Skocz do zawartości

Mój zestaw - dobór basu


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 117
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

No i super, a teraz po kolei, na zdjęciu w brązowym kolorze stary boczek z płyty pilśniowej i biały ze spienionego pcv, stare sa juz tak zbutwiałe że się rozpadają, postanowiłem więc zrobić z PCV, będą na sto lat, na drzwiach widac już zamontowany oklejony ekoskórą, i ostatnia rzecz to miejsce na głośnik, sterowanie szybą i uchwyt do zamykania, również ze spienionego pcv, ten dodatek pojedzie jutro do flokowania, aktualnie wykańczam go szpachlą.

photo_2023-03-05_18-12-24.jpg

photo_2023-03-05_18-12-22.jpg

photo_2023-03-05_18-12-18.jpg

image.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

drzwi od wewnątrz wyklejone matą butylową , a na nią pianka kauczukowa, otworzy technologiczne zamknięte również mata butylową, boczki są płaskie więc wszystko odstawało zrobiłem wokół boczka dystans tak aby zmieściła się mata zamykająca otwory technologiczne i jeszcze dodatkowo boczek wyklejony od środka pianką o dziwnej nazwie "z pamięcią kształtu, teraz jak trzaskam drzwiami jest fajny głuchy odgłos jak w nowych brykach, będę na bieżąco wrzucał postępy z prac. całą tylną ścianę wykleję pianką o grubości 3 cmnie będę tego niczym "zamykal niech elegancko chłonie wszystkie niepotrzebne dźwięki z kabiny. wszystkie materiały wygłuszające kupione w bitmat.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Radek_NISSAN napisał:

Chłopaki, ja nie jestem fachowcem, ale z tego co zdążyłem się zorientować, to moje crunche na przód to głośniki niskotonowe i gwizdki ze zwrotnicą, czy dobrze myślę że na przodzie nie mam śrdnich tonów? Bo z tyłu mam trójdrożne.

Raczej to zestaw 2 drożny czyli midwoofer, głośnik nisko-średniotonowy i tweeter. No chyba że w zwrotnicy masz jeszcze wolne miejsca opisane jako MID

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Radek_NISSAN napisał:

Zrobiłem to zgodnie z wytycznymi bitmat.pl w wersji "premium" 😉

 

 

Nie żebym się znał, dlatego staram się najpierw poczytać żeby nie robić dwa razy. Było na  forum kilka dyskusji na temat słuszności pianki wewnątrz drzwi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Jedrula76 napisał:

Nie żebym się znał, dlatego staram się najpierw poczytać żeby nie robić dwa razy. Było na  forum kilka dyskusji na temat słuszności pianki wewnątrz drzwi.

Ja tymbardziej się nie znam, ale obejrzałem kilka filmów na YT, zdecydowałem się na zakup wersji niby najskuteczniejszej, zauważ jednak że nie jest to jakaś zwykła pianka, tylko kauczukowa nie chłonie wody podobno

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Radek_NISSAN napisał:

Tę samą piankę polecają jako wypełnienei wygłuszenia nadkoli na zewnątrz.

Nadkola, podłoga, dach, kufer, ale czy środek drzwi? 

Z tego co mi wiadomo taki zabieg "zabija" kickbass. 

Może wypowie się ktoś z bardziej doświadczonych kolegów? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Radek_NISSAN napisał:

Ja tymbardziej się nie znam, ale obejrzałem kilka filmów na YT, zdecydowałem się na zakup wersji niby najskuteczniejszej, zauważ jednak że nie jest to jakaś zwykła pianka, tylko kauczukowa nie chłonie wody podobno

Sam miałem kiedyś piankę w drzwiach, lata temu. Po wywaleniu jej pojawiło się więcej basu i kicku z drzwi. Piankę można dać, na dach, nadkola, podłogę, słupki, na tapicerkę drzwi. Ale nigdy do środka drzwi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...