Skocz do zawartości

Głośniki do kenwood dmx8020dabs w golfie 3D


Rekomendowane odpowiedzi

Witam szanownych użytkowników  :)

Posiadam golfa V 3D z oryginalnymi 10 głośnikami. Chciałbym wymienić je wraz z radiem oraz dodać wygłuszenie. 

Radio, po przeczytaniu forum, wybrałem kenwood dmx8020dabs. 

1) Czy to odpowiednie radio do mojego samochodu? Nie posiadam czujników parkowania (planuję na tył) i kamery cofania (nie planuję). Pytam pod kątem montażu i podłączenia wszystkich głośników. 

2) Jakie głośniki + sub będą najlepiej grać z tym radiem? Wymagany jest wzmacniacz zewnętrzny? Nie jestem audiofilem, lubię głośno słuchać w trakcie jazdy, lubię mocny bas. Słucham głównie EDM, pop. 

3) Budżet w którym chciałem się zamknąć radio + głośniki to 5000 zł brutto wraz z montażem w Warszawie. Polecacie jakieś serwisy w promieniu 50 km? 

 

Samochód jest w wersji GTI, chciałbym dobrać audio odpowiednie do konfiguracji. 

 

Jeśli macie jakiekolwiek uwagi i sugestie to bardzo, chętnie poczytam. :)

 

Przemek 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Szczurek1986 napisał:

spokojnie można zrobić audio

Niby można ale widziałeś jak wyglądają drzwi w golfie 5  i gdzie są umieszczone woferki?  Kolega napisał że nie jest audiofilem 😉 i ma tylko mocno grać , więc może mu nie przeszkadzać iż zastosowując tradycyjny 2 way prawie straci stereo , a jak siądzie pasażer, to już kompletna kicha .

W Warszawie do polecenia jest Radek ( nie wiem jak tam z terminami > https://www.strefacaraudio.pl/profile/2197-raadek/  )ale jak ma być firma to warto uderzyć do Media Centrum Krzysztof Mech

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to Ci trochę pomoże zrozumieć zagadnienie.

 

Z twoim budżetem którego połowa pochłonie wybrane przez Ciebie radio celował bym raczej w używki i zastanowił się czy nie dasz rady części (lub wszystkich) prac wykonać samemu. Wystarczy trochę samozaparcia bo większość potrzebnych wiadomości znajdziesz na tym forum.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@przemek123 Myślę że podchodzisz do tematu od złej strony ponieważ to Ty nie My powinieneś decydować ile chcesz lub możesz przeznaczyć na audio.

Proponuję zacząć od przeczytania tematów podwieszonych w tym dziale, przestudiować dział "Wasze instalacje" i poszukać co ile kosztuje. Wtedy zastanowić się czego oczekujesz i na co możesz sobie pozwolić. Czy musisz mieć wszystko od razu na tańszych klockach czy może chcesz zbudować audio etapami z lepszych komponentów. Chcesz mieć sporo basu więc opcja bez wzmacniacza na pewno odpada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Jedrula76 napisał:

@przemek123 Myślę że podchodzisz do tematu od złej strony ponieważ to Ty nie My powinieneś decydować ile chcesz lub możesz przeznaczyć na audio.

Proponuję zacząć od przeczytania tematów podwieszonych w tym dziale, przestudiować dział "Wasze instalacje" i poszukać co ile kosztuje. Wtedy zastanowić się czego oczekujesz i na co możesz sobie pozwolić. Czy musisz mieć wszystko od razu na tańszych klockach czy może chcesz zbudować audio etapami z lepszych komponentów. Chcesz mieć sporo basu więc opcja bez wzmacniacza na pewno odpada.

Cześć, troszkę źle mnie zrozumiałeś albo ja niejasno się określiłem. Chodziło mi o to, ile powinienem wydać w waszej ocenie aby to ładnie grało z tym radiem. Wtedy dopiero oceniłbym czy w ogóle mnie na to stać :) Po prostu chciałem wiedzieć ile sprzęt tej klasy kosztuje. 

Oglądałem dużo realizacji, co samochód to inne wymyślne cuda, sporo sprzętów już nie ma w sprzedaży (pierwsza strona Google tak sugeruje, nie zagłębiłem mocniej tematu). 
Wasze odpowiedzi i sugestie i tak są bardzo cenne, a po wertowaniu tego działu widzę ze z moim golfem tak łatwo w każdym aspekcie nie będzie. Widziałem ze bardzo chwalone są drzwi golfa jeśli chodzi o przygotowanie blachy do wyciszenia. Szukałem tego wątku głębiej ale jakoś bez skutku - możecie mi coś o tym powiedzieć (z czego ta opinia wynika)? 
 

Dzięki, Przemek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, przemek123 napisał:

Widziałem ze bardzo chwalone są drzwi golfa jeśli chodzi o przygotowanie blachy do wyciszenia.

Drzwi są dobre do wygłuszania bo zewnętrzne poszycie da się/trzeba do tego odkręcić. I to by było na tyle jeśli chodzi o zalety.

 

Przez to że głośnik niskotonowy jest umieszczony w tylnej części drzwi trzeba stosować 3-way aby miało to ręce i nogi. Im więcej głośników trzeba tymi większy jest koszt całości. 

Przykładowo dedykowany zestaw 3-way Audio System MFIT VW GOLF 5 to koszt 1800 zł. Zalety to głośnik niskotonowy 20 cm i zwrotnice, które możesz użyć na początku zabawy w CA.  Nie wiele się da zrobić aby było taniej.

 

Myślę że jak ma ktoś wykonać wszystkie prace i sprzęt ma być nowy to budżet musisz podwoić lub zrezygnować z nowego radia i grzebać samemu, wtedy może zmieścisz się w 5 000 PLN ale efekt może być nie zadowalający.

 

Co przeszkadza Ci w oryginalnym radiu? Skąd pomysł na wymianę radia z takim wyposażeniem, z którego nie będziesz korzystał?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może spróbuj najpierw zlecić komuś ogarnięcie drzwi, montaż wzmacniacza, kabli itd a później, gdy wszystko będzie gotowe (cenowo będziesz wiedział na co możesz sobie pozwolić, czy coś z wyższej półki czy niższej) wtedy pozostanie tylko kwestia montażu głośników i podpięciu pod kilka przewodów a to raczej samemu zrobisz bez problemu.  Miej na uwadze że głośniki zakupione przez neta możesz zwrócić bez problemu. Może być tak że ci wystarczy zwykły 2 way. Wielu ludzi tutaj jakby posłuchało mojego auta to złapało by się za głowę ale mi sie podoba. Być może z tobą też tak będzie. Spróbuj bo nigdy się nie przekonasz.

Jak będzie źle to wtedy zlecasz zrobienie 3way i cieszysz się muzyką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pemo, tam jest fabrycznie 3-way, jak wrzuci 2-way to może nie zdążyć drzwi otworzyć aby do środka samochodu nie zwymiotować...

Zwracając używane głośniki sprzedawca powinien je ponownie sprzedać po niższej cenie lub wcisnąć komuś jako nowe. Według mnie nie jest to fair.

 

Już wolał bym zasilić to co jest aktywnie i porządnie ustawić niż iść w taki regres. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@przemek123 " Ładnie grało" to kwestia indywidualnych upodobań. Jeden wrzuci subwoofer do bagażnika i już będzie happy😁, a inny wyda górę kasy i nadal będzie mu czegoś brakowało. O tym co dla Ciebie  oznacza "ładnie" niestety musisz przekonać się sam.

@szymin89 nie w każdym siedzi fabrycznie 3way to zależy od wersji wyposażenia. Wydaje mi się nawet że tych z fabrycznym 2way jest dużo więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę przerobiłem temat w swoim MK5 to mogę coś dodać. Z przodu i z tyłu fabrycznie były Philipsy ale nawet ich nie pamiętam, 2 drożny Morel Tempo zupełnie starczał przez dłuższy czas, 5lat chyba. Wsadziłem nowy Helix P63C w fabryczne miejsca z przodu i jedyne czego żałuję to że nie było nigdzie C63C. Zmieniałem już totalnie wszystko różne kombinacje jednak żadnego dłubania w słupkach czy kinkietów nie chcę żeby było cokolwiek na widoku. Skończyło się na 🙃....... 16 głośnikach..... Helixy 3way z przodu, Rockfordy Power T162s 2way z tyłu, SWAT SBT-65Pro woofery ruskie głośne dziadostwo 2szt wcisnąłem w drzwi zamiast tych czarnych styropianów za wooferami fabrycznymi, 2szt 12' calowe Momo a teraz 8' calowe 4szt Kickery Solo Baric. Pomijając te ruskie tłuczki całość daje frajdę, wkleję trochę fotek dla inspiracji żebyś miał pogląd 😄. Robiąc system staram się 1 markę jeden producent z jednej serii z danego roku generalnie tylko OldSchool. Żadnych dsp programów czasówek. Np Rockford T8002 w 4Ω daje 1300w,  do tego T8004 też sporo więcej niż w instrukcji,  i PPI2150 x2 300w razem niemalże rozrywały auto. Jak lubisz głośno to polecam.... jakość i ciśnienie na raz., teraz 3 Rockfordy  T5002,T4004 i T1001BD akurat się mieszczą i 2 suby PPI 10' calowe spięte 1Ω  też zupełnie przyjemnie. 

IMG_3135.jpg

IMG_3137.jpg

IMG_1863.jpg

IMG_3291.jpg

IMG_1585.jpg

IMG_3612.jpg

IMG_2080.jpg

IMG_3568.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Szanowni,

 

Bardzo dziękuję za tak liczne podpowiedzi. Na ten moment zdecydowałem się kupić radio i trochę zagłębić temat ( w między czasie wjedzie wygłuszenie). :) 

 

Nadal proszę o wszelkie uwagi, komentarze które pomogą w planowaniu idealnego car audio dla siebie.  :) 

 

Przemek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...