Skocz do zawartości

Dobrej jakości audio


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, poszukuje używanego radia 1 DIN do samochodu do 1000zł. Priorytetem jest jakość dźwięku, lubię kiedy dominują środkowe pasma, wokale. Solidna podstawa basowa, bardzo wymiarową i złożona. Góra bardzo łagodna, zaokrąglona. Coś z dobra dynamika

 

W domu gram na nait naim 5si plus opera Seconda, albo też super nait 3. To może coś pomoże w pokazaniu moich preferencji. 

Nie pytajcie o głośniki  bo zaczynam od kompletowania radia, jak będę miał radio wtedy dobiorę głośniki i cała resztę łącznie z wygluszaniem auta 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto by określić czego wymagasz pod względem funkcjonalności i przede wszystkim jaki system planujesz. Czy ma być to tylko transport do procesora, czy główne źródło po analogu, czy potrzebujesz aktywnej zwrotnicy (jeśli tak to jakiej), opóźnień czasowych czy czego jeszcze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, mamusa napisał:

 

Znam się na domowym sprzęcie. W car audio dopiero wchodzę. Od radia jeśli chodzi o funkcje to dobrze żeby odtwarzało płyty audio i miało wejście USB

 

Chciałbym z radia poprowadzić sygnał do wzmacniacza i procesora dźwięku który będzie znajdował się w bagażniku. Następnie z wzmacniacza zasilić przód (dwa przetworniki średnio tonowe i dwa wysoko) a w bagażniku suba. 

 

Tak rysuje się moja wizja, dodam że zależy mi na jakości nie na decybelach. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dużo lepszych instalacji już bazuje na "alternatywnych" źródłach. Nie, żeby starsze "radia" nie grały, ale generalnie rynek idzie już w tą stronę, że grasz z jakiegoś Fiio, telefonu, streamera itd. Większość aut już nie pozwala na "zmianę radia" :) No i z nowych, zapewne ciężko będzie znaleźć coś co dorówna klasykom :)

 

Ja tam konkretów nie podam, bo na tym polu nie mam żadnego doświadczenia, sam gram po SPDIF/USB.

Jeśli wymogiem są płyty CD, to chyba nie ma wyjścia. Koledzy zapewne zaproponuję jakieś klasyczne odtwarzacze, raczej w używce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.01.2023 o 12:15, Various napisał:

Dużo lepszych instalacji już bazuje na "alternatywnych" źródłach. Nie, żeby starsze "radia" nie grały, ale generalnie rynek idzie już w tą stronę, że grasz z jakiegoś Fiio, telefonu, streamera itd. Większość aut już nie pozwala na "zmianę radia" :) No i z nowych, zapewne ciężko będzie znaleźć coś co dorówna klasykom :)

 

Ja tam konkretów nie podam, bo na tym polu nie mam żadnego doświadczenia, sam gram po SPDIF/USB.

Jeśli wymogiem są płyty CD, to chyba nie ma wyjścia. Koledzy zapewne zaproponuję jakieś klasyczne odtwarzacze, raczej w używce.

Oczywiście cd nie jest wymagane za wszelką cenę, jeśli jest coś wartego uwagi, dobrze grającego to wybiorę to co dobrze, chociaż nie miałoby cd. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.01.2023 o 16:02, Various napisał:

Jeśli planujesz procka to pomyśl o jakimś źródle typu smartfon/DAP po USB/SPDIF. Przy założeniu np. smartfona/tidala/flac odpada Ci koszt "radia". Jedynie moduł usb czy konwerter spdif.

Czyli masz na myśli przetwornik cyfrowo analogowy? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, nie jestem tak doświadczony jak koledzy ale tutaj mógłbym trochę nakreślić sytuację z własnego doświadczenia . Sam miałem radio Pioneera z wbudowanym procesorem. Plus taki że masz odczyt płyt CD i radio plus wszystkie opcje procesora czyli czasy opóźnienia i cięcia głośników. Wszystko to jest potrzebne kiedy robisz podział aktywny czyli pomijasz zwrotnice z zestawu głośników. Podłączasz wtedy głośniki wysokotonowe pod wzmacniacz osobno woofery i wszystko to ustawiasz w procesorze. Jest to bardzo dobra opcja i teraz masz możliwość bo albo procesor w radiu albo zewnetrzny procesor np helix i tutaj opiszę różnicę procesora w radiu a zewnętrznym. Ogólnie jak pisałem radio to cd, może usb, w radiu a zewnętrzny procesor np helix to możliwość wpięcia karty rozszerzeń np bluetooth lub USb lub optyczne i tutaj nie masz radia czy płyt ale masz możliwość wysyłania muzyki np. Telefonem z Tidal lub zgraną kolekcje płyt na telefon w formacie np. Flac. Telefon i helix to kodek aptx czyli nieźle, mówię o bluetooth ale można iść krok dalej i helix ma wejście optyczne. Wtedy kupujesz np. Odtwarzacz Fiio (dap) który ma wyjście koaxialne i przez konwerter coaxial spdif łączysz się z helix em i wtedy masz cyfrowy sygnał. Tyle ja przerobiłem i mam u siebie, jeszcze nie mam wystrojone ale to jedna z opcji jakie opisałem. Helix mini dsp np. Podłączysz dużo źródeł ma wejścia cyfrowe i analogowe, bluetooth, całość sterujesz urc czyli małym zestawem pokręteł tam gdzie sobie zamontujesz np pod deską czy gdzie tam Ci pasuje. Można sterować basem np. Z tego pilocika, głośnością ale to wszystko kwestia ustawień w procesorze. Więcej opcji nie przerobiłem to nie wypowiem się. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...