Skocz do zawartości

Nie działa prawy tweeter.


dexterdg
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. 
Tak jak w temacie, nie działa prawy tweeter, nie wiem od kiedy, na pewno już jakiś czas ale dzisiaj dopiero do tego tematu podszedłem. Moja wiedza jest bardzo niewielka więc dorzucę obrazek, będzie mi łatwiej wyjaśnić co zrobiłem :D
Odpiąłem prawy tweeterek i stwierdziłem że podepnę go bezpośrednio do wzmaka to będzie wiadomo od razu czy głośnik spalony czy może nie.
Wzmacniacz 4 kanałowy Zapco Studio 204, jak na zdjęciu wpiąłem głośnik w 4 miejsca, w 3 działa normalnie głośno, w tym jednym zaznaczonym na czerwono NIBY gra, ale na takie 5-10% głośności, ledwo słychać przykładając ucho.

I teraz pytanie, co tam się mogło zepsuć? I czy sobie ewentualnie poradzę sam z naprawą? podstawowe lutowanie bez problemu ogarne :)

 

 

204.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyślij do kogoś kto się zna. Samemu bez większej wiedzy nic nie zdziałasz.

15 godzin temu, dexterdg napisał:

Odpiąłem prawy tweeterek i stwierdziłem że podepnę go bezpośrednio do wzmaka to będzie wiadomo od razu czy głośnik spalony czy może nie.

Takie wpinanie tweetera bez zwrotnicy to proszenie się o spalenie głośnika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To stary wzmacniacz, zacznij od ruszenia pokrętłem Gain. Jak się poprawi to wymieniaj, jak nie to tak jak Jankus napisał, oddaj go do naprawy ale sam palców nie maczaj- szkoda abyś coś popsuł.

Taka naprawa nie będzie kosztować kroci a nic nowego i lepszego wątek cenie nie dostaniesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, szymin89 napisał:

To stary wzmacniacz, zacznij od ruszenia pokrętłem Gain. Jak się poprawi to wymieniaj, jak nie to tak jak Jankus napisał, oddaj go do naprawy ale sam palców nie maczaj- szkoda abyś coś popsuł.

Taka naprawa nie będzie kosztować kroci a nic nowego i lepszego wątek cenie nie dostaniesz.

Aktualizacja do tematu, bo troszkę pogrzebałem, poprzepinałem kabli itd. Na górnych wyjściach 'front' działają i tweeterki i midy, sygnałówki są okej.

Jakiej konfiguracji bym nie zrobił to dalej problem pozostawał w jednym miejscu.

Ale tak jak napisałeś pokręć gain. Poodpinałem głośniki, puściłem sobie próbkę audio tak jakbym po prostu chciał gain ustawić no i już trochę lepiej widać problem. Tylko na wyściu front jestem w stanie ustawić volty. na dolnych wyjściach 'rear' gain podkręcony na MAX daje max 6V na prawym a na lewym w tym momencie jest praktycznie 0V. Zresztą na 'front' które jeszcze jakoś gra też nie jest ok... W momencie jak na prawym wyjściu jest 14,5V to na lewym jest 9V.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postanowiłem otworzyć to sam, spróbować zrobić coś sam i naprawiłem :)
2 upalone rezystorki, 30min pracy, koszt naprawy 60 groszy heh
A różnica poziomów to tylko moja głupota i zmiana regulacji w radiu :) wszystko jest cacy i miejmy nadzieje, że staruszek jeszcze długo będzie grał!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...