Skocz do zawartości

Mitsubishi space star. Pierwsza aktywka i 3way


godles
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi


 

17 godzin temu, kamill8848 napisał:

Ok, ja zinterpretowałem wyklejenie wnętrza drzwi pianką, nie wyklejenie przestrzeni między boczkiem a drzwiami. 
 


nie no aż tak źle nie jest 😉  jak zrobi się trochę cieplej trochę jeszcze postaram się pozmieniać. Na pierwszy rzut będą zmiany odnośnie podziału pasm. Teraz nie zawsze ale czasami coś mi charczy z przodu. 
Będę chyba jednak wracać do DSP i ustawię cięcia mocniejszym zboczem może uda się ten problem wyeliminować. Woofery MB quarta podmienię na phonocara i zobacze co się zadzieje. Jak efekty będą nadal niezadowalające to będę myślał co jeszcze zmianić. Wzmacniaczy mam kilka a może i naście więc mam co przepinać. kwestie suba zostawię na deser. Będzie albo mb quart premium 2x30cm br albo Pride T10 BP6th pod rockfordem T2000.1bd. na koniec wrzuce lto 30ah bo ładowanie tyłka nie urywa. zastanawiają mnie Tweetery. Mam wrażenie że jest ich bardzo mało mimo że podbiję pasma na radiu to tw i tak za wiele nie słychać. Trochę mi to nie leży. Należę do tych "dziwnych" co to ma im bas łamać żebra ale z kolei tw ma być dosć głośny kosztem średnicy. Ciężki temat, nie zrozumiecie 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dajesz dobrze w palnik to może się zdążyć że woofer nie wyrabia mechanicznie.


Sprawdź czy przypadkiem te pasmo co niedomaga nie jest grane przez średniaka lub pasma  tw/ mid się nie znoszą.


Może zamiast bić na ślepo to jakiś system pomiarowy skleć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, szymin89 napisał:

Jak dajesz dobrze w palnik to może się zdążyć że woofer nie wyrabia mechanicznie.


Sprawdź czy przypadkiem te pasmo co niedomaga nie jest grane przez średniaka lub pasma  tw/ mid się nie znoszą.


Może zamiast bić na ślepo to jakiś system pomiarowy skleć.

 
To trzeszczenie pochodzi albo z mida albo tw. :/ 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiony tutaj na forum jako sprawny niewiele używany.

5 godzin temu, szymin89 napisał:

Tym gorzej. Skoro podbijasz górne pasmo to może tw ma już dosyć. Może po prostu jest uszkodzony/ był przypalony i stąd potrzeba podbijania…

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie uwaga.... amator z dziedziny aktywnego podziału zadaje pytanie.... :) 
Jeżeli dzielę pasmo aktywnie (obecnie zwrotnica DD audio X1) to na mid i tw już nie nie daję rozumiem? Chodzi mi o kondek itp.
W moim mniemaniu po to tnę zwrotnica aktywną żeby nic więcej nie dawać, natomiast słyszałem wersję że powinien być kond żeby głośników 
nie upalić. Wg mojej niewielkiej wiedzy odnośnie systemów przednich dawanie konda po drodze to nic innego jak okrojona zwrotnica. Dobrze myślę?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, ja latami jeżdżę i słucham na podziale aktywnym. Żaden tweeter nie ucierpiał. Ważne aby wiedzieć co się robi i jak masz pewność że ktoś nie poprzestawia wszystkiego żeby sobie suba podgłośnić a przy okazji coś upali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kondensator to zwrotnica pierwszego rzędu. Odpowiednia wysoka wartość nie wpłynie za bardzo na charakterystykę a może uratować tweeter przed spaleniem.

Sam również nie stosuję chociaż zamierzam. Taki 33 uF powinien załatwić sprawę przy 4 Ohmowym tweeterze.

Nie spotkałem się z zabezpieczeniem średniaka.

 

Może spytaj mądrzejszych, Nakamachi np.


Jak nisko tniesz tego 25t?

zalecane jest cięcie 2,5 kHz drugim rzędem Butterwort.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, szymin89 napisał:

Kondensator to zwrotnica pierwszego rzędu. Odpowiednia wysoka wartość nie wpłynie za bardzo na charakterystykę a może uratować tweeter przed spaleniem.

Sam również nie stosuję chociaż zamierzam. Taki 33 uF powinien załatwić sprawę przy 4 Ohmowym tweeterze.

Nie spotkałem się z zabezpieczeniem średniaka.

 

Może spytaj mądrzejszych, Nakamachi np.


Jak nisko tniesz tego 25t?

zalecane jest cięcie 2,5 kHz drugim rzędem Butterwort.


Cięty jest baaaardzo wysoko bo w okolicy 5.5K i nadal to trzeszczenie występuje. Nie wiem dlaczego. Zastanawiałem się jakim nachyleniem ta zwrotnica tnie i wychodzi że bardzo ostrym zboczem bo 24db
to dokładnie taka zwrotka jak ta z teg0 linku

X1 - DD Audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie musisz sprawdzić czy to tweeter trzeszczy czy może wzmacniacz wprowadza taki syf, a może ta zwrotnica aktywna.

Jeśli nie ubiłeś go robiąc zbyt głośno to coś innego musi być na rzeczy. Jak masz możliwość to zamień kanały na wzmacniaczu dla tweeterow. 
W tych starych wzmacniaczach padają potencjometry i może się zdarzyć że któryś kanał będzie grał ciszej lub będzie trzeszczał. Pokręć gainem, filtrami, przełączniki poprzesuwaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, grzeczny_52 napisał:

To trzeszczenie jest w stylu "wolna amerykanka" czy w rytm talerzy czy tak jakby niskich tonów?

 


właśnie problem polega na tym że jak by w rytm niskich tonów. Dlatego podniosłem cięcia na zwrotnicy. Bez większych zmian.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wczoraj moje półki zasiliło kolejne DSP. Tym razem trafiło się JL Audio TWK 88. Nówka sztuka za niewielkie pieniądze. Zapewne jak się zrobi cieplej pojawi się w samochodzie.
Drugi leżak na półkę do tego auta to inny sub. Potestuje urala patriota 8" w BR. Napędzał go będę albo Soundstream Reference 800.2 albo Rockfordem T2000.1bd w obu przypadkach spięty w 4 ohm. 
Nadal biję się z myślami odnośnie woofera. Czegoś mi brakuje w ich graniu (tzn czegoś, dołu mi brak 😉 ). Na półce mam pride W8 gdzie pewnie dołu by było wystarczająco tylko znowu przeróbki boczków.... 😏

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten słupek nie jest równy. Jak byś nie chcial tego dać to i tak coś "nie grało".

Myslalem że piec na suba podlacze ale co weekend to zimno i pada 🤬 

Pojezdze jeszcze z tydzien lub dwa bez. Może wtedy mnie te 8" w br zadowoli 😅

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No umówmy sie... Sciany nie bedzie a 156.4 przy 32hz to najwyzszy wynik jaki w tym aucie mialem. Zmieniły się priorytety i jest teraz tak jak jest 😉

Ale zaczyna mi sie podobać granie tego typu co teraz mam. 😎 mam obawe że poplyne któregoś pieknego dnia 🤐

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...