Skocz do zawartości

TOYOTA MR2 SW20 - Pomoc w dobraniu odpowiedniego systemu car audio + akcesorii do tego.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

jestem tutaj nowy, na systemie car audio kompletnie się nie znam, kluczyki potrafię programować, ale system car audio jestem zielony kompletnie.

Potrzebuję pomocy w dobraniu odpowiedniego systemu car audio, do mojego nowego wymarzonego japońskiego ferrari, jakim jest Toyota MR2 SW20 z 1990r.

- Ogólnie audio przestało działać kompletnie łącznie z zasilaniem radia, głośniki działały, ale coraz ciszej i w końcu zamilkły z tego co wiem, gdy kupowałem samochód, zapewne uszkodziła się membrana w głośnikach, ale mniejsza o to. 

System audio w tym samochodzie wygląda następująco:

2x drzwi - 1x tweeter głośnik + jeden głośnik  (rozmiar nieznany) 

2x z tyłu - jeden głośnik  + oraz tego co wiem za siedzeniem kierowcy był subwoofer (rozmiar nieznany). 

Proszę powiedźcie mi co potrzebuję kupić aby to autko świetnie grało (budżet cholera wie? to może tak, radio nie bierzemy pod uwagę w budżecie ( osobno liczymy myslę że na radio 500-600 zł max) więc na same głośniki, maty wygłuszającej itp. myślę że do 1000-1500 zł), nie zależy mi na mocnym basie, tylko na czystym głębokim brzmieniu (bez szumów):

1. Kolega zaproponował mi abym kupił ten system audio, ponoć bardzo dobry:

- AUDIO SYSTEM M165 EVO2 Głośniki samochodowe 165mm + RADIO  JVC KD-T702BT  ( ponoć spoko system audio, porządnej remontowanej marki) 

- Dodatkowo tej samej firmy osobno 2 głośniki na tył i tyle.

2. Co powinienem jeszcze dokupić, innej firmy głośniki/radio zakupić? ( chciałbym podkreślić że jestem melomanem i uwielbiam czyste oraz głębokie brzmienie, u siebie w domu mam audio sytemu HARMAN Audio).

Mata wygłuszająca jaka? bitumiczna/ butylowa ?

dodatkowe akcesoria, urządzenia obowiązkowe jakie?

 

Dziękuje za wszystkie podpowiedzi i pozdrawiam. 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • pawel223531 zmienił(a) tytuł na TOYOTA MR2 SW20 - Pomoc w dobraniu odpowiedniego systemu car audio + akcesorii do tego.

Poczytaj FAQ Nazara. Pooglądaj dział Wasze Instalacje żebyś widział jak to wygląda. Radio JVC bym odpuścił, Alpine albo Kenwood, no jeszcze Pioneer. Maty tylko butylowe. Mocnego basu nie osiągniesz tak łatwo tanim zestawem jeszcze pod radiem. Pomóż budżet 3x albo 4x, każde auto jest inne, każdy inaczej robi, jest zbyt dużo zmiennych żeby móc przedstawić receptę na sprzęt który cię zadowoli. Możliwe że 4 razy zmienisz zestaw przedni nim trafisz, jak dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radio do tej ceny kup używkę... Szkoda pieniędzy na nowe do 500zl, wiem po sobie :) jakiś Alpine z starych wersji.

 

Głośniki kwestia odsłuchu, nie słuchałem tych co zaproponował ci kolega więc nie wiem. 

 

jeśli chodzi o dodatkowe koszty to na pewno kup jakiś porządny używany wzmacniacz klasy AB na przód i w przyszłości sub :)

 

 

Tylne głośniki mogą być jesli często kogoś wozisz :) ale generalnie dobrze zrobiony przód powinien wystarczająco nagłośnić całe auto. 

 

Uważam, ze za te 2tys można zrobić dobre granie tylko potrzeba podejść z głową

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież JVC i Kenwood to dzisiaj jeden pies…


A dlaczego akurat klasa AB? Kasa D nie gra dobrze?

 

Autorowi postu proponuję posłuchać kilku systemów, budżetowych jak i doinwestowanych.


Jako że MR2 to mały samochód to wystarczy 2-way lub 3-way i sub, żadnych głośników z tylu itp. 
Jak chcesz na prawdę dóbr dźwięk w samochodzie to i bas będzie potrzebny, w samochodzie podczas jazdy hałas zagłusza jednak te niskie rejestry…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem na myśli 4 kanalowy. Skrót myślowy, może blednie. Ale także dlatego, ze AB bardziej spełnia wymaganiom których oczekuje autor. Uzyska lepsza jakość dźwięku. Dodatkowo może podłączyć pod wzmacniacz przód i suba a nie tworzyć jakieś konfigurację z dwoma wzmacniaczami, skoro i tak nie oczekuje urywania głowy od bassu. 

 

Uważasz że każdy ma czas i przede wszystkim chęć jeździć po spotach i słuchać budżetowych i drogich systemów... I to jeszcze trafić akurat na taki sam samochód jak autor :) (niezbyt popularny model) Niektórzy ludzie po prostu chcą mieć czysty dźwięk. A to da się uzyskać bez zbędnych filozofii. 

 

Poczytaj na forum o polecanych zestawach głośników i o radiach. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz zerknąć na tej stronie jak zrobiono instalację w MR2, lecz w wersji MK.II.

Jakieś różnice pewnie będą w stosunku do twojej Toyoty, ale może coś będzie pomocne.

 

Nie sugeruj się zastosowanymi gratami.

To zależy od budżetu w twojej dyspozycji i aktualnych/używanych komponentów car audio.

Link:

http://stephenmason.com/cars/mr2audio.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powielanie jakiś bzdur nie wiadomo skąd… w dzisiejszych czasach- dsp i te sprawy- nie trzeba nie wiadomo jakich wzmacniaczy żeby dźwięk był dobry. Osobiście nie słyszę różnicy między klasą AB i D. Oczywiście mowa o markowym sprzęcie a nie jakieś chrupki czy inne tanie gauno z dolnej półki. Wymiary tez mają znaczenie, wzmacniacz 5 Ch w klasie D będzie trzy razy mniejszy niż odpowiednik tej samej mocy w klasie AB.

Na spotach można posłuchać gotowych instalacji a ludzie dzielą się chętnie wiedzą i mogą coś doradzić. To że nie będzie takiego samego samochodu nie szkodzi żeby dowiedzieć się co nam pasuje a co nie. Żebym ja miał okazję na początku mojej przygody z CA posłuchać czegoś lepszego i może poznać ludzi co dobrze doradzą to bym nie wydał setek € na kupno sprzętu co mi nie pasował.

W tym samochodzie nie ma miejsca na sprzęt urywający głowę. 
Jak ktoś określa się jako meloman to nie robi tego bo chce uzyskać 150+ dB ale ma mieć to ręce i nogi czyli poprawnie zamontowany i zestrojony system. Myślę że nie zadowoli go wrzucenie jakiejś „taniej Jadzi”…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Wszystko zależy od potrzeb i ambicji. Subik za siedzeniem pasażera, dobry zestaw 2-way. Wzmacniacz pokroju PDXa 4 albo 5 kanałowy. Radio prockiem ze zwrotką, bądź chociaż z samą czasówką i da się coś fajnego zbudować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Tak się składa, że wzmacniacz ma sporo do dźwięku i różnice są słyszalne. Dla przykładu zyskają na dynamice... Bzdury nie wiem skąd? Mówisz że 3/4 osób przesiadujących tutaj mówi bzdury? Wystarczy wejść w dział instalacje i poczytać co piszą użytkownicy... wiele razy widziałem zdanie "tamten wzmaka trzymał za gardło głośnik x"...

 

Po co kupowane są wzmacniacze za grube pieniądze mające tak naprawdę taka samo moc co wzmacniacze za np 600zl? Mówię o wzmacniaczach klasy AB. Bynajmniej nie chrupki...😉

Dlaczego ludzie szukają  jakiegoś wzmacniacza z "ciepłym brzmieniem" skoro nie ma różnicy. Niech kupią sobie jakąś markowa D klasę i styka :) i jeszcze będą mieli dużo miejsca na wożenie gratów.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...