Skocz do zawartości

Materiały wygłuszające / tylna półka z subwooferem.


Andreas
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

stałem się niedawno posiadaczem Audi A5 coupe F53 z nagłośnieniem Bang&Olufsen, które jak wiadomo szału nie robi.

Ale póki co niespecjalnie mam ochotę w tym grzebać, jednak jak tylko wsiadłem do tego samochodu, wiedziałem, że poprawa wygłuszenia będzie pierwszą rzeczą do zrobienia.

Po wygłuszeniu drzwi, które było przyjemne przyszedł czas na półkę. najpierw przykręciłem wzmocnienie poprzeczne z solidnego profilu, bo blacha półki wychylała się bardziej od membrany suba 😆 potem postanowawiłem okleić półkę dynamatem od dołu. niestety do półki materiałowej do tej dykty od spodu się nic łapie, ale powkładałem pomiędzy nią a blache podkładki z armaflexu, żeby była naprężona cały czas i ona w miarę się uciszyła. Natomiast sama blacha nadal nie jest całkiem cicha i nie wiem jak przygotować się do drugiej rundy tej nierównej walki. Pamiętam, że kiedyś słyszałem o jakimś materiale tłumiącym do smarowania i chętnie bym się w to zaopatrzył. Ktoś korzystał?

W dodatku mam wrażenie, że poza blachą trochę brzęczy kosz głośnika (wykonany z twardego tworzywa sztucznego.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stosowałem, bezwonny środek na bazie polimerów, nadaje się do wewnątrz samochodu, nie jest oparty o benzeny czy rozpusczalniki, kilka dni zapach wilgoci i to wszystko. Trochę kłopotliwa aplikacją z tej puszki proponuje do jakiegoś pojemnika który możesz potem zamknąć przelać, puszkę rozciąć, aplikacją pędzlem. Stosowałem też pastę braxa różnica główna między preparatami jest taka że pasta jest zbrojona bardzo drobnym włóknem szklanym, jeśli domieszasz jakieś drobne ściny maty szklanej przed aplikacją do Noxudol efekt powinien być identyczny. Jak będziesz ciął mate szklana na drobne koniecznie załóż maskę bo będziesz miał to w płucach, okulary też nie zaszkodzą, wsadzisz paluch w oko będzie dramat, przy tej robicie BHP to podstawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...