Skocz do zawartości

Dobór głośników Canton Octavia 4


x4n
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 

 

Znam ograniczenia i jakość wzmacniacza typu sprzęt fabryczny, ale jako ze mam samochód na gwarancji chciałbym delikatnie poprawić  jakość generowanego dźwięku, poprzez wymianę super papierowych głośników fabrycznych.  Tutaj mam szczególnie uwagę to wyższych zakresów, ale i bas tez mogłyby lepszy. oczywiście robię pełne wytłumienie drzwi, natomiast jeżeli chodzi o głośniki potrzebuje takich, które będą miały najwyższa możliwą skuteczność ( czułość), jak na lichy wzmacniacz który będzie je napędzał. Z tego co znalazłem w necie jest to wzmacniacz Panasonica ma niby łacznie 610W, ale wątpie. 

 

Chciałbym wymienić w przednich drzwiach 2 głośniki, wedle opisu wzmacniacza Basowe o średnicy 168 mm, które otrzymują 100 W przy 8 ohm. 

 W Tylnich drzwiach wedle opisu sa to glosniki obsługujące bas i srednie tony i one maja średnicę 168 mm i co ciekawe 2 Ohm i 45W

i 4 x tweeters, 25 mm srednica 4 ohm i 20 W. Tutaj tylko bym potrzebował oddzielne 2 x  zwrotnice z przodu bo mam je w slupkach,  a nie w drzwiach. 

 

 

Główne założenie mojej modyfikacji to wykonanie wygłuszenia, jednak wiem ze jak dam chociaż trochę lepsze głośniki niz fabryczne to na pewno zagra to lepiej. A jak ich nie wymienię przy okazji wygłuszenia, to będę potem się wykurzał.

 

 

Pozdrawiam i dziękuje za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że nie tędy droga... Lepiej było by zastąpić ori wzmacniacz czymś pokroju Helix V Twelve.

Pytanie tylko ile jest tych głośników bo w sieci można znaleźć info o 10 głośnikach- z przodu 2-way, z tyłu 2-way, centralny w desce i subwoofer a Ty piszesz o 8.

Jesteś pewien że system to Canton?
To że głośniki są papierowe to nie jest wada :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka. 
Tak są jescze 3 głośniki mid. Centralny i dwa w przednich drzwiach, ale je olałem.
 

Jak wywalę ten wzmacniacz spod fotela to się zrobi dużo błędów a Debile z ASO na to czekają . Z oznaczeń wzmacniacza wynika że to samo wkładają do Dynaudio w VW. mogę zresztą zmienić w kodowaniu samego wzmacniacza żeby był Dynaudio czy tam Harman Kardon i to wcale tak źle nie gra. Ja nie potrzebuje żeby gralo głośno, tylko czysto a jak się tego na maksa nie rozkręci to tak źle nie jest.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok a co z subwooferem? Skoro jest tak rozbudowany system fabryczny to nie może go zabraknąć. 
Radio da się na 99% przekodować na zwykły system.

Montując inne głośniki niż fabryczne zostawiając fabryczny wzmacniacz efekt może być odwrotny do zamierzonego.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...