Skocz do zawartości

Nissan Micra K11


zziajany
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 rok później...

Mam też K11 i sam robiłem. Drzwi wyszły całkiem wybornie. Pod SQ650C bas z nich płynie wyśmienity. W okolicach 100Hz lubi się odezwać brzęczący mechanizm od szyb, ale na to nic już nie poradzę, a też nie zdarza się to jakoś bardzo często.

Niestety w tym aucie środek pasma brzmi tragicznie. Metalu i rocka, a zwłaszcza brudnego wokalu i gitar nie da się słuchać. Im więcej harmonicznych, tym gorzej.
Był też pogłos przy klaśnięciu. To, a więc i górę pasma naprawiłem pianką egg crate na suficie, a dokładniej był to WaveFix 15 który rzekomo schodzi do 1200Hz.

Środek dzwoni nadal.
Mam więc mocne powody by przypuszczać, że w tym jakże małym aucie występuje okropny modal ringing.
Myślę żeby za fotel kierowcy i pasażera (w nogi pasażerów z tyłu) oraz do bagażnika wrzucić dużo wełny skalnej, choć jeszcze się edukuję z akustyki, więc plan ten zmianie ulec może.

 

Załączam drzwi. Ostrzegam że jestem z nich bardzo dumny, więc krytyki nie przyjmuję :D
IMG_0657.thumb.JPG.94bbf754d68b5b3f76b0c71b03f25e24.JPG

 

... i na koniec pozostałą przy cięgnach dziurę zanitowałem blachą:

IMG_0688.thumb.JPG.314258ce4535f2dfe79eef172903bd2a.JPG

 

Ostatecznie wyszło tak:

IMG_0689.thumb.JPG.0dc6cb01b2fe6c9690fdcf39ebbbb7b4.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...