Skocz do zawartości

Budżetowe granie


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, buduję audio w A4 B6 avant i dobieram subwoofer, który wytworzy duże ciśnienie w samochodzie przy stosunkowo małej mocy. Chcę napędzać subwoofer za pomocą hifonics brutus bx1800d spiętego w 2 ohmy czyli będzie około 1000W mocy znamionowej. Zastanawiam się czy wybrać subwoofer o większej skrzyni oraz 1 mocnym głośniku np 800w czy może dwa głośniki po 400w na sztukę. Fajnie by było jakby można się zmieścić w 120/130L bo zajmie mi to akurat pół bagażnika a drugie pół chcę przeznaczyć na dwa wzmacniacze i zwrotnice do drzwi przednich. Słuchałem już kilka sprzętów 1x500/1000w w skrzyniach robionych pod dany głośnik i jednak nie jest to to czego bym się spodziewał po sprzęcie, który ma blisko 1kw, przez to myślałem iść w 2 głośniki przy budowie tego subwoofera. Kolega ma Rockforda 750w w Octavi 1 kombi a ja woziłem Rainbow SL-12 w Audi A3, który ma 350w i ciężko było stwierdzić, który robi lepsze ,,wrażenie". 

 

Co waszym zdaniem lepiej zda egzamin 1 głośnik czy może dwa w sumie o większej średnicy membran. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że chodzi o Alpine SWR12. Rozglądnę się za tym głośnikiem, ale chciałbym jeszcze jakieś ciekawe propozycje poznać. Poza tym Alpine SWR12, jest kilka wersji i różnią się końcówką a nie wiem o którą dokładnie chodzi są po 300/500/750 i chyba 1000w. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Berto1 napisał:

Rozumiem, że chodzi o Alpine SWR12. Rozglądnę się za tym głośnikiem, ale chciałbym jeszcze jakieś ciekawe propozycje poznać. Poza tym Alpine SWR12, jest kilka wersji i różnią się końcówką a nie wiem o którą dokładnie chodzi są po 300/500/750 i chyba 1000w. 

Ja miałem tą 1000rms zasilane Hertz ep1d czyli w 1 ohm 998 chyba dostawał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ciekawe, myślałem jeszcze nad zbudowaniem dwóch osobnych skrzynek po 50/60l z głośnikami 12 cali po 400/500w aby nie męczyć się z jedną dużą skrzynią, ale czy jedna wielka skrzynia nie będzie lepiej się spisywać niż dwie osobne bo w jednej jakoś jeden głośnik będzie drugi kontrolował a tak to będą grać osobno. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...