Skocz do zawartości

Naprawa wzmacniacza Audison SR1DK pomocy :(


Black Bull
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Hej.

Posiadam monoblok Audison SR1DK, który uległ uszkodzeniu. Pisałem do bodajże 8-10 serwisów i żaden nie zamierza podjąć się naprawy wzmacniacza car audio. 😤

Ma ktoś namiary na firmę, która podejmie się naprawy? Lub może ktoś z was poradzi sobie z nim?

Pokrótce opiszę problem. Po zapaleniu silnika wzmacniacz generował sporadyczne trzaski w głośniku, czasem nawet głośnik wciągało do środka i tak się utrzymywał przez kilka sekund. Podejrzewałem problemy z masą, więc zmieniłem przewód masowy przytwierdzony do karoserii na inny i zdawało się, że to pomogło. Na zgaszonym silniku problem nie występował. Później znów trzaski się zaczęły, aż w końcu wzmacniacz przestał grać (w trakcie jazdy nie zdążyłem odłączyć sprzętu). Na wzmacniaczu logo miga na niebiesko i czerwono naprzemiennie, co wskazuje raczej na jakiś kod błędu. Zawsze logo świeciło się tylko na niebiesko. Będę wdzięczny za wskazówki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Cześć

Może mój wpis nie naprawi Ci wzmaka ale tak dla przestrogi. Ja z klasy D wyleczyłem się już kilka lat temu, jak takie nowiutkie wzmaki uznanego producenta załatwiły mi dwa nowiuśkie suby dego. Napięcie stałe na wyjściu tak, że membrany pozałamywane zostały. Nikt, nawet serwis nie potrafił naprawić tych wzmaków. Wzmaki super, bo małe, mocne, wielki DF - dziękuję, nie chcę ich za darmo!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...