Skocz do zawartości

Podłączenie różnych głośników do wzmacniacza


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

56 minut temu, pkol07 napisał:

kabel 8mm2 max, a to za cienko.

Teoretycznie.

Jak ten 8mm2 jest CCA, ma 1.5 m długości, to:

- poda 37A przy spadku napięcia o 0.2V

- przy zasilaniu dla RMS wzmaka (nie ważne jaki) napięcie spadnie np. do 13.8V, to wzmak kl. A/B mający w tym momencie sprawność 55%, odda do głośników ok. 280 .... 300W.

Impedancja obojętnie czy 2, czy 4 ohm, ponieważ obliczamy prąd dla kabla 8mm2.

Połączenie z 25mm2 na 8mm2 poprzez rozdzielacz zasilania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, grzeczny_52 napisał:

Teoretycznie.

Jak ten 8mm2 jest CCA, ma 1.5 m długości, to:

- poda 37A przy spadku napięcia o 0.2V

- przy zasilaniu dla RMS wzmaka (nie ważne jaki) napięcie spadnie np. do 13.8V, to wzmak kl. A/B mający w tym momencie sprawność 55%, odda do głośników ok. 280 .... 300W.

Impedancja obojętnie czy 2, czy 4 ohm, ponieważ obliczamy prąd dla kabla 8mm2.

Połączenie z 25mm2 na 8mm2 poprzez rozdzielacz zasilania.

 

Wow, nic nie ogarniam.

Ogólnie teraz problem jest taki, że jeżeli podłączę https://www.audiosklep.pl/alpine-pdp-e802dsp-p12713 to nie wiem jaki kabel pozwoli dać pełną moc, jeżeli będzie długości 3-4m. Poza tym napięcie z Aku mam około 12,3v, a producent podaje 8x100rms przy 14,4v.

 

 

//

@szymin89

Remote wzmacniacza jest podłączony ale sprawdzę czy akurat do B1.

 

PS dziękuję za wszelką pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, grzeczny_52 napisał:

:)

...raczej chodzi o napięcie aku w spoczynku, nie podczas pracy silnika.

Faktycznie.

 

Co do wtyczki B, byłem teraz popróbować wszystkich kombinacji i wciąż nie działa. Remota też przepiąłem na B1.

 

//

Spróbowałem dla pewności podpiąć Audio System US08 active pod konwer sygnału hi/low. Niespodzianka, bo również nie ma dźwięku. Już wiem gdzie może być problem. Mianowicie w instrukcji obsługi nie ma mowy o zworce we wtyczce high level w wooferze aktywnym. Mimo, że nie będzie podłączenia high levelem, to ona również ma być wpięta... (Z tego co pisał inny użytkownik tego urządzenia.) Sprawdzę i dam znać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę edytować posta...

Chciałem napisać, że wpięcie wtyczki pomogło, a RCA z wtyczki B idącej z radia działają.

Jestem bardzo wdzięczny za pomoc, bez was mógłbym wpędzić się w spore koszty.

Teraz myślę, żeby kupić te dwa Crunche i może jakieś filtry zakłóceń, które będę chciał wpiąć między RCA z wtyczki radia, a RCA idące do wzmacniacza, żeby nie było szumów w głośnikach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, grzeczny_52 napisał:

:)

...raczej chodzi o napięcie aku w spoczynku, nie podczas pracy silnika.

To nie takie oczywiste 😉

 

1 godzinę temu, pkol07 napisał:

Chciałem napisać, że wpięcie wtyczki pomogło, a RCA z wtyczki B idącej z radia działają.

A jednak. Teraz nic nie stoi na przeszkodzie aby podłączyć to tak jak należy i cieszyć się dźwiękiem.

 

1 godzinę temu, pkol07 napisał:

Teraz myślę, żeby kupić te dwa Crunche i może jakieś filtry zakłóceń, które będę chciał wpiąć między RCA z wtyczki radia, a RCA idące do wzmacniacza, żeby nie było szumów w głośnikach.

Żeby nie wpędzać się w koszty to kup jeden wzmacniacz i spróbuj podłączyć tak jak wcześniej napisałem. Jak będzie lipa to podłącz głośniki po jednym pod każdy kanał i ustaw filtry tak aby pasma się na siebie nie nakładały. Wtedy zdecydujesz co dalej. Filtry przeciw zakłóceniom daruj sobie. Większość zakłóceń wynika z niewłaściwego położenia kabli sygnałowych lub samych kabli, które mają słabe ekranowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem dwa Crunche, jeden pod fotel pasażera, jeden do bagażnika. Będę kombinować w ten sposób.

Woofer mam pod siedzeniem kierowcy i póki co podłączone bez wzmacniacza głośniczki mid-hi 87mm w podszybiu z przodu i na półce z tyłu. Ciężko teraz określić jak to będzie grać ale póki co pierwszy wrażenie z woofera pod siedzeniem jest mieszane. Może za wcześnie wydawać jakąkolwiek opinię ale bass wydaje się zbyt punktowy, tzn. słychać go spod siedzenia. Jednak jak miałem skrzynię basową w bagażniku, to bas roznosił się po całym aucie i nie było wrażenia punktowego bassu. Mimo wszystko zobaczę jak to będzie z całym setem jak na początku maja dołożę Focale w drzwiach. Póki co na dniach powinienem dostać wzmacniacze i zasilę 6x9 i 87mm przód i tył.

 

Jeszcze raz dzięki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dylemat, gdyż z radia idą dwa RCA out L i R. Jak podłączyć tył i przód głośniki pod wzmacniacz i pod RCA IN we wzmacniaczach tak, aby było stereo z możliwością ustawienia głośności osobno dla tyłu i dla przodu?

Dla przypomnienia:

PRZÓD:

- 2x HERTZ DCX 87.3

- 2x focal iss165 (bez zwrotnicy i tweetera)

 

TYŁ:

- 2x HERTZ DCX 87.3

- 2x KENWOOD KFC-S6966

 

W załączniku schemat wzmacniacza, którego podłączę (mam dwie sztuki).

Ma on też możliwość podłączenia biampingiem(?) (Wyjście RCA out)...

Czy mógłby ktoś zrobić schemat w paincie jak dla laika? Ewentualnie jakoś jasno wytłumaczyć co i jak z podłączeniem?

Z góry dziękuję.

bg1e.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem DSP

https://www.audiosklep.pl/hifonics-medusa-m8-dsp-p5870

Nie wiem czy to dobry pomysł. Jak to jest z głośnością po optyku? Słyszałem, że regulacja głośności jest inna.

Chciałbym dowiedzieć się czy normalnie zmieniając głośność w radiu będzie to działać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Finalnie wszystko odwołałem.

Kupiłem https://sklep.magicauto.pl/p/165/7308/audison-ap-f89-bit-wzmacniacz i zamierzam umieścić go pod siedzeniem pasażera, łącząc optykiem. Mniej więcej będę w stanie ustawić go ale przydałoby się profesjonalne ustawienie z mikrofonem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z podłączeniem tego wzmacniacza. Podpiąłem optical pod radiu i do wzmacniacza ale nie słychać dźwięku. Tak jakby nie było sygnału optycznego między urządzeniami.

Screenshot_2023-03-18-17-56-31-958_cn.wps.moffice_eng.jpg

 

Nie wiem czy dobrze podłączam kabelki optical select i master oraz remote out, remote in. Nawet przez RCA nie ma dźwięku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

System to nie problem. Coś tu nie gra z połączeniem między radiem, a wzmacniaczem. Tak jakby wzmacniacz nie widział radia.

 

Myślę czy może jest coś podobnego jak miałem w przypadku podłączenia subwoofera aktywnego, gdzie okazało się, że nie sygnału tylko przez to, że sama wtyczka od hi-levela nie była włożona (mimo tego, że nie była używana do niczego). Wówczas podłączenie miałem poprzez RCA low-level. Gdzieś tam we wtyczce najwyraźniej była zworka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dsp trzeba ustawić co i gdzie ma grać. Masz w ustawieniach coś w stylu Connection Wizard, powinno przeprowadzić Cię przez ścieżkę co i gdzie ma grać. 
Nie miałem jednak nigdy styczności z DSP Audisona, nie wiem czy i jak aktywować wejście optyczne ale po prawej stronie w GUI masz coś co jest opisane jako OPTICAL, może tu jest trop.

Dosatkowo można w ustawieniach włączyć włączanie lub przełączanie wejścia optycznego po podaniu 12 V na któryś tam przewód. Gdy system gra tylko po optyku myśle ze można było by go podłączyć do wyjścia remote z radia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...