Skocz do zawartości

Problem z Zapco Z8 IV II


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Panowie potrzebuje pomocy.

Posiadam procesor Zapco dsp-z8 iv ii, traf chciał że kiedy w czasie kalibracji systemu procesor był podłączony do laptopa przez USB. W tym czasie w laptopie powstało zwarcie przez zimny lut , spaliło płytę główną i procesor od laptopa . Kupiłem nowego laptopa i nie mogę się połączyć z procesorem zapco. Podłączam przewód USB , gdy władam 2koniec do laptopa zapala się podświetlenie wejścia procesora lecz komputer w ogóle nie widzi urządzenia. Sprawdzałem w menadżer urządzeń nie widzi go po USB. Sprawdzane na 2 laptopach. Procesor gra , łączy się przez bt i wszystko wygląda w porządku . Pytanie czy macie jakieś pomysły albo kogoś kto pomoże mi w marce zapco aby sprawdzić czy nic się nie stało z wejściem do procesora i go naprawi? Szukam kogoś sprawdzonego i rzetelnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie miałeś przypadkiem podłączonego laptopa pod zasilanie?

 

Kiedyś tak uwaliłem swojego laptopa do diagnostyki- bateria padła a ja chciałem szybko odczytać błędy i podłączyłem do zasilania przez gniazdo zapalniczki.

W Mosconi 6to8 miałem nie aktywny USB port bo nóżka odczepiła/odlutowała przy płycie głównej.

 

Podejrzewam że poleciała gdzieś masa lub w procku gniazdo nie wytrzymało. Wątpię żeby gwarancja w tym przypadku działała ale możesz spróbować go oddać jeśli go nie rozkręcałeś.

 

Przy takich problemach to jak zwykle, nakamichi lub Van_Gandalf. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...