Skocz do zawartości

Audio System HX10SQ- pomoc w doborze skrzyni


lemurxd
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich :) To Mój pierwszy post na forum, z reguły nie lubię zadawać takich pytań i w miarę możliwości staram się znaleźć odpowiedzi i informacje, które zostały już napisane ale niestety poległem i mam totalny mętlik w głowie :)  Zacznijmy od tego, że zawsze byłem fanem minimalizmu i po prostu zawsze darzyłem sympatią małe sprzety nawet kosztem brzmienia itp. Przez 3 lata jeździłem z skrzynką aktywną GTB8200a, niedawno postanowiłem ją zmienić na sporo mniejszy sub akywny Audio System US08 Active, jakościowo przepaść w porównaniu do GTB ale po przekroczeniu progu ~60% głośności zaczynało mu brakować tego co miał GTB, czyli najzwyczajniej przestawał być słyszalny. Stwierdziłem, że pójdę na kompromis kosztem miejsca w bagażniku i zakupiłem HX10SQ który miał zagrać szybko i mocno jeżeli zajdzie taka potrzeba + https://audio-system-polska.com.pl/obudowy/b1030s taką obudowę, do tego wzmacniacz CO650.1d. Generalnie z całości jestem meeega zadowolony alee.. W niektórych utworach odnoszę wrażenie, że troszke przymula(słucham house, dnb, edm, generalnie muzyka elektroniczna ale i radiowe zamulacze) i dźwięk nie zgrywa się z przodem tak jak bym tego oczekiwał. Przez to zastanawiałem się nad spróbowaniem HX08SQ, który weług opinii jest szybszy ale obawiam się że nie usatysfakcjonuje mnie w momencie kiedy będę chciał "zatrząść" troszkę wnętrzem auta, więc nasunął się inny plan. Plan jest taki żeby spróbować HX10SQ w zamkniętej skrzynce, mocy brakować nie powinno bo aktualnie jest jej ponad moje wymagania i liczę na to, że zagra w niej trochę szybciej. Czytałem różne tematy z skrzynkami do tego głośnika i dużo osób jest zdania, że wymiary które podaje producent(22L Closed) są zaniżone i fajnie jest doliczyć 2/3L. Problem taki że nie mogę nigdzie znaleźc skrzynki 25L, która zmieści ten stosunkowo głęboki głośnik, więc wpadłem na pomysł żeby zamówić 22L i dodatkowo wytłumić wnętrze watoliną co w teorii powinno zwiększyć jej litraż. Nie chcę jednak wydawać pieniędzy na marne i dlatego piszę tutaj, czy ktoś może słuchał ten głośnik w skrzynce, którą aktualnie posiadam i w zamkniętej +/-22L i może mi powiedzieć czy spełni to moje oczekiwania? Próbowałem closed ~20L ale skrzynka była marnej jakości i w dodatku przerobiona dość niechlujnie przeze mnie z br na closed + otwór 200mm na 250mm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ten głośnik ładnych parę lat i nigdy do skrzyni zamkniętej bym go nie dał :) bo znacznie lepiej gra w br . Wzmacniacz jaki do tego dobrałeś to zupełnie się nie nadaje  , powinieneś dobrać coś mocniejszego w klasie AB , wtedy ten głośnik poznasz na nowo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, P-A-B-S1 napisał:

Mam ten głośnik ładnych parę lat i nigdy do skrzyni zamkniętej bym go nie dał :) bo znacznie lepiej gra w br . Wzmacniacz jaki do tego dobrałeś to zupełnie się nie nadaje  , powinieneś dobrać coś mocniejszego w klasie AB , wtedy ten głośnik poznasz na nowo

Wzmacniacz niestety mnie mocno ogranicza, bo potrzebuję wejście hi-input plus automatyczne załączanie bez rem, druga sprawa to przód pod samym radiem, więc ciężko zejść z LPF poniżej 65hz bo zaczyna brakować góry :/ A co do mocy, uważasz że on potrzebuje więcej niż 400w? Aktualnie dla mnie to i tak jest overkill jeżeli chodzi o moc, po skręceniu LPF niżej zapewne było by lepiej ale jak już pisałem wtedy zaczyna brakować tej góry.. Polecił byś ewentualnie jakiś wzmacniacz, który spełnił by moje wymagania dot. złącz hi-in i modułu automatycznego załączania? Niestety nie ma opcji wymienić radia i myślę już przyszłościowo jeżeli w przyszłym roku zmienię auto na takie, które posiada już tylko wbudowany system multimedialny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, szymin89 napisał:

Próbowałeś odwrócić polaryzację subwoofera?

Jak tniesz zestaw przedni?

Regulowałem fazę na wzmacniaczu i jest lepiej, bez tego to w ogóle wszystko się rozjeżdżało. Przód audio system m165 evo2, więc tylko zwrotnica na tweeter

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.12.2022 o 18:01, szymin89 napisał:

To już coś.

Masz możliwość filtracji HPF przodu? Filtry we wzmacniaczu lub radiu?

Niestety nie, radio "dedykowane" Phonocar VM095, generalnie mega słabe opcje regulacji czegokolwiek ale o dziwo brzmienie spoko. Wzmaka pod przód niestety nie ma 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak kolega wyżej napisał, ja bym go tez nie dał w skrzynie CL.  Mam ten głośnik w BR ok 35l i nie narzekam na niego. Słucham też dnb, elektronika, itp  i radzi sobie dobrze. Jeśli nie możesz go zgrać z przodem to obstawiałbym ustawienie czasówek (których pewnie nie masz w tym radiu ?) Ja na początku miałem też problem ze zgraniem sprzętu. Bawiłem się, ustawiałem, testowałem chyba ponad rok aż gdzieś znalazłem kompromis między wszystkimi ustawieniami. Jeśli masz w radiu mozliwość ustawienia opóźnień czasowych to zacząłbym od tego (można na prawde tym wiele osiągnąć)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, marenz napisał:

Jak kolega wyżej napisał, ja bym go tez nie dał w skrzynie CL.  Mam ten głośnik w BR ok 35l i nie narzekam na niego. Słucham też dnb, elektronika, itp  i radzi sobie dobrze. Jeśli nie możesz go zgrać z przodem to obstawiałbym ustawienie czasówek (których pewnie nie masz w tym radiu ?) Ja na początku miałem też problem ze zgraniem sprzętu. Bawiłem się, ustawiałem, testowałem chyba ponad rok aż gdzieś znalazłem kompromis między wszystkimi ustawieniami. Jeśli masz w radiu mozliwość ustawienia opóźnień czasowych to zacząłbym od tego (można na prawde tym wiele osiągnąć)

Niestety czasówek brak, w następnym aucie na 100% będzie wzmak z dsp i generalnie jestem w 90% przekonany, że opóźnienie przodu rozwiązało by problem w 100 procentach, no ale nie chcę ryć w aucie i człowiek próbuje się ratować najprościej jak to możliwe :) Niestety zmiana radia nie wchodzi w grę, bo w moim aucie do deski pasuje tylko oryginalne i dedykowane, inne wyglądają odstraszająco :/ 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, marenz napisał:

Jeśli masz w radiu

Radio ma tylko eq.

Wedle manuala ma na kablach pary RCA na przód, tył i pojedyncze dla suba.

Trzeba by było dostać się do kości i prawdopodobnie wpiąć kabelek REM, bo zdaje się, że fabrycznie go nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, grzeczny_52 napisał:

Tak czułem :D

Próbowałeś wyjmować to radio?

Powinno mieć wyjścia RCA na front, rear i sub.

Trzeba by zobaczyć czy ma wyjście na REM wzmaka.

Inne modele serii VM mają.

Ma wszystko, 5x rca, rem itp. (Nie pamiętam czy wychodzi z samego radia, ale na pewno jest +12 po włączeniu radia na jednym przewodzie z adaptera CAN) :P Problem jest taki, że z adapterem CAN itp. jest tam tyle miejsca z tyłu, że nawet samo radio jest tam cięzko wdusić, a co dalej.. Miałeś do czynienia z podobnym modelem tego phonocara? Jesteś w stanie jakoś ocenić? Ciężko mi być bezstronnym bo darowanemu koniowi nie zagląda się w zęby :P (Kupiłem już auto z tym radiem) Szkoda tylko, że brak dokładniejszego equalizera w tym sprzęcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.12.2022 o 21:49, grzeczny_52 napisał:

Ależ skąd, nie miałem doczynienia z tym radiem.

 

Natomiast te RCA są na kablach.

Nie są dostępne po dostaniu się od spodu?

Kieszeń radia jest tak dziwnie zaprojektowana, że nie ma zbytnio miejsca żeby to tam przeciągnąć, próbowałem już ale za dużo plątaniny kabli(głównie adapter can zajmuje większość miejsca), przez to wpiąłem się w tylne głośniki i korzystam z hi-input

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...