Skocz do zawartości

Instalacja Yaris 1 BOSCHMANN


malpacippa
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

41 minut temu, khazar napisał:

Ale czy ten kto pyta osiągnie dobry efekt

Wytłumacz mi ten fragment bo go nie rozumiem, dlaczego amator miałby sobie poradzić z pełnoprawnym DSP a nie miałby poradzić sobie z radiem, skoro jak słusznie zauważyłeś, w tej drugiej opcji możliwości są jednak ograniczone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 57
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Godzinę temu, mamusa napisał:

I uważasz że w średnio budżetowym systemie są ta rzeczy najważniejsze? Jakich funkcji opóźniania czasowego Ci brakuje w radiu? Zakładamy 2way plus sub, bo o takiej konfiguracji rozmawiamy.

Zapomniałem że teraz mamy tendencje, że bez 100punktow na EQ to nie chce grać, może warto wrócić do podstaw?

To nie tendencja a postęp, ludzie mają więcej kasy na takie rozwiązania jak kiedyś, dostęp jest lepszy a i osób, które umieją to ustawić jakby więcej.

Nie napisałem że trzeba 100 punktów na eq żeby grało, sam jestem zwolennikiem jak najmniejszej ingerencji w pasmo ale parametryk sporo ułatwia i pomaga ograniczyć ilość użycia korektora.

 

Dokładnie o to chodzi, wyrównaj tw do wf w alpinie, przykładowo w cde-193bt. Podciągając scenę na środek brakuje czasówek żeby zgrać suba…

Przy montażu tweeterow w oryginalnym miejscu lewy daje po uszach gdy prawy gra bezproblemowo albo odwrotnie. Czasami trzeba cięcia ustawić ciaśniej niż umożliwia to dsp w radiu. Dsp radia nie zawsze pozwala na strome zbocza przy 2-way aktywnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, mamusa napisał:

Wytłumacz mi ten fragment bo go nie rozumiem, dlaczego amator miałby sobie poradzić z pełnoprawnym DSP a nie miałby poradzić sobie z radiem, skoro jak słusznie zauważyłeś, w tej drugiej opcji możliwości są jednak ograniczone.

Korzystając dla przykładu z DSP Helixa masz wszystko ładnie graficznie przedstawione i wiadomo co do czego służy. Interfejs w radiach to tragedia w porównaniu do tego z DSP. Tutaj nawet nie ma co porównywać. Wiem, że dla niektórych tutaj szczytem użyteczności są te nieintuicyjne rozwiązania sprzed 20 lat, a najlepszym Windowsem był ten z 98 roku, ale jednak świat się zmienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli chodzi Ci o czytelność menu, sorry ale jak ktoś ma z tym problem to do DSP też nie powinien się zabierać 😂

Fajnie że te procki takie fajne i proste w obsłudze, nie jak te nieintuicyjne rozwiązania sprzed 20 lat, szkoda tylko że tych grających aut jakoś nie widać.

 

Dodam jeszcze raz bo widzę że wybiórczo czytacie, nigdzie nie napisałem że DSP nie jest lepszym rozwiązaniem, ale przy mocno ograniczonym budżecie parowanie nawet najlepszego procesora z głośnikami za 200zł jest poronionym pomysłem.

Edytowane przez mamusa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, mamusa napisał:

Dodam jeszcze raz bo widzę że wybiórczo czytacie, nigdzie nie napisałem że DSP nie jest lepszym rozwiązaniem, ale przy mocno ograniczonym budżecie parowanie nawet najlepszego procesora z głośnikami za 200zł jest poronionym pomysłem.

I to mało kto zauważa niestety. Dodam od siebie jeszcze. Są naprawdę świetne zestawy 2 lub 3drożne z dołączonymi zwrotnicami pasywnymi.

Do tego dobry jakościowo sub, wzmak 4ch lub fajne 2kanały i mono do tego takie właśnie "radyjko" z dsp tylko po to żeby sobie ustawić czasy wliczając w to suba i mamy granie na bardzo fajnym poziomie za rozsądne pieniądze. Nie ma opcji żeby początkujący miłośnik car audio co widzę ma miejsce, wywalając zwrotnice z zestawów zestroił to zewnętrznym procesorem z dobrym skutkiem.

Oczywiście mówimy o starszych autach. Nowsze to już inne problemy i inne rozwiązania.

Taki tani procesorek jest przydatny w nowym autku z nowymi systemami żeby mogły działać a młodemu człowiekowi  pozwoli na odrobinę zabawy w rozwijaniu hobby związanego z tym całym tematem czego im życzę 😉

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To fakt, przy takim budżetowym graniu to i radio z DSP jest na wyrost.

Możliwe że nie potrzebujesz nawet nowego radia, jeśli chęć zmiana wynika tylko z braku RCA to może wystarczył by rozgałęźnik Y a filtry ustawić we wzmacniaczu.

Da się ustawić pełne pasmo na tym wyjściu?

 

@darflex

i mało kto korzysta z tych zwrotnic. Powód jest dosyć prosty: warunki montażu głośników w samochodzie.

 

Nie mówię że pasywna zwrotnica jest zła ale żeby miało to ręce i nogi trzeba ją skonstruować pod dany zestaw i konkretne miejsce montażu. Inaczej zawsze będzie coś nie tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, szymin89 napisał:

i mało kto korzysta z tych zwrotnic. Powód jest dosyć prosty: warunki montażu głośników w samochodzie.

I to jest błąd. Warunki montażu głośników hmmmm...Umówmy się że w takich budżetach nikt nie będzie stroił samochodu z użyciem sprzętu pomiarowego. Wystarczy poprawna aplikacja w zupełności. Jest kilka osób na tym forum które to potrafią zrobić poprawnie i mają do tego kompetencję. O kosztach takiej akcji nie wspomnę bo tanio nie będzie :) Pomijam amatorskie strojenie na mikrofon którym nawet i da się to zrobić ale czy to będzie GRAŁO to też już inna kwestia i wiele wątków, chyba inny temat do rozmowy bo nie neguję tego absolutnie.

 

 

 

11 minut temu, szymin89 napisał:

Nie mówię że pasywna zwrotnica jest zła ale żeby miało to ręce i nogi trzeba ją skonstruować pod dany zestaw i konkretne miejsce montażu. Inaczej zawsze będzie coś nie tak.

Napisałem o zestawie z dołączoną do nich zwrotnicą "skrojoną" dokładnie pod dany zestaw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy dobrze rozumiem pytanie ,ale odpowiem najlepiej jak potrafię.Radyjko to pioneer deh-s100 ubg. Wyjście w teorii jest pod subwoofer ,w opcjach mogę ustawić lpf na off ,ale czy to odda pełne pasmo to nie mam pojęcia 🤷‍♂️.Co do samej zmiany radia ,początkowo myślałem nad jakimś rozbudowanym radiem wg niektórych tutaj „z prehistorii” pokroju alpine cde/cda ,jednakże dostałem ciekawą propozycję jaką jest w/w keenwood bt306. Nie powiem ,najbardziej mi się spodobało te podstawowe dsp w tym radyjku. Sama chęć wymiany jest spowodowana wyjściami ,jak i moim wrażeniem jakoby ten pioneer ,którego mam był zwykłym szmelcem. Poza tym pioneera gniote już dłuższą chwilę ,więc czas na zmianę 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, khazar napisał:

Nie ma grających aut z DSP? Raczej ich użytkownicy nie mają powodów aby tutaj przychodzić 🙂

Oj są. Chyba już nie ma raczej zbyt wielu osób bez dsp. Sam mam i bywa że zamontuje jak trzeba.

Raczej trzeba by zapytać kto ze starej ekipy z czasów jeszcze  Smerfa 😉 gra bez jego użycia :)   

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, khazar napisał:

Nie ma grających aut z DSP? Raczej ich użytkownicy nie mają powodów aby tutaj przychodzić 🙂

To gdzie są Ci wszyscy hobbyści z grającymi autami z DSP? Chyba nie powiesz mi że na fejsbukowych grupach.

Chyba że masz na myśli systemy zainstalowane i zestrojone przez profesjonalistów, ale chyba dalej rozmawiamy o autach budowanych i tworzonych przez właścicieli hobbystycznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@darflex

czytając świetne zestawy przed oczami mam Utopię i tą walizkę zwaną zwrotnicą…

Mialem Virtusa 603 i na pasywnej oryginalnej zwrotnic grało to ok ale nie więcej. Może trochę lepsze głośniki mieli Zmej i Znachor u siebie ale tam niczego mi wtedy nie brakowało- pasywka ale szyta na miarę pod głośniki i samochód. No u mnie tego nie było i za nic nie mogłem się z tym zaprzyjaźnić.

 

@malpacippapowinno być całe pasmo. Z kenwoodem będziesz miał przynajmniej sterowanie subem pod ręką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@szymin89 Miałem na myśli świetne zestawy w budżetowych pieniądzach czyli cena/jakość w okolicy 1tyś złotych lub niewiele je przewyższające.

Auta Zmeja i Znachora to całkiem inny temat. Tam podejście było całkowicie odmienne  niż tutaj poruszamy.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że tak, dlatego podałem również tańszy przykład, który również nie był świetny a przeciętny- według mnie drący się tweeter mimo tego że to „cukierkowy” Morel…

Kwota 1000 PLN to bym powiedział koniec „niskiej półki”.

 

Co za zestawy miałeś na myśli? Przyda się ludziom na pewno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetny w tej kategorii cenowej. Może być świetny zestaw za 5tyś. Świetny to tylko słowo. Słowo "dupa" też ma wiele znaczeń w zależności od kontekstu 😉

Montowałem jakiś czas temu przykładowy zestaw 3way. w kwocie poniżej 1500zł Odpowiedni montaż i elementy toru audio poskutkowały tym że system zaskoczył mnie jak dobrze to zagrało. Nie jestem złotoustym w określaniu tego co usłyszałem ale z technicznego punktu "słyszenia" wszystko jak należy o dynamice nie wspomnę też na duży plus.

Żeby nie było OT to zaznaczam że została użyta oryginalna pasywna zwrotnica. Dsp było w użyciu ale do innych celów niż sam podział. pasma.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może znam a może i nie znam, nie o to mi chodzi. Jeśli są zestawy godne polecenia to warto o nich napisać. To że w sklepie 'x' jest kilka zestawów wyglądających ok ok i w testach jest wysoka ocena nie znaczy że jest tak w rzeczywistości. Sam się przejechałem na takich testach a tanio nie było. 

No ale jak wiesz i nie powiesz to zostawmy temat  :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te różnice nie są tak duże, jak system źle brzmi to włożenie kilkukrotnie droższych głośników nic nie naprawi, a raczej pogorszy. Bez odpowiedniej aplikacji i wystrojenia sprzętu, nie można określić jak on gra, bo będzie to tylko jego przypadkowe dopasowanie do akustyki samochodu i takie porównania wiadomo gdzie można sobie włożyć… Stąd twierdzę, że DSP potrafi znacznie pomóc w zestrojeniu. Można i bez niego, ale to trudniejsze 🙂 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ,mała aktualizacja tematu.

Niedawno podłączyłem tego bassface na próbę ,i powiem szczerze ,że to chyba nie jest strona w ,którą chcę iść. Zaczynam świrować i myśleć nad bardziej „jakościowym” graniem.W głowię zrodziło się kilka pomysłów ,słuchałem tego xeteca g10 xls w klozecie +\- 17 litrów ,trochę się zdziwiłem ,że gra tak miło dla ucha.Potrzebuję od Was porady w doborze sprzętu.Wiem ,że przód nie powala na nogi ,ale chwilowo zostanie jak jest ,więc przystańmy na temacie subwoofera (w planach jest wymiana przodu jeszcze w tym roku).To co mi siedzi w głowie to kupić przyszłościowy wzmak na suba np. DLS A6 ,znaleźć drugiego xeteca g10 i wsadzić w taką samą skrzynie.Generalnie to co chciałbym osiągnąć to dobre zejście ,raczej nie zależy mi na szybkości ,głównie słucham muzyki typu hiphop/rap ,rzadziej jakieś „wolne” techniawy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcześniej zerknąłem na BassFace.

Nic nie pisałem, bo już go kupiłeś i nic tu moje zdanie nie pomoże.

Nie dla Hip/Rap.

 

Natomiast taki Xetec zejdzie nisko i subtelnie, bez brzydkich podbić charki...

Jak nie zależy Tobie na szybkości ( :) ) lecz na zejściu, to:

 

- Vn 55 litrów

- Fs 35 Hz

- port o S 95cm2 i L 366mm

- F3 29,7 Hz

- F6 27,6 Hz

- opóźnienie 29,1ms przy 33 Hz

 

Gdybyś zmienił zdanie i przymróżył oko na nieco słabsze zejście, to:

 

- Vn 35 litrów

- Fs 37 Hz

- port o S 78,5cm2 i L 417 mm

- F3 33,3 Hz

- F6 30,3 Hz

- opóźnienie 20,6ms przy 35 Hz

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za rzeczowe podejście ,myślę że w przypadku xeteca zrobiłbym skrzynie z opcji nr2.

Zejście jak najbardziej na plus ,ale niekoniecznie musi być to skrajność z wyciskaniem ostatnich soków ,na jakiś delikatny kompromis mogę się zgodzić ;).

Co sądzicie o jbl gti w10? Lata na jednym z portali aukcyjnych i trochę kusi żeby go spróbować.

Generalnie nie zamykam się na xetecu ,jeśli znacie jakieś przetworniki godne uwagi to prosiłbym o nakierowanie , mocowo celuję w okolice 300-800watt ,wzmacniacz tak jak wspominałem docelowo dls a6. Raczej szukam czegoś co będzie można w miarę bezproblemowo kupić w Polsce ,cenowo nie mam jeszcze ustalonego budżetu ,jeśli coś będzie warte 500 zł to dam 500 zł ,a jeśli będzie warte 2000 zł to dam 1500 zł ;). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...