Skocz do zawartości

Głośniki na przód


apoc
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 

 

Czy to forum jeszcze trochę żyje? Słabo to wygląda patrząc na same pytania i brak jakichkolwiek odpowiedzi...

 

Ja jednak spróbuję i do rzeczy.

 

 

Mam e46 Compact, jak wiadomo są tam fabryczne otwory na głośniki w drzwiach (w sedanie itd są montowane w boczku). O dystansy i wygłuszenie nie będę pytał, bo zrobię sobie to sam, ale jakie są teraz polecane przednie systemy odseparowane do 500zł - nowe? Będzie to grało ze wzmacniaczem (jeszcze nie ma - możecie też coś zaproponować do 400zł - używka), oraz subwooferem ESX SX1040. Więc potrzeba bardziej kicka niż zejścia. Muzyka - metal, undergroundowe techno, hip hop, co w ucho wpadnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O choroba! To forum jeszcze trochę żyje! :D 

 

A to fajnie, bo beemkę kupiłem żonie :)

 

Docelowo bi-amping będzie, jakaś 4 kanałówka do tego. zwrotnica z zestawu pogra z miesiąc, później właśnie bi-amping. Dalej zobaczymy czy będzie coś lepszego, na razie startujemy z niskim budżetem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to mam już faworytów, 

 

Rainbow EL C6.2

 

Excursion SX-6C

 

Audio System MX165EVO

 

Które charakteryzują się czym? Jak pisałem, jest subwoofer, (czasówka też jest) i trzeba go przesunąć na przód, jak domniemam, nie potrzeba mi zejścia w wooferach, a mocniejszego kicka. Wolę raczej chirurgię niż kluchy, więc precyzyjniejsze tweetery by się lepiej sprawdziły.

 

Tweeter będzie umieszczony prawdopodobnie na słupku, w trójkąt - ze 20cm przed nosem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rainbow jest niedostępny.

 

W tej kwocie to nie szukał bym smaczków. Dobrze będzie jak zestaw będzie dawał się słuchać. 

 

Z tymi czasami to nie poszalejesz za bardzo, radia mają ograniczoną sumę opóźnienia. Może się okazać że jak opóźnisz tweetery aby się zgrywały z wooferami i lewą stronę dla wyrównania sceny to nie zostanie nic na opóźnienie zestawu przedniego względem suba.

 

Na forumowej giełdzie wisi zestaw DD za 300 PLN. Może jeszcze się nie sprzedał.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okeeej, konkretna odpowiedź :) 

 

Więc nawet w małym budżecie znajdą się lepsi i gorsi, choć trochę, więc można wykorzystać te parę groszy lepiej lub gorzej. Dziękuję Panowie, celowałem z braku laku w hertze itd, bo nie było już na rynku helixów DB. A jak wiadomo hertze to by był strzał w kolano...

 

Zatrzymałem się w temacie CA już dawno temu, z dekada minęła, więc aktualizuję informacje praktycznie od zera. :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem ci co sam zauważyłem, a słuchałem DD i MX165.

 

DD w dobrze wygłuszonych drzwiach gra miękko bassem. Jest go dosyć sporo ale kicka jakiegoś super nie ma. (Te z giełdy już dawno poszły)

 

Lepszy kick mają MX165, te za to mają mniej "mięsistego basu". 

 

Tweetery w obu zestawach są ok, nie bolą uszy od nich, da się słuchać głośno. 

 

 

Jakbym miał wybierać i dd by weszły do mojego auta to wybrałbym DD. Bardziej podoba mi się jak grają. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra, czyli jak mam subwoofer już, a chciałbym kopa werbla, czy stopy poczuć, i przesunąć subwoofer do przodu (tak żeby zniknął w samochodzie i nie było go słychać w bagażniku, nie ściszając go do minimum), to potrzebny mi jest mocniejszy kick, więc DD raczej odpadają.

 

No to jeszcze raz, już ostatni... :D 

 

Rainbow EL C6.2

 

Excursion SX-6C

 

Audio System MX165EVO 

 

??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie w jakich warunkach/ strojeniu były montowane te zestawy. 

 

Ps.

U mnie w samochodach to co bym nie wrzucił to gra kickiem ale bez eq, po wyrównaniu charakterystyki tu i ówdzie wszystko gra w miarę podobnie. Papierzak MP 7.16 vs aluminiowy Replay Audio grają identycznie z przewagą SPL dla Replay Audio.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc chyba padnie na audio systemy / excursiony, zobaczymy, jeszcze chwilę czasu mam. 

 

Tak z innej beczki, mogę użyć płaskowników aluminiowych i zrobić kratkę czy lepiej (czy obowiązkowo) wyciąć cały plaster z blachy i zamknąć cały otwór? Nie ukrywam, że płaskownik będzie mi łatwiej zdobyć.

drzwi compact.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...