Skocz do zawartości

Instalacja Yaris 1 BOSCHMANN


malpacippa
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
  • Odpowiedzi 57
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

  • 8 miesięcy temu...

Serwus 

 

Dawno nic nie wrzucałem, nie zmieniło się w sumie za wiele. BOSCHMANNY na swoim miejscu 😉 spięte xeteciem 4g300 mk2. Coś tam sobie pogrywa. W między czasie wyrwałem dwa HELIXY P12 precision ,po małym incydencie z syfem w szczelinie wsadzone w podwójnego klozeta (litrażu już nie pamiętam). Skrzynia dosyć śmieszna-głośniki grają „w dół”. Na ten moment jeden sub gra pod mostkiem z xeteca. 
 

Aktualnie koncepcja trochę się zmieniła. W niedalekim czasie planuję przesiadkę do trochę większego auta ,stąd też nie chcę zbytnio ingerować w „strukturę” aktualnego. 
 

TO CO PLANUJĘ Z AUDIO:

-spiąć helixy porządnym monoblokiem. Zakupiłem DLS A6 ,pod koniec listopada go odbieram.

 

-UWAGA! zmiana przedniego zestawu na coś pokroju MUSWAY ML 6.2C. W boschmannach tweeter w połączeniu z xeteciem jest ŹDZIEBKO ostry ,a wooferki z racji na gabaryty giną przykryte helixem. Dalej uważam ,że zestaw boschmanna jest konkret kozak ,stąd też nie pójdą w odstawkę i wsadzę je w małe kolumienki.

 

-Radyjko jeszcze nie zmienione, mam już źródełko z dostępem do nowego BT306.
 

Koncepcja obrała kierunek bardziej w stronę jakość ,oczywiście na tyle na ile budżet pozwala. Zobaczymy jak mi podpasują helixy jak już dostaną porządne zasilanie. Obecnie powoli ogarniam instalacje pod dodatkowy piec, ciekawi mnie jedynie co na to alternator (?).

 

Jakąś fotorelację wrzucę jutro. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zebrałem jakieś fotki.

 

Pomierzyłem dzisiaj skrzynkę ,bo gdzieś posiałem hieroglify z wymiarami ,wyszło niecałe 31 litrów netto. Skrzynia stoi na nóżkach meblowych 5cm. Dlaczego tak zrobiona? Stwierdziłem ,że da to fajny efekt w postaci bagażnika do ,którego wrzucę klamoty luzem bez obawy o obijanie się o głośniki. Wyszło jak wyszło. Na dniach postaram się pobawić w wygłuszanie skrzyni i sprawdzanie efektów mimo ,że xetec totalnie sobie nie radzi z helixem. Muszę też poprawić mocowanie terminala ,bo ucieka nim trochę wiatru…pewnie trochę kleju poprawi sytuacje.

 
 

 

14D60A89-925D-4349-8747-BB3BA4CBBE77.jpeg

3A870312-6693-4E5B-B564-A3668D6E7AC5.jpeg

B7A617DC-1A7D-483E-A68F-FA645D2E0853.jpeg

D17147D6-C911-44A8-A589-CE2B6CBCE026.jpeg

92161CF9-5E9B-4506-A793-0A6D05A541B6.jpeg

5C7BF9A9-EE87-4AA5-929C-E19627FE201E.jpeg

D949E9AF-5436-4F53-B1F5-260B8E677BCA.jpeg

DEC69BAD-E5FC-4BCC-B951-1324EB9C145B.jpeg

5B8263E3-27E2-4806-8DF9-26FE58FD9A3D.jpeg

5585E489-90B2-4D32-9561-3FCA4788A840.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jednak chodzi o totalnie przypadkowy zlepek gratów do AUDIO SYSTEMU ,to tak masz rację. Jest on przypadkowy. Jednakże powoli kompletuję coraz to ciekawsze graty ,mając nadzieję ,że kiedyś w dalekiej przyszłości odwdzięczy się to równie ciekawym brzmieniem. W obecnej sytuacji gdzie zaznaczę AUDIO SYSTEM nie jest moim jedynym zmartwieniem nie mogę sobie zbytnio pozwolić na dobór NIEprzypadkowych komponentów. Rozumiem też ,że można się doczepić do wykonania poszczególnych elementów zwłaszcza obudowy subwoofera ,jednakże nie byłem w stanie tego lepiej zaplanować, ani wykonać z racji braku dostępu do specjalistycznego sprzętu. Dużo wykonanej pracy jest dość przypadkowa ,zrobionej bez wstępnego pomyślunku. Podejrzewam też ,że spora część oburzenia to zestaw 2-way za niespełna 150 złotych gdzie jeszcze do niedawna nie wyróżniał się na tle pozostałych składowych systemu ,lecz po zastosowaniu wzmacniacza o klasie nieporównywalnie wyższej na sekcji niskotonowej może zostawiać lekki niesmak. 
TAK JAK WSPOMNIAŁEM jest pewien zarys kierunku do ,którego chciałbym dążyć ,ale jak to wyjdzie i co stanie mi na drodze to niestety tego nie wiedzą nawet najstarsi górale. 
 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie się fajnie czyta twoje posty. Kombinujesz, niektóre rzeczy są nie szablonowo, np. skrzynka, czy boschmany. Działaj dalej, ja też mam raczej sprzęt z przypadku, co dobrego bądź ciekawego się trafi to kupię. Dużo ludzi na forum przerzuca sporo sprzętu przez auto w ciągu roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...