Skocz do zawartości

Mitsubishi space star. Pierwsza aktywka i 3way


godles
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Jest to moje pierwsze auto z aktywka i 3way zarazem. Ma grać na codzien i nie meczyc w drodze do i z pracy (150km). 

Ponizej kilka zdjęć i opis konfiguracji.

 

Hu kenwood 306bt

Zwrotnica aktywna dd audio X1

Wzmacniacz na przod magnat combat 6

Wf mb quart pvi164a (do zmiany)

Mid mb quart qs75

Tw dego update 2.5t

Wzmacniacz sub dd audio mono

Sub tec uxp10d2 15l cl (jeszcze)

Kinkiety mastah

Zasilanie 35mm2

Maty bitmat (bitum i pianka)

 

 

Na zdjeciach jest jeszcze dsp b2 ale chyba nie wróci do auta.

 

Na 100% bede chcial zmienić wf. Za malo dolu w moim odczuciu. Slucham hh i albo winne sa drzwi albo ten wf poprostu nie jest dla mnie. Rozmyslam nad xcelsus xxm650 ale brakuje jakiejkolwiek opinii.

 

received_1113215922639827.jpeg

received_454859743133015.jpeg

received_541386104396751.jpeg

received_1176926773189220.jpeg

received_863722711608489.jpeg

orca-image--1684616418.jpeg

received_1155709155080092.jpeg

received_1997516607246113.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, godles napisał:

Za malo dolu

Jak jest sub, to czego oczekujesz od WF?

Chcesz zmusić WF do grania zakresu 20 ~ 50Hz?.

Właśnie od tego jest UXP10D2.

Masz porównanie do wersji w budce B-R?

Bo w CL niezbyt dużo subów czuje się swobodnie, szczególnie tych z niewielkim Qts.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi raczej o to że po wylaczeniu suba zasadniczo ten wf nie robu zupelnie nic. Dołu nie ma. W zasadzie gdyby mid mógł grać niżej to mozna by role wf ograniczyć do "zapchaj dziury" w drzwiach. Jednak nie tego się spodziewalem. Gdybym wiedzial że tak zagraja furtki poprostu zostawilbym oryginalny 23 letni wf i nie bawil sie w wygluszanie drzwi bo różnicy nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu masz pokazany poziom SPL przy 300W dla budki BR jak na zrzucie w porównaniu z aktualnymi 15 litrami CL.

 

 

77021a090ba5dfb3.png

 

 

Vn 33 litry

Fs 37Hz

Port Fi 100mm i L 447mm lub szczelina o S 78,5cm2 i takiej samej długosci

opóźnienie 17.8ms przy 35Hz.

 

Różnica będzie znaczna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, grzeczny_52 napisał:

Tu masz pokazany poziom SPL przy 300W dla budki BR jak na zrzucie w porównaniu z aktualnymi 15 litrami CL.

 

 

77021a090ba5dfb3.png

 

 

Vn 33 litry

Fs 37Hz

Port Fi 100mm i L 447mm lub szczelina o S 78,5cm2 i takiej samej długosci

opóźnienie 17.8ms przy 35Hz.

 

Różnica będzie znaczna.

Ja wiem co sie zmieni odnosnia paki pod suba. Przerzuciłem sie z powodów rodzinnych na zwykle granie z spl. 😉

 

2 godziny temu, adamm napisał:

sprawdzałeś polaryzację głośników? zarówno pomiędzy samymi woofer'ami jak i sub/woofer

tak. Wszystko ok. Ten wf chyba poprostu tak ma. Albo moje furtki sa takie nieprzyjemne :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisząc skrót "SPL" nie miałem na myśli dB mieszających posiłek w żołądku.

Miałem na myśli odbiór, a nie pałowanie.

W CL jak widzisz, nie usłyszysz 25 ~ 30Hz przy mocy odsłuchu 20W/przód i 80/100W sub.

Odgłosy jazdy zrobią swoje.

W B-R usłyszysz.

To miałem na myśli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale mi nie brakuje 20-30hz raczej takiego typowego kopnięcia z furtki. To poprostu nie istnieje. Furtka cieta około 50hz a dolu nie ma wcale. 

Godzinę temu, grzeczny_52 napisał:

Pisząc skrót "SPL" nie miałem na myśli dB mieszających posiłek w żołądku.

Miałem na myśli odbiór, a nie pałowanie.

W CL jak widzisz, nie usłyszysz 25 ~ 30Hz przy mocy odsłuchu 20W/przód i 80/100W sub.

Odgłosy jazdy zrobią swoje.

W B-R usłyszysz.

To miałem na myśli.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, szymin89 napisał:

A co Ci nie pasuje w tym DSP? Nie wyglada na jakieś wysokie loty ale podstawowe funkcje ma i jakiś tam parametryk tez jest.

 

Co do samych wf, zostały jakoś zmierzone? 
Masz może możliwość podmianki na coś innego? 


Co rozumiesz przez zmierzone? Są nówki funkiel wyjete z pudełka. 
co mi nie pasuje w DSP? jego wykonanie. Sam fakt że jest nowe nigdy niepodłączane i było uszkodzone już trochę mnie zniechęcał.
Jak dodam do tego "delikatność" np gniazd rca to tak trochę mi trąca najgorszą chińszczyzną. Nie wiem czy się zdecyduję na nie w aucie.
Nie ukrywam też że trochę mnie przeraża strojenie bo nigdy tego nie robiłem a w okolicy też nikogo nie mam kto by się w strojenie bawił.


P.S.
Jak się nazywa ten kabel co łączy się lapka z DSP? może bym kupił jak się zdecyduję bo na kompie jednak ta apka zdecydowanie przyjemniejsza w obsłudze. Na telefonie można dostać szału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi o to czy wykonywane były jakiekolwiek pomiary charakterystyki tego głośnika/zestawu.

 

Bo to jest chińszczyzna, ale nie zrażaj się, ja w Helixie (made in germany) dałem radę wyciągnąć masę RCA z gniazda...

 

Kabel USB z wtyczką A i B.  Fakt, strojenie z apki na telefonie to tylko dla masochistów.  Podobno ma mieć wi-fi więc i kabel zbędny. Chyba że to jakaś stara wersja, która tego nie ma.

 

Ogólnie to bez strojenia nie ma co oceniać czy coś się nadaje lub nie. Warszawa i okolice coś działają więc nie powinno być wielkiego problemu. Zagadaj do Raadek, może sam coś działa a jak nie to może zna kogoś kto robi pomiary i stroi. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, Various napisał:

Paanie co Pan opowiadasz... 😅

 

Chodzilo mi o to że ja nie znam (w sensie nikt znajomy). 

41 minut temu, szymin89 napisał:

Chodzi mi o to czy wykonywane były jakiekolwiek pomiary charakterystyki tego głośnika/zestawu.

 

Bo to jest chińszczyzna, ale nie zrażaj się, ja w Helixie (made in germany) dałem radę wyciągnąć masę RCA z gniazda...

 

Kabel USB z wtyczką A i B.  Fakt, strojenie z apki na telefonie to tylko dla masochistów.  Podobno ma mieć wi-fi więc i kabel zbędny. Chyba że to jakaś stara wersja, która tego nie ma.

 

Ogólnie to bez strojenia nie ma co oceniać czy coś się nadaje lub nie. Warszawa i okolice coś działają więc nie powinno być wielkiego problemu. Zagadaj do Raadek, może sam coś działa a jak nie to może zna kogoś kto robi pomiary i stroi. 

 

 

 

No pod takim katem to nie było zadnych pomiarów. Ma wifi, nie pomyślałem żeby tak się połączyć 😑🤐

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez pomiarów czy pomocy doświadczonej osoby to to co masz w zamiarze ma średni sens.

 

W stolicy to i jakieś spoty co jakiś czas się odbywają. Zajrzyj do odpowiedniego tematu a może i sam coś zaproponuj. Poznasz kogo trzeba to i strojenie nie będzie takie trudne. 

 

Pokazuj jak wygląda reszta zamontowanych gratów 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, szymin89 napisał:

Bez pomiarów czy pomocy doświadczonej osoby to to co masz w zamiarze ma średni sens.

 

W stolicy to i jakieś spoty co jakiś czas się odbywają. Zajrzyj do odpowiedniego tematu a może i sam coś zaproponuj. Poznasz kogo trzeba to i strojenie nie będzie takie trudne. 

 

Pokazuj jak wygląda reszta zamontowanych gratów 😉

 

Zagladalem już nie raz w temat spotu ale od dawna nic tam się nie dzieje :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

phonocar hitech cały dwudrożny set jak miałem nowy w innym aucie to ilością dołu go masakrował. 

W dniu 23.01.2023 o 05:15, Chudy972 napisał:

Przede wszystkim nowy wf... Czego Ty od niego wymagasz? Każdy nowy potrzebuje czasu trochę mniej czy trochę więcej. 50hz na wf może warto spróbować trochę wyżej. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.01.2023 o 11:37, godles napisał:

Chodzi mi raczej o to że po wylaczeniu suba zasadniczo ten wf nie robu zupelnie nic. Dołu nie ma. W zasadzie gdyby mid mógł grać niżej to mozna by role wf ograniczyć do "zapchaj dziury" w drzwiach. Jednak nie tego się spodziewalem. Gdybym wiedzial że tak zagraja furtki poprostu zostawilbym oryginalny 23 letni wf i nie bawil sie w wygluszanie drzwi bo różnicy nie ma.

 

W dniu 14.01.2023 o 19:07, godles napisał:

Ale mi nie brakuje 20-30hz raczej takiego typowego kopnięcia z furtki. To poprostu nie istnieje. Furtka cieta około 50hz a dolu nie ma wcale. 

 

 Po zdjęciach nie widać wiec zapytam, nie kleiłeś czasem pianki zamkniętokomórkowej na matę wewnątrz drzwi? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.01.2023 o 14:33, godles napisał:

Z braku czasu nie ja robilem. Ale pianka/gąbka bitmata jest klejona na mate 🤔 

W czym mialoby to przeszkadzać? 🤔

Z dużym prawdopodobieństwem tutaj masz odpowiedź dlaczego jest za mało dołu z WF.

 

zerwij tą piankę i zobacz jak będzie zachowywał się WF, zanim zmienisz go na inny. Obstawiam, ze po tym zabiegu zobaczysz, ze wcale nie jest to konieczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przecież większość stosuję piankę pomiędzy poszycie a boczek drzwiowy. 
Woofer trochę się odzywa ale trzeba na radiu lekko go podbijać. sprzedałem DD tego co był pod subem a przy obecnej pogodzie niechce mi się dłubać i latam bez suba.
trochę podbiłem 60 i 100hz. Jest lepiej. Jeszcze nie tak jak bym chciał, ale zdecydowanie lepiej.

5 godzin temu, kamill8848 napisał:

Z dużym prawdopodobieństwem tutaj masz odpowiedź dlaczego jest za mało dołu z WF.

 

zerwij tą piankę i zobacz jak będzie zachowywał się WF, zanim zmienisz go na inny. Obstawiam, ze po tym zabiegu zobaczysz, ze wcale nie jest to konieczne.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...