Skocz do zawartości

Spalone głośniki


Dariozet
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Taki temat u mnie się wydarzył. Zakupiłem nowy wzmacniacz/dsp znanej amerykańskiej firmy, zainstalowałem u siebie w samochodzie, napędza 3way brax ml 1,2,6p, ustawiłem dsp gra super...grało, myślę sobie, dopieszczę sobie dźwięk mikrofonem u-mik dsp, podpiąłem wszystko, zacząłem mierzyć... I w pewnym momencie nagle łup w subwooferze i tak cały czas w odstępie 5 sekund. Odłączylem szybko wzmacniacz suba. Dalej dźwięk z głośników przednich jakby chciał coś dać z siebie ale nie mógł się przebić, zacząłem wszystko sprawdzać z połączeniami kabli, ale wszystko ok (jak zawsze) po kilku włączeniach/wyłączeniach systemu nagle strzały jak z karabinu i cisza... Wzmacniacz się całkowicie wyłączyć - może spalił się, nic to. Zadzwoniłem do sprzedawcy powiedziałem jaka sytuacja, kazał odesłać, przy okazji kazał podać numery seryjne wzmacniacza, co zrobiłem, na drugi dzień zadzwonił sprzedawca, że po numerach seryjnych doszli że była wada fabryczna tej partii i już wysyłają nowy. Przysłali, podłączyłem i nie gra jeden woofer i jeden midrange, podpiąłem pod osobne źródło dźwięku, nie gra, zmierzyłem rezystancję multimetrem, obwód się nie łaczy, na pozostałych sprawnych pokazuje od 3.4 do 4 ohma w zależności jak się trzyma/ dotyka do konektorow głośnika. Nie znam się za bardzo na tym, ale chyba cewki padły. Teraz dwa pytania do kolegów forumowych:

1 Czy to się naprawia? 

2. Wyprzedzam chyba odpowiedź na poprzednie pytanie - czy ktoś na forum ma do sprzedania pojedyńczy woofer brax ml p i pojedyńczy midrange ml2? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzwoniłem dziś do sprzedawcy, w ramach rekompensaty wyśle mi parę wooferow arc audio RS 6 i parę midrange RS 3.0. Myślę że podejście naprawdę profesjonalne. Teraz co zrobić? Próbować naprawić spalone głośniki/kupić pojedyńcze sztuki z braxa, czy zostawić RS-y i zostać przy tweet erach braxa, czy sprzedać tweetery braxa i dokupić tweetery arc audio RS 1.0? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałem kilka wiadomości  że cewki do braxów są prawie nie do zdobycia, a nawijanie cewek to już nie granie jak oryginał, więc arc audio RS 1 już zakupione po rabacie i pozostanie zestaw arc audio RS, pojedyńcze sztuki braxa nieuszkodzone na sprzedaż, może komuś się przydadzą, a uszkodzone na części. Braxy ml1 będą wkrótce na sprzedaż także. A więc rzeźba że słupkami mnie czeka, a muszę się pospieszyć bo na luty umówiony jestem w Redzie u Michała na profesjonalne ustawienie systemu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj pozniej znać jak gra ten set Arca ale to po wizycie w Redzie dopiero, ciekaw jestem. 

Co do usterki w piecach, w dobie dzisiejszej masówki nie ma się co dziwić, nie mniej podejście dystrybutora myślę że profi a to z kolei nie jest już tak oczywiste jak to że 90% produkcji wychodzi z Azji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...