Skocz do zawartości

Radio pasujące do Włoszki z lat 80/90


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :)

 

Poszukuję jakiegoś ciekawego radia z epoki do Alfy Romeo 164 (auto produkowane od 1987-1997). W opcji było montowany tam Clarion PU9706, ale jest to radio zupełnie niedostępne. 

 

Założenia:

1. Radio musi być z lat 80/90 i mieć zielone podświetlenie. 

2. Dobrze, gdyby miało możliwość napędzenia innych głośników niż oryginalne. Planuje, aby auto było pozostało w oryginale. Ale jeżeli okaże się, że jakość dzwięku jest przeciętna to rozważę wymianę głośników.  

3. Jeżeli pojawi się jakiś ciekawy model, jestem w stanie za niego zapłacić więcej.  

 

Przyznam, że od dłuższego czasu przeglądam portale aukcyjne, ale jedyne modele które zazwyczaj się pojawiają to

 

Blaupunkt RCR 44/45

 

Widziałem również, że Blaupunkt miał serie CR/RCR/SQR. Czy SQR to była topowa seria Blaupunkta?  

 

 

Clarion PU9706

image.png.2f1b71fd0de4182eabd2acc51deab099.png

 

Wnętrze poglądowo:

image.thumb.jpeg.bdb42fa71d77e23bdc3aec651ef0d501.jpeg

 

Nagłośnienie w samochodzie: 

image.thumb.png.68ea4e44d4c7485ab2c92c2349f9445e.png

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.01.2023 o 00:49, Republikanin1 napisał:

Witam :)

 

Poszukuję jakiegoś ciekawego radia z epoki do Alfy Romeo 164 (auto produkowane od 1987-1997). W opcji było montowany tam Clarion PU9706, ale jest to radio zupełnie niedostępne. 

 

Założenia:

1. Radio musi być z lat 80/90 i mieć zielone podświetlenie. 

2. Dobrze, gdyby miało możliwość napędzenia innych głośników niż oryginalne. Planuje, aby auto było pozostało w oryginale. Ale jeżeli okaże się, że jakość dzwięku jest przeciętna to rozważę wymianę głośników.  

3. Jeżeli pojawi się jakiś ciekawy model, jestem w stanie za niego zapłacić więcej.  

 

Przyznam, że od dłuższego czasu przeglądam portale aukcyjne, ale jedyne modele które zazwyczaj się pojawiają to

 

Blaupunkt RCR 44/45

 

Widziałem również, że Blaupunkt miał serie CR/RCR/SQR. Czy SQR to była topowa seria Blaupunkta?  

 

 

Clarion PU9706

Posiadam org radyjko Clariona o bardzo zblizonym wygladzie , moim zdaniem można go uzyc zamiennie w 100% a jedynie TY bedziesz wiedzial ze nie jest tak założone fabrycznie . Radyjko jest fabrycznie nowe , ma około 30 lat i jak się spodziewasz nie po to czekało 30 lat aby było najtańsza opcją na rynku . Posiada sterowanie zmieniarka Clariona i ma samodzielne wyjścia głośnikowe na 4 ch plus wyjścia RCA , gdybyś chciał uźyc dodatkowego wzmacniacza . "Potencjometr" jest zadajnikiem /enkoderem zatem regulacja poziomu nawet w tak wiekowym radyjku jest precyzyjna i bezproblemowa . Dwa kolory podświetlenia i pamięć ustawień niezależnia od zasilania w aucie . Opcjonalnie zagar na wyświetlaczu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedne z lepszych odtwarzaczy CD właśnie z tych czasów. Optycznie mógłby również podładować.

Od siebie dorzucę jeszcze Sony serii XR. Miałem kiedyś takiego kaseciaka w Golfie 2. Były tez modele z obsługą zmieniarki. Dokładnego modelu Ci nie podam bo to było bardzo dawno temu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Blaupunkt SQR 46 DAB będzie idealnie pasował:

 

Bremen SQR 46 DAB - Blaupunkt

 

Zalety:

- nowe radio z gwarancją 

- Bluetooth (streaming audio)

- hands free do telefonu

- całkiem przyzwoity wzmacniacz na pokładzie

 

https://blaupunkt.com/product/bremen-sqr-46-dab/

 

Mam takie radio w jednym ze swoich włoskich klasyków z lat 80-tych i szczerze polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...