Skocz do zawartości

Bose przekładka do innego auta


Pemo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

 

Mam okazję odkupić od kolegi zestaw bose z audi a3, a że podoba mi się jak gra u niego to zastanawiam się czy nie będzie problemu z podlaczeniem do auta bez tego systemu... Chciałem podłączyć do Octavii I, da radę bez jakiś większych rzeźb? Jakieś schematy są?

 

Może ktoś robił podobnie i wie jak to ugryźć i czy to w ogóle będzie gra warta świeczki.. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Pemo

1. Przed zakupem sprawdź jak wyglądają twoje głośniki-dystanse a jak w audi i czy jesteś w stanie je u siebie zamontować. 

2. Jak podłączysz "wzmacniacz" bose do swojej jednostki-radia.

3. Kupując używany średniej klasy zestaw odseparowany+wzmacniacz + wygłuszenie drzwi uzyskasz efekt dużo lepszy od tego bose. Niestety 450pln to troszkę za mało na poprawę audio w samochodzie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Jedrula76 napisał:

3. Kupując używany średniej klasy zestaw odseparowany+wzmacniacz + wygłuszenie drzwi uzyskasz efekt dużo lepszy od tego bose. Niestety 450pln to troszkę za mało na poprawę audio w samochodzie. 

Nie wiem jak się sprawuje bose w A3 ale w A6 grało mocnym, nie naturalnym i męczącym basem. A większość ludzi audio w aucie postrzega na zasadzie jest bas jest super. A żeby wyciągnąć fajny basik z 16 w drzwiach to trzeba trochę popracować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bose gra tak we wszystkich samochodach.

 

Według mnie nie warto się zaczynać z przekładką Bose z Audi do Octavii. Zacznijmy od tego że w A3 były również głośniki 130mm a Octavia miała 165, następny problem to umiejscowienie głośników. Żeby zagrało to tak jak w tej Audi musiał byś je zamontować w takiej samej odległości co w Audi, możliwe że wzmacniacz Bose ma jakąś korekcję czasową i equalizację, w innym samochodzie nie zagra to tak samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To lipa, rzeczywiście masz rację Szymin z tymi rozmiarami głośników. 

 

No i jeszcze każdy zestaw jest fabrycznie "ustawiony" pod dane auto. 

 

Będę musiał kupić jakieś lepsze głośniki bo obecnie mam mx165 pod wzmakiem i są średnie... A drzwi wygłuszone, może nie jakoś profesjonalnie ale jednak... Wydaje mi się że w tej Octavii są chusteczkowe drzwi... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mx to zapchajdziura. M mają być lepsze, przede wszystkim tweeter.

 

Drzwi w Octavii I nie są jakieś tragiczne, znam gorsze. Warto zakryć blachą otwory technologiczne, chociaż częściowo aby było na co przykleić matę.

Tweeter zamontuj na trójkącie skierowany między fotele/ na fotel kierowcy. Sprawdź czy polaryzację masz wszędzie prawidłową. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Pemo napisał:

@Szczurek1986

 

Okolice 450zl. Nawet na olxie takie chodzą po 600/550 więc myślę, że jest to bardziej opłacalne wsadzić zwykle Bose skoro mi się podoba jak to gra. Raczej za tyle nic sensownego nie kupię 😛



Tego się obawiam że montaż w Twoim aucie będzie zupełnie inaczej wyglądał jak w audi gdzie zostało to powiedzmy dedykowane. Pomyśl nad zestawem odseparowanym jak wyżej zostało to wspomniane. Jaki masz w tej chwili piec ? Może coś pod niego ustrzelimy na obecną chwile :)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Planuje właśnie kupić tą wersję M165 nowszą i podpiąć to pod JL E4300 - taki piec mam teraz, rezygnując z suba, ewentualnie jakis naprawdę delikatny o mocy rzędu 100w 8cali. 

 

Jeśli chodzi o te mxy to właśnie góra jest kiepska... Bass jest ale taki sztuczny. Ogólnie nie specjalne głośniki. Na początku uważałem, że są spoko i nawet je polecałem jako budżetowe ale kurde posłuchałem nawet takiego Bose to bez podjazdu... Otworów nie zaślepiłem, ale wszystko się trzyma i tam gdzie potrzeba to dałem po 3 warstwy maty. Także jest sztywno bez zaślepienia... Nie wiem,może właśnie tu zrobiłem błąd ale myślałem że zda to egzamin. Generalnie nic nie stuka w drzwiach, chyba że dam naprawdę głośno z jakimiś podbiciami... Ale kto tak słucha muzy... No i jest różnica bez a z "wygluszeniem" nawet takim amatorskim jak ja zrobiłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...