Skocz do zawartości

Pierwsze Car Audio w Citroenie C5 X7


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

Chciałbym ulepszyć fabryczne nagłośnienie w Citroenie C5 X7. Wstępnie ustaliłem budżet na ok. 4-5 tys. zł (do ewentualnego powiększenia). Budżet nie dotyczy radia i mat, o czym poniżej.

 

Mam już maty do wygłuszenia drzwi oraz chińskie radio z Androidem (model M700S), jak w poniższym linku:

 

https://pl.aliexpress.com/item/1005003309595135.html?spm=a2g0o.store_pc_topSellerIng.8148356.3.533c7ac1LqnYoq&pdp_npi=2%40dis!PLN!1 670%2C19 zł!851%2C81 zł!!!!!%402103255b16689776798837049e27c4!12000027793828203!sh

 

Pomysł miałem taki, żeby użyć wyjścia optycznego w tym radiu i nie być uzależnionym od pewnie fatalnej jakości sygnału z wyjścia analogowego.

 

Wstępnie wybrałem dwa różne zestawy głośników oraz wzmacniacza:

 

1) Głośniki przód: HERTZ MLK 165.3 Legend Mille

    Głośniki tył: HERTZ MPX 165.3 PRO

    Wzmacniacz: HERTZ ML Power 5 (chciałbym w przyszłości mieć możliwość podłączenia głośnika niskotonowego w zabudowie bagażnika)

 

2) Zestaw polecony przed jeden ze sklepów, z pozostawieniem fabrycznego radia i użyciem sygnału z porządnego modułu Bluetooth:

    Głośniki przód: Audio System HX165SQ EVO3

    Głośniki tył: Audio System XC165EVO

    Wzmacniacz: Audio System X-80.4DSP-BT

 

Mam do Was kilka pytań:

1) Czy prawidłowo dobrałem moc wzmacniacza do w/w głośników? Może wystarczy słabszy wzmacniacz?

2) Czy w budżecie ok. 1500zł można kupić lepszej klasy głośniki przednie?

3) Czy sygnał z wyjścia optycznego chińskiego radia rzeczywiście się do niczego nie nadaje i lepiej pozostać przy fabrycznym radiu?

4) W przypadku zestawu 1) musiałbym kupić dodatkowy procesor dźwięku lub wzmacniacz z wbudowanym procesorem dźwięku- czy ma to sens?

5) Czy przewody głośnikowe muszą zostać wymienione na lepsze, czy fabryczne dadzą jakkolwiek radę? Jaki przewód wybrać do wzmacniacza?

 

Przepraszam za chaotyczny post i z góry dziękuję za jakąkolwiek pomoc.

 

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Ciężko mi powiedzieć jakie możliwości ma tzw. „telewizorek”. Wg. Specyfikacji ma nawet jakieś DSP więc nie ma co go demonizować na starcie.

 

1. Zaproponowany wzmacniacz będzie optymalny dla zaproponowanych MLK.

 

2. Nowe czy używane? 
 

3. Myśle, ze z chińczyka sygnał nie będzie gorszy niż z ori jednostki.

 

4. To tak na prawdę zależy czego oczekujesz. Chińczyk ma jakąś namiastkę DSP (widzę tam czasówkę, korektor parametryczny) jeżeli zaspokoją Twoje potrzeby na tą chwilę nie na początek zabawy nie widzę potrzeby kupowania zewnętrznego procka, aczkolwiek apetyt rośnie w miarę jedzenia.

 

5. Czy trzeba wymieniać przewody głośnikowe? Poprzez wyrażenie lepsze w Twoim pytaniu, rozumiem, że masz na myśli takie o większym przekroju niż fabryczne. Są różne szkoły, jedna mówi, że tak, druga, że szkoda zabawy jeżeli nie będziesz tam puszczał jakichś okrutnych watów. Ja jestem z tych co kładą nowy makaron zawsze, bez względu na to co tam będzie na końcu podłączone. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, 

RCA bym od razu nie skreślał.

Mam chińczyka u siebie i grałem jakiś czas po RCA i nie było tragedii.

DSP i światłowód możesz zawsze dołożyć. Z montażem DSP wiążą się dodatkowe koszty bo szkoda puścić pasywnie głośniki mając możliwość aktywki;) wtedy z wzmacniacza 5 kanałów robi się szybko 7-9 kanałów. Chyba że puścił byś tył pasywnie przez radio a przód i subwoofer aktywnie przez wzmacniacz.

 

Ja bym na Twoim miejscu wykorzystał najpierw RCA i poszedł w stronę Hertza pasywnie i z czasem/ w miarę potrzeby rozwijał system.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 26.01.2023 o 23:08, szymin89 napisał:

Cześć, 

RCA bym od razu nie skreślał.

Mam chińczyka u siebie i grałem jakiś czas po RCA i nie było tragedii.

DSP i światłowód możesz zawsze dołożyć. Z montażem DSP wiążą się dodatkowe koszty bo szkoda puścić pasywnie głośniki mając możliwość aktywki;) wtedy z wzmacniacza 5 kanałów robi się szybko 7-9 kanałów. Chyba że puścił byś tył pasywnie przez radio a przód i subwoofer aktywnie przez wzmacniacz.

 

Ja bym na Twoim miejscu wykorzystał najpierw RCA i poszedł w stronę Hertza pasywnie i z czasem/ w miarę potrzeby rozwijał system.

 

Tak się wtrącę w temat, bo piszesz o dolożeniu światełka, czy do fabrycznego Rt6 istnieje taka możliwość? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...