Skocz do zawartości

Spadek jakości grania po modyfikacji audio


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, mam problem z nagłośnieniem w E46 touring, otóż wrzuciłem sobie do auta zestaw głośników na przód Audio System MX165EVO + wzmacniacz magnat the rock 600 i subwoofer w postaci Powerbass M12 + Powerbass ATM-440, wygłuszone drzwi oraz trochę bagażnika, ale problem mam ze sceną z przodu bo stała się ona głośna oraz taka niby wyraźna, ale nie czuć już takiego przyjemnego niskiego relaksującego basu tylko tak jak z kina domowego, jest wyraźniej i głośniej. Problem zaczął się po wrzuceniu wzmacniacza oraz wymianie głośników, wcześniej radio jvc kd x330bt grało pod samymi Alpine SPE-1702 + wygłuszone drzwi itd, teraz jest zestaw syki + woofery i zwrotnice + wszystko pod wzmacniaczem. Dodatkowo siedząc z tyłu słabo słychać wokal bo głośniki są wyłączone. Wcześniej pod samym radiem i ustawieniu w nim filtrów na wszystkie 6 głośniki było tyle basu, że nie trzeba było w sumie zbytnio włączać subwoofera, ale po wrzuceniu wzmacniacza pod głośniki i puszczenia go przez zwrotnice zrobiło się mniej tego uczucia basu jak z głową pod wodą a więcej uczucia jak w klubie lub na żywo co nie do końca mi pasuje bo nie lubię takich klimatów i po chwili takiego słuchania staje się to męczące. Wracając do tematu nie wiem czy źle dobrałem głośniki czy może wzmacniacz powinienem podłączyć przez jakieś inne filtry. 

 

Pozdrawiam


 
 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem, jest wszystko podłączone tak jak ma być, byłem u znajomego, który również bawi się w car audio a ma scenę zrobioną na głośnikach DLS + wzmacniacz u dimension i również ten dźwięk nie jest taki przyjemny jak ma być według mnie, ale dla niego jest wszystko ok. Nie wiem jak to opisać bo nie za bardzo znam się na tej terminologii, ale według mnie bas stał się bardziej suchy oraz głośny, wyższe tony również są bardziej krzykliwe po włączeniu na 50% mocy już czuję się jak na jakimś koncercie, ale jest już za głośno i brakuje tego uczucia jakby ten dźwięk nas otaczał i tylko gra głośno. Podobnie miałem jak wrzuciłem głośnik do obudowy br, niby grało mocniej, ale mniej przyjemnie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
W dniu 15.03.2023 o 09:36, Tony napisał:

Sprawdziłem, jest wszystko podłączone tak jak ma być, byłem u znajomego, który również bawi się w car audio a ma scenę zrobioną na głośnikach DLS + wzmacniacz u dimension i również ten dźwięk nie jest taki przyjemny jak ma być według mnie, ale dla niego jest wszystko ok. Nie wiem jak to opisać bo nie za bardzo znam się na tej terminologii, ale według mnie bas stał się bardziej suchy oraz głośny, wyższe tony również są bardziej krzykliwe po włączeniu na 50% mocy już czuję się jak na jakimś koncercie, ale jest już za głośno i brakuje tego uczucia jakby ten dźwięk nas otaczał i tylko gra głośno. Podobnie miałem jak wrzuciłem głośnik do obudowy br, niby grało mocniej, ale mniej przyjemnie. 

To normalne w car audio, to i tak ciesz się, że jednak jakiś ten bas masz. Nie wiem jak z tą ''sceną'' bo mi wokal lata wiesz gdzie, jednak że mam o wiele gorsze problemy z basem, ani nie jest głośny, jest po za wymiarem, jak by fala uciekała bardzo gdzieś daleko... Pusty, płaski jak nic. Jak byś to posłuchał to byś się popłakał i nie, nie ma winnego w sprzęcie... Tak obleciałem temat, że tutaj ludzie nie mają ogólnego pojęcia co i jak, więc ci raczej nikt na tej grupie nie pomoże... Ja walczę już pięć lat, i recepty nie ma, takie auto i tyle, nawet jak gra rok, to po czasu coś się spier;oli i grać nie będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...