Skocz do zawartości

Polećcie jakiś smartfon jako źródło


lukassikora
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie. Rozglądam się powoli za nowym smarkiem, obecnie mam już ponad 2 lata Huawei p30 pro i zdecydowanie nie jest to najlepsze źródło dźwięku czy to po USB czy BT. Szukam czegoś co będzie mieć bardzo dobry aparat oraz właśnie będzie dobrym źródłem dźwięku. Zastanawiałem się nad Asus zenfone 9, budżet powiedzmy do 4000 zł 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest już trochę w sieci info i filmów na YT.  I według mnie w 5 wygląda to trochę lepiej niż w 1 ale absolutnie nie namawiam tylko chcę pomóc. A przy 4K to chyba wszystko się grzeje na GoPro to można jajecznicę smażyć. W sumie to może zrobię test i dam Ci znać jak to wypadło. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest już trochę w sieci info i filmów na YT.  I według mnie w 5 wygląda to trochę lepiej niż w 1 ale absolutnie nie namawiam tylko chcę pomóc. A przy 4K to chyba wszystko się grzeje na GoPro to można jajecznicę smażyć. W sumie to może zrobię test i dam Ci znać jak to wypadło. 

 

Wynik testu: 

31 minut filmu w 4K. Po siedmiu minutach telefon zrobił się lekko ciepły ( jak przy szybkim ładowaniu), po następnych pięciu był już wyraźnie ciepły ale na pewno nie gorący.  I tak już pozostało do końca. Brak komunikatów o przegrzewaniu jak to pokazują filmiki z YT. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mocno się interesuje tymi modelami, ale widzę że póki co nie są oferowane przez operatorów, zostaje więc czekać na jakąś dobrą promocje. Zaznaczę też że jeśli ktoś by chciał coś jeszcze proponować, to samsung odpada, nad ogryzkiem się też zastanawiam ale chyba się nie przestawię 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.01.2023 o 15:08, lukassikora napisał:

obecnie mam już ponad 2 lata Huawei p30 pro i zdecydowanie nie jest to najlepsze źródło dźwięku czy to po USB czy BT

A grałeś tym z aplikacji USB Audio Player PRO czy z "gołego" Androida? Do czego podpinasz to po USB i jakie jest źródło muzyki?

 

W dniu 27.01.2023 o 15:08, lukassikora napisał:

Zastanawiałem się nad Asus zenfone 9

Dobry DAC w tym telefonie nie pomoże w graniu po USB i bluetooth bo w tym przypadku sygnał wychodzi cyfrowo. Korzyść z tego DAC'a będzie przy sygnale analogowym wypuszczanym przez złącze jack.

  

W dniu 27.01.2023 o 15:43, kamill8848 napisał:

W tym budżecie iPhone 11/12 PRO

iPhone łącznie z najnowszym mają "aże" kodek SBC i AAC na bluetooth.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, lukassikora napisał:

Grałem po USB Audio Player, ale niestety strasznie cicho gra ten dac przez USB

To coś źle ustawiłeś. Nie ma takiej opcji. UAPP ma też swój slider volume i zakładam, że tam jest problem. Każdy telefon po USB (i UAPP) zagra tak samo "głośno" (tj. 0dBFS).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Siema wszystkim - odświeżę kotleta.
Potrzebuję nowego telefonu bo stary zaczyna mieć swoje problemy.
Chciałbym, żeby nowy telefon potrafił wypluć przez usb muzykę do konwertera Lusya XMOS XU208, który już światłowodem jest podpięty pod PDP-e801DSP.  Posiadam UAPP, spotify.

Budżet to max 2000zł ale jeśli będzie taniej to super. Iphonom podziękuję. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem na myśli pytanie o techniczną możliwość - które telefony w 100% będą współpracowały przez OTG z pozostałymi elementami sprzętu.

Problem jest taki jak opisałem - aktualnie mój telefon nie chce w żaden sposób pluć muzyką przez USB. Testowane było z przeróżnymi ustawieniami telefonu (mam na myśli ustawienia USB w opcjach telefonu).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.06.2023 o 21:39, Various napisał:

A UAPP co na to?

Jak dobrze pamiętam wyskakiwał komunikat o braku komunikacji albo połączenia. 

W dniu 30.06.2023 o 16:47, lukassikora napisał:

Od Siebie mogę polecić tego Asusa, a teraz wyszła 10tka tylko juz chyba bez wejścia Jack . 

Asus 10 wysoko ponad poprzeczką - a jeśli 8 jest pewna, że zadziała to na liście do porównania bym mógł go umieścić. Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...