Skocz do zawartości

Instalacja Yaris 1 BOSCHMANN


malpacippa
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ,jestem świeży zarówno na forum jak i w instalacjach car audio, więc witam wszystkich serdecznie.Jako takim „CAR AUDIO” interesuje się od 1.5 roku od czasu zakupu suba infinity 1260w ref.

 

JUŻ ZROBIONE:

Zamontowany subwoofer Infinity ref 1260w w skrzyni z portem szczelinowym 56l netto strojonej na 35hz. W poprzednim aucie (niemalże takim samym) grało fajnie.Sub podpięty do wzmacniacza infinity 1600a.

 

W TRAKCIE:

Aktualnie powoli wygłuszam drzwi (oczywiście „zamknięcie” otworów technologicznych blachą), montaż radia z poprzedniego samochodu czyli jakiś piooner wątpliwej jakości (jak się nie mylę mvh-s100ub).Oczywiście zestaw 2way odseparowany Boschmanna ,konkretnie model al-160se.Tweetery już wsadzone w „trójkąty” od lusterek ,jutro biorę się za montaż wooferów i blach w drzwi.Drzwi wygłuszane matą BITMAT AB-25 i pianką k6s.


 

CO MAM W PLANACH:

W planach jest wsadzić niedawno zakupiony subwoofer BASSFACE SPL 12.2 ,zrobić dobrą skrzynie z BR, do tego zarzucić wzmacniacz (mam już jeden na oku).Dodatkowo czaję się na zakup xeteca g10 xls od znajomego ,który dogrywałby jeśli potrzebowałbym przestrzeni bagażowej ,której i tak jest mało.

Dodatkowo zastanawiam się nad piecem do napędzenia BOSCHMANÓW.

Z rzeczy ,które mnie martwią to zasilanie ,Yariska na pokładzie ma alternator 70A i aku 45Ah, rozmyślam nad dodatkowym aku agm i doładowywanie go co załóżmy 2 tygodnie.

 

 

Fotek na chwilę obecna nie mam ,jutro napewno wrzucę coś więcej.

 

Prosze tylko bez śmiechów.

 

Pozdrawiam 

 

 

4A8AF72C-01C3-4453-91EA-8C6EA6DB18C2.jpeg

65268300-4E4C-4AA8-979E-E79BD8466ABB.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 57
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Dzisiaj skończyłem prawe drzwi ,wydaję mi się ,że jak na pierwszy raz nie jest źle.Boczek dostał piankę k6s i na dokładkę fabryczny filc.

Do dystansów z aledrogo musiałem dociąć takie dwa pierścienie ,ponieważ boschmanny mają trochę mniejsza średnice osadzenia niż klasyczna sto sześćdziesiątka. Pierścienie siedzą na wcisk i są sklejone na wikol.

Jutro montaż wooferów i klejenie lewych drzwi.

 

Ogólnie to macie jakieś patenty na dociskanie maty w trudno dostępnych miejscach? Straszne ciężko to idzie szczególnie w górnej-środkowej części drzwi.

 

Jakiekolwiek porady mile widziane.

A0A2C78D-89ED-4F87-B80C-5DACF9AB0BFA.jpeg

8EE60CA5-E5EE-48BB-9305-D1451F4A312F.jpeg

94A9D411-86EE-4A95-8AB8-1D92EECDAE2D.jpeg

A32ACB1A-CA4C-403E-B142-5BAA785E98E5.jpeg

A9BEA7B6-DC08-4B7C-80AB-34B790654B59.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

temat z wygłuszeniem narazie stoi w miejscu ,głośniki w prawych drzwiach już zamontowane i wstępnie podpięte pod radio, boczek ledwo co udało mi się naciągnąć na drzwi.Teraz stoję przed kupnem wzmacniacza na przód ,na portalach aukcyjnych nie ma nic ciekawego w mojej okolicy, ale mogę zakupić od znajomego xetec 4g-300 (nie mk2) myślę ,że w normalnych pieniądzach.Co sądzicie o tym wzmaku ,w necie mało informacji o nim.Podoba mi się ze względu na bardzo małe rozmiary,bo już mam pomysł gdzie go upchać.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.02.2023 o 21:09, malpacippa napisał:

 

Ogólnie to macie jakieś patenty na dociskanie maty w trudno dostępnych miejscach

 Wałek z długą rączką, uchwyt od walka do malowania ( dociskasz samym prętem, bez zakładania wałka) , oczko do holowania, albo coś drewnianego "z kuchni", np łyżka czy inny gadżet tego typu.

Edytowane przez mamusa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

W dniu 13.02.2023 o 17:24, Szczurek1986 napisał:

malpacippanie myślałeś o lepszym zestawie na przód jak te Boschmann ? 

 Nie myślałem nad czymś innym ,bo po pierwsze nie mam (hehe) pieniędzy na nic lepszego a po drugie słuchałem tych głośników przed zakupem i nawet mi się spodobały, pewnie jakbym dołożył dwukrotność czy trzykrotność tej kwoty kupiłbym coś lepiej brzmiącego ,ale nie mam problemu z wymianą ich w przyszłości i próbowaniu czegoś innego. Jeśli chodzi o głośniki do 150 zł to raczej konkurencji nie mają.Teraz mam je wpięte w radio i nie narzekam ,podejrzewam że pod wzmakiem pokażą co potrafią.

W dniu 14.02.2023 o 15:09, mamusa napisał:

 Wałek z długą rączką, uchwyt od walka do malowania ( dociskasz samym prętem, bez zakładania wałka) , oczko do holowania, albo coś drewnianego "z kuchni", np łyżka czy inny gadżet tego typu.

Te oczko do holowania fajny patent, o tym bym nie pomyślał.Fakt ,że już mi niewiele zostało do zrobienia przy drzwiach ,ale jest jedno miejsce trudno dostępne ,więc skorzystam z rady.

Chwilowo na skończenie drzwi nie mam czasu.

Pewnie za tydzień w piątek/sobotę pojadę do znajomego po wzmacniacze i zacznie się zabawa.Na dniach będę liczył skrzynie do bassface spl12.2 i myślał jak to wszystko upchać do yarisy. 
Poza tym zostanie mi trochę maty ,myślę że z 1m2 i myślałem żeby wnękę na koło zapasowe wyłożyć ,nawet próbowałem przykleić jeden kawałem i dziwna sprawa ,bo pomimo dokładnego wymycia i odtłuszczenia IPĄ za cholerę nie chciało złapać.Bez problemu przykleiło się do innego kawałka blachy, więc kwestia słabego kleju odpada.Nie wiem co o tym myśleć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się też co robić z odtwarzaczem.Sprzedać ten co mam i iść w coś bardziej rozbudowanego z trzema parami wyjść rca ,czy puścić rca przez jakiś rozdzielacz. I jakie kabelki rca polecacie? Oczywiście ,żeby mnie nie przerosły cenowo ,myślę że 100zł za jedną parke to wystarczający budżet.

 

I tak mi się przypomniało ,chce kupić monoblok do bassface ,ten sam znajomy od xeteca ma jbl a1201 gti ,mocy mu nie zabraknie ,ale co o nim sądzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poniżej 500zł można kupić nowe Kenwoody BT306 lub nowsze BT358. Masz w nich wszystko co potrzeba, z czasowkami i aktywką na czele - ich potencjał będzie dużo dużo większy niż reszta obecnego sprzętu, jesli myślisz o rozwoju w  przyszłości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, mamusa napisał:

Poniżej 500zł można kupić nowe Kenwoody BT306 lub nowsze BT358. Masz w nich wszystko co potrzeba, z czasowkami i aktywką na czele - ich potencjał będzie dużo dużo większy niż reszta obecnego sprzętu, jesli myślisz o rozwoju w  przyszłości.

 ja tak z ciekawości.... nie zagłębiałem się jakoś super w ustawienia 306bt (mam w aucie) bo podział mam na zwrotnicy aktywnej ale.... Gdzie dokładnie są te ustawienia? Od jakiegoś czasu mam to radio i nic mi się za bardzo w oczy nie rzuciło poza HPF i LPF 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, khazar napisał:

Zamiast pakować się w radio, poszukaj sobie jakiegoś DSP. W dzisiejszych czasach pakować pieniądze w radio to po prostu masochizm. 

A niby dlaczego? Jeśli ktoś nie potrzebuje więcej niż 2 way plus sub? Sygnał do procesora i tak trzeba skądś podać, dodajesz kolejne urządzenie a więc wydajesz coraz więcej, utrudniasz sobie instalacje, a przy prostym systemie totalnie nic nie zyskujesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


 

19 godzin temu, khazar napisał:

Zamiast pakować się w radio, poszukaj sobie jakiegoś DSP. W dzisiejszych czasach pakować pieniądze w radio to po prostu masochizm. 

Pozwolę sobie dodać ,że nie mam jeszcze „zacięć audiofilskich” i robię to możliwie jak najprościej oraz „budżetowo”.Nie planuję chwilowo rozbudowy na 3way czy wsadzania glośników na tył ,więc myślę ,że nawet takie dsp w radiu to i tak będzie dla mnie niezłe hop siup.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to nie?

Parametryczny eq dla każdego kanału- choćby po 5 korektorów na kanał jest warte tych pieniędzy.

Opóźnienia czasowe w radiu tez nie są wystarczające aby opóźnić przód o tyle ile by było trzeba. O dowolnie konfigurowalnych filtrach nie wspomnę…

Inna sprawa że nie każdy jest w stanie wykorzystać to co oferuje DSP. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, szymin89 napisał:

Jak to nie?

Parametryczny eq dla każdego kanału- choćby po 5 korektorów na kanał jest warte tych pieniędzy.

Opóźnienia czasowe w radiu tez nie są wystarczające aby opóźnić przód o tyle ile by było trzeba. O dowolnie konfigurowalnych filtrach nie wspomnę…

Inna sprawa że nie każdy jest w stanie wykorzystać to co oferuje DSP. 

I uważasz że w średnio budżetowym systemie są ta rzeczy najważniejsze? Jakich funkcji opóźniania czasowego Ci brakuje w radiu? Zakładamy 2way plus sub, bo o takiej konfiguracji rozmawiamy.

Zapomniałem że teraz mamy tendencje, że bez 100punktow na EQ to nie chce grać, może warto wrócić do podstaw?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, mamusa napisał:

A niby dlaczego? Jeśli ktoś nie potrzebuje więcej niż 2 way plus sub? Sygnał do procesora i tak trzeba skądś podać, dodajesz kolejne urządzenie a więc wydajesz coraz więcej, utrudniasz sobie instalacje, a przy prostym systemie totalnie nic nie zyskujesz.

 

  1. Rozumiem, że to nie forum dla osób lubiących nową technologię, ale polecanie w 2023 roku niewygodnych odtwarzaczy 1-DIN lub 2-DIN to czysty masochozim. Żonglowanie płytami CD w samochodzie? Kupowanie płyt CD? Przecież to jest najmniej wygodny sposób na słuchanie muzyki. Mamy bezstratny streaming
  2. Nawet w systemie 2-way + sub, użycie DSP będzie zasadne. Zdecydowanie łatwiejsze i dokładniejsze strojenie systemu. Nie mówiąc już o możliwości porównaniu wpływu ustawienia na dźwięk. 
  3. Sygnał do procesora można podać nawet z telefonu kablem USB. Nie trzeba kupować kolejnych urządzeń.

Takie jest moje zdanie na ten temat. Nie każdy musi się z nim zgadzać. Wiem, że to początkowo droższe rozwiązanie, ale znacznie bardziej perspektywiczne, dające możliwości rozwoju i przystosowane do obecnych czasów. Nawet producenci tych odtwarzaczy 1-DIN i 2-DIN nie traktują tego poważnie, od lat na rynku nie ma nic ciekawego, a uznani producenci mają nawet kłopot ze stroną internetową - takie jest ich zaangażowanie w produkty i branżę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, mamusa napisał:

I uważasz że w średnio budżetowym systemie są ta rzeczy najważniejsze? Jakich funkcji opóźniania czasowego Ci brakuje w radiu? Zakładamy 2way plus sub, bo o takiej konfiguracji rozmawiamy.

Zapomniałem że teraz mamy tendencje, że bez 100punktow na EQ to nie chce grać, może warto wrócić do podstaw?

 

Dokładnie tak uważam. Bez ogromnego doświadczenia w car audio, zwykły laik ustawi taki prosty system na DSP znacznie lepiej niż na podstawowym radiu. Nawet bardzo doświadczone osoby, które zajmują się tym zawodowo, nie chcą robić systemów opartych na radiach. Bo to dla nich upierdliwe, męczące i nie zarobiliby w ten sposób na chleb. To po co polecać najtrudniejszą drogę dla kogoś początkującego? Wiadomo, że wyjadacz car audio z 20 letnim doświadczeniem to i za 1000 zł złoży dobry system, starymi metodami, bo ma wiedzę i jak się uprze to można... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie widzisz istoty problemu. Kupisz nowe radio za 500 które robi wszystko co potrzeba ( nigdzie nie napisałem o modelach na CD) a kolejne 500-700 dołożysz na lepsze głośniki. Możesz też kupić tani procesor za 1200 które oprócz większej funkcjonalności wcale nie brzmi lepiej i sparować je z głośnikami za 200.

 

Co do osób zajmujących się tym zawodowo pominę tą kwestię. Myślę że największe znaczenie ma tu brak przycisku autokalibracji, bo do tego sprowadzają się umiejętności większości (podkreślam, nie wszystkich) montażystów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mamusa Zgadzam się z tobą w 100%. Mnie możliwości procka w radiu nie ograniczają jakoś bardzo mocno, no poza 3-way + sub. Pewnie dlatego że nie mam mikrofonu pomiarowego i ustawiam wszystko na słuch.

@khazar Masochizm to moim zdaniem szukanie piosenek z telefonu czy odtwarzacza. Może płyty CD to jest stara technologia, najlepiej o dziwo sprawdza się proste i intuicyjne radio w którym piosenki są dobrze pokatalogowane.

@malpacippaZ własnego doświadczenia powiem ci, że warto dołożyć te parę zł do radia z procem. Apetyt rośnie w miarę jedzenia, a takie radio zawsze tu sprzedaż. Sam kiedyś zaoszczędziłem 50zł na tańszym modelu radia bez proca a potem żałowałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Wiadomo, że wyjadacz car audio z 20 letnim doświadczeniem to i za 1000 zł złoży dobry system, starymi metodami, bo ma wiedzę i jak się uprze to można... 

 

Chyba jednak istotę problemu uchwyciłem całkiem dobrze 🙂 Jeden kolega ponad 10 lat na forum, drugi ponad 14 lat na forum doradzają amatorowi jak ma sobie złożyć sprzęt 🙂 Ale czy ten kto pyta osiągnie dobry efekt? Na pewno napisze, że gra lepiej, bo ciężko będzie się przyznać, że coś nie tak... Ale jest duże prawdopodobieństwo, że odeślecie go na forum, bo tam wszystko jest wyjaśnione, albo na spoty, które odbywają się raz w roku albo wcale, a nawet za pieniądze nikt mu tego nie poprawi. Ale wy umiecie 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Jankus napisał:

@malpacippaZ własnego doświadczenia powiem ci, że warto dołożyć te parę zł do radia z procem. Apetyt rośnie w miarę jedzenia, a takie radio zawsze tu sprzedaż. Sam kiedyś zaoszczędziłem 50zł na tańszym modelu radia bez proca a potem żałowałem.

Powiem tak ,aktualnie mam pioneera jakiś podstawowy model ,który ma jedno wyjście rca na subwoofer.Planuję wymianę radia ,bo niedługo wsadzam wzmacniacz na przód.Myślę ,że skorzystam z rady @mamusa i uderzę w jakiegoś kenwooda ,którego polecał.

 

Co do „zewnętrznego” procesora dźwięku… chwilowo nie mam pieniędzy na takie sprzęty.Może w jakiejś dalszej przyszłości zastanowię się nad takim rozwiązaniem ,ale chwilowo mnie na to nie stać i mocno pokrzyżowałoby to moje dotychczasowe plany.Poza tym planuję wozić w bagaju dwa suby ,jeden w paczce (jeszcze nie wiem ile wyjdzie) 80 litrów +/- 40% ,a drugi w klozecie 15 litrów, chcę od czasu do czasu przepinać kabelki od dużego do małego suba ,a dużego wyjmować z bagażnika tym samym zyskując trochę miejsca w bagażniku.Nie wiem jak to się ma do dsp (jeszcze nie zagłebiałem sie mocno w ten temat) ,ale jeśli dobrze myślę to takie przełączanie nie byłoby moją ulubioną aktywnością ,a i procek musiałby mieć sporo powera do zasilenia bassface. Nie wiem jak i czy w ogóle podłącza sie suba do dsp ,ale jeśli mocno pokiełbasiłem proszę o wybaczenie 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do sensu zabawy w aktywny podział w radiu tutaj zgadzam się z Khazar'em w 100%. To jest atrapa DSP i koniec...

Ale w tym danym przypadku, autor na 99% nie wykorzysta DSP, nawet w 50% nie wykorzysta radia z aktywnym podziałem.

 

Może faktycznie niech zacznie sobie od instalacji i klocków "w miarę", a przejść na DSP zawsze można 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Various napisał:

Co do sensu zabawy w aktywny podział w radiu tutaj zgadzam się z Khazar'em w 100%. To jest atrapa DSP i koniec...

Ale w tym danym przypadku, autor na 99% nie wykorzysta DSP, nawet w 50% nie wykorzysta radia z aktywnym podziałem.

 

Może faktycznie niech zacznie sobie od instalacji i klocków "w miarę", a przejść na DSP zawsze można 😉

Bardzo mi miło z powodu rozsądkowego podejścia do tematu.Tak jak wspomniałem tutaj kilka razy ,jeśli miałbym gruby szmalec do utopienia w CA ,to podjechałbym do firmy trudzącej się w takich tematach.Na chwilę obecną będzie powolny i być może sukcesywny proces dobierania ,zamieniania ,sprzedawania i kupowania różnych sprzętów ,aby nabrać wprawy ,wypracować sobie słuch i trochę pobawić się różnymi systemami.W przyszłości nie wykluczam zastosowania zaawansowanego systemu z dsp na czele ,ale to raczej napewno nie w tym aucie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...