Skocz do zawartości

Wzmacniacz i radio


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, szukam radio samochodowe 4x100w i nie wiem jakie wybrać: Sony czy Pioneera bo chyba innej firmy produkującej radia 4x100 nie ma. Dotychczas używałem JVC KD-x330BT, ale nie działa mi w nim usb i postanowiłem zmienić na coś mocniejszego. Wymieniłem oryginalne tweetery na HERTZ DT 24.3 oraz głośniki w drzwiach na dls c6a, wygłuszyłem drzwi oraz poprowadziłem do głośników dodatkowe przewody od radia i teraz mam jako Przód - Tweety a Tył: woofery z drzwi + bagażniku KICKER COMP 05C104.  Gra to w porównaniu do serii wyśmienicie, ale chciałbym wrzucić trochę więcej mocy do tych głośników bo jako, że mam wzmacniacz 4 kanałowy po 200w na kanał w mostku to plany są na drugiego kickera. Ewentualnie myślałem o małym wzmacniaczu takim aby upchać w schowek 1Din lub gdzieś w okolicach deski rozdzielczej aby mieć możliwość obracaniem pokręteł siedząc z przodu, ale nie wiem czy takie w miarę przestępnej cenie na używkach dostanę. Co sądzicie o tych radiach 4x100, warto się w to bawić czy zostawić tego JVC, niby mają w testach po 4x40/45 rms na kanał a przy moich aktualnych 20/25 to pewnie odczuję różnice a jakość będzie podobna. 

 

Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że nie będzie z tym problemu bo raczej głównie zależy mi na możliwości ustawienia LPF i HPF oraz podstawy jak bas, średnie, wysokie i podbicie basu On/Off a opóźnienia czy czasy dotarcia dźwięku nigdy nie ustawiałem. Raczej zależy mi bardziej na jakości dźwięku z samego radia w sumie jest tam wzmacniacz klasy D, więc szału nie będzie jeśli chodzi o scenę, ale jakieś różnice pewnie są bo gdzieś słyszałem, że lepszy Pioneer niż Sony jeśli chodzi o te radia 4x100, ale nie wiem czy chodzi o jakość czy może o faktyczną moc tych 4x100w. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam i sony i pionka i to zupełnie 2 bajki jakości. Co do klasy D, to piszesz tak chyba nie z doświadczenia odsłuchowego, a jakiś tam starych wyczytanych bzdur. Poszukaj info o np. wzmacniaczach Alpine . Co do sceny , to jeśli nie korzystałeś z korekcji czasowej wbudowanej w proca, to kup Soniaka, ustaw czasówki i będziesz w szoku ...aaa wiesz że w Sony z aplki w fonie robisz to co do 1cm 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o klasy D to byłem przekonany, że najlepiej D pakować w subwoofer a AB w przednie głośniki. Czyli można powiedzieć, że lepszy sony. Jeszcze mam pytanie bo te korekcje czasowe pasuje ustawić dla odsłuchu w siedzeniu kierowcy, ale ja zazwyczaj jeżdżę w 2 osoby bo samochód jest samochodem roboczym i pasuje mi tak to zrobić aby pasażer również miał podobną jakość odsłuchu to czy jest sens się w to bawić bo trzeba tam np opóźnić sygnał z prawego tweeta aby się zgrał z lewym, ale wtedy pasażerowi trzeba zrobić odwrotnie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisze to co kiedyś mi powiedział Zmej na ten temat.

Albo wszyscy słuchacie systemu do bani albo ty słuchasz dobrego a reszta słucha do bani.

Wątpię żeby pasażer wychwycił różnicę po korekcji czasowej;)

 

Nie da się ustawić tak aby wszyscy w kabinie mieli tak samo dobry dźwięk.

Tweeter lub woofer opóźniasz tak aby tweeter i woofer się zgrywały a nie tylko tweetery. Tutaj chodzi o to by zniwelować różnicę centr akustycznych głośników po jednej stronie.

 

Zapomnij o klasie wzmacniaczy, dzisiaj nie jest to takie ważne.

W radiach tez nie ma wzmacniaczy klasy AB lub D, tam siedzi coś jeszcze innego…

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, rozumiem. Będę szukał jakiegoś Sony w takim razie. Jeszcze jedno pytanie mam odnośnie przewodów do głośników bo po moich obliczeniach wywnioskowałem, że są to 1.5mm2. 1mm średnicy linki bez izolacji i to niby można obciążyć ok 10a przy pracy ciągłej, ale czy w CA działa to podobnie jak w domowej instalacji 12v ? Czy trzeba brać jeszcze pod uwagę jakieś straty. Zasilanie radia wrzucę 2.5mm2, chyba powinno wystarczyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...