Jump to content

Dobrej jakości audio

Recommended Posts

Witam, poszukuje używanego radia 1 DIN do samochodu do 1000zł. Priorytetem jest jakość dźwięku, lubię kiedy dominują środkowe pasma, wokale. Solidna podstawa basowa, bardzo wymiarową i złożona. Góra bardzo łagodna, zaokrąglona. Coś z dobra dynamika

W domu gram na nait naim 5si plus opera Seconda, albo też super nait 3. To może coś pomoże w pokazaniu moich preferencji. 

Nie pytajcie o głośniki  bo zaczynam od kompletowania radia, jak będę miał radio wtedy dobiorę głośniki i cała resztę łącznie z wygluszaniem auta 🙂

Warto by określić czego wymagasz pod względem funkcjonalności i przede wszystkim jaki system planujesz. Czy ma być to tylko transport do procesora, czy główne źródło po analogu, czy potrzebujesz aktywnej zwrotnicy (jeśli tak to jakiej), opóźnień czasowych czy czego jeszcze...

12 godzin temu, mamusa napisał:

Znam się na domowym sprzęcie. W car audio dopiero wchodzę. Od radia jeśli chodzi o funkcje to dobrze żeby odtwarzało płyty audio i miało wejście USB

Chciałbym z radia poprowadzić sygnał do wzmacniacza i procesora dźwięku który będzie znajdował się w bagażniku. Następnie z wzmacniacza zasilić przód (dwa przetworniki średnio tonowe i dwa wysoko) a w bagażniku suba. 

Tak rysuje się moja wizja, dodam że zależy mi na jakości nie na decybelach. 

Dużo lepszych instalacji już bazuje na "alternatywnych" źródłach. Nie, żeby starsze "radia" nie grały, ale generalnie rynek idzie już w tą stronę, że grasz z jakiegoś Fiio, telefonu, streamera itd. Większość aut już nie pozwala na "zmianę radia" :) No i z nowych, zapewne ciężko będzie znaleźć coś co dorówna klasykom :)

Ja tam konkretów nie podam, bo na tym polu nie mam żadnego doświadczenia, sam gram po SPDIF/USB.

Jeśli wymogiem są płyty CD, to chyba nie ma wyjścia. Koledzy zapewne zaproponuję jakieś klasyczne odtwarzacze, raczej w używce.

W dniu 25.01.2023 o 12:15, Various napisał:

Dużo lepszych instalacji już bazuje na "alternatywnych" źródłach. Nie, żeby starsze "radia" nie grały, ale generalnie rynek idzie już w tą stronę, że grasz z jakiegoś Fiio, telefonu, streamera itd. Większość aut już nie pozwala na "zmianę radia" :) No i z nowych, zapewne ciężko będzie znaleźć coś co dorówna klasykom :)

Ja tam konkretów nie podam, bo na tym polu nie mam żadnego doświadczenia, sam gram po SPDIF/USB.

Jeśli wymogiem są płyty CD, to chyba nie ma wyjścia. Koledzy zapewne zaproponuję jakieś klasyczne odtwarzacze, raczej w używce.

Oczywiście cd nie jest wymagane za wszelką cenę, jeśli jest coś wartego uwagi, dobrze grającego to wybiorę to co dobrze, chociaż nie miałoby cd. 

W dniu 26.01.2023 o 16:02, Various napisał:

Jeśli planujesz procka to pomyśl o jakimś źródle typu smartfon/DAP po USB/SPDIF. Przy założeniu np. smartfona/tidala/flac odpada Ci koszt "radia". Jedynie moduł usb czy konwerter spdif.

Czyli masz na myśli przetwornik cyfrowo analogowy?