Jump to content

Alternator

zziajany
 Share

Recommended Posts

Ja miałem ze starych wypustów tych rzekomo 250A z Laguny. Regulatory dodaje kiepskie a same altki to opinie różne... Mój tylko ładnie wyglądał a od startu sprzęgło alternatora było w średniej kondycji chwile później wytarły się szczotki i tak w kółko :) Znajomy ma z tych nowych wypustów 350+ które realnie tak oo oddają w samochodzie :P Ma problem z ładowaniem w sensie na jałowych alternator w ogóle nie ładuje trzeba trzymać minimum 1100rpm i nie ważne jaki regulator zakładaliśmy bo robiłem mu przekładkę mojego produkcji Bartosza Sz. problem nie zniknął. 

Polecam kupić zdrową 180A nawet po regeneracji jeśli to VAG (400pln takie) dołożyć regulator Bartka za około 200pln i mieć 200+A z wyższego ładowania dużo tańszym kosztem. Jeśli to inna grupa samochodów adekwatnie kupić zdrowy możliwie największy altek dołożyć regulator i cieszyć się zaoszczędzonymi pieniędzmi :) 

Do Vag fajna opcja to 220A np z Q7 ale są już cholernie ciężko dostępne albo kosztują krocie.

150A wystarczy do kulturalnego grania.

Zakładając średnią sprawność wzmaków na 65%, bo masz A/B i D, to czysta moc scyluje gdzieś przy 900~950W dla całego zestawu.

Przy 13.8V i 100A.

Bo te 50A trzeba pozostawić do właściwego funkcjonowania auta.

6 godzin temu, szymin89 napisał:

Może poszukaj czegoś z Volvo. Silniki w tych Fordach to twór Volvo właśnie. A nuż miały większe alternatory.

Właśnie gabarytowo nie mam miejsca na inny większy 😤