Skocz do zawartości

Niezbyt drogi wzmacniacz z dsp na start


przemas1988
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jako że etap wygłuszania auta u mnie już na półmetku to postanowiłem pomyśleć o poprawie nagłośnienia w swojej mazdzie 3 bl. Radio ze względów estetycznych i funkcji jakie posiada musi zostać fabryczne. Fabryczna jednostka nie posiada wyjść rca. Wstępnie myślałem nad wyciągnięciem wyjść rca i podłączeniu głośników w drzwiach pod wzmacniacz i dołożeniu niewielkiego suba jednak zaciekawiła mnie opcja podpięcia dsp pod fabryczne radio. W internecie znalazłem dsp marki axton a konkretnie model 542 i 592 do których są dostępne kable p&p do mazdy. Dodatkowo sterowanie odbywa się z aplikacji na androida co dla mnie jest dodatkowym atutem bo nie mam laptopa by podłączyć go pod dsp w celu zmiany ustawień. Tańszy model z okablowaniem da się kupić w granicy 1100 zł i posiada wzmacniacz 4x32W RMS oraz nie wymaga dodatkowego zasilania. Droższy to wydatek około 1400 zł ale ma 4x50W RMS bez dodatkowego zasilania i 4x76W RMS z dodatkowym zasilaniem. Dodatkowo do axtonów można dokupić moduł dający dostęp do aptx hd po bt lub bezpośredniego podpięcia pod telefon przez usb. Z innych widziałem excursiona pxa-p66 z wzmacniaczem 4x30W ale tu okablowanie tylko iso plus dsp sterowane z aplikacji na Windowsa. Widziałem też kicx std8 ale tu brak jakiegokolwiek okablowania, sterowanie przez aplikację na Windowsa i moc 4x30W.

 

Wynalazki typu puzu i innych dsp prosto z Chin raczej odrzucam. Wiem że są sprzęty pokroju helixa m four dsp ale 2500 zł to dla mnie trochę dużo tym bardziej że nie wiem czy choćby w 50% wykorzystam jego możliwości. Plany są raczej tylko na 2-way, tył i sub lub ewentualnie sam 2-way plus sub. Na starcie na pewno wszystko będzie na fabrycznych kablach a modzone będzie może w przyszłym roku dopiero.

 

Z poprzedniej instalacji został mi hifonics hawk, xetec g4-600(niesprawny niestety), subwoofer re audio re10s4 i zestaw kicx pro 6020. Kicxów na pewno nie wstawie bo ich woofery są olbrzymie a nie chce przerabiać drzwi. Re chętnie bym wykorzystał w jakiejś małej skrzynce bo to fajny sub choć nie wiem czy hawk dałby sobie radę z jego zasileniem. Co do xeteca to nie wiem czy naprawa go byłaby opłacalna, na pewno luty w nim wymagają poprawy plus nie wiadomo co jeszcze. 

 

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Czemu odrzucasz PUZU? Wpasowuje się on wprost idealnie w Twoje oczekiwania. Wpięcie w system jest dziecinnie proste dostarczoną przez producenta wiązką, którą wpinasz za radiem. Masz sterowanie zarówno przez komputer jak i appkę na telefonie. Masz BT, który ponoć jest bezstratny jak i możliwość wpięcia się bezpośrednio do DSP z pominięciem fabrycznych klocków. Do tego wzmacniacz z 45W na kanał. I jak dobrze wszystko wysterujesz to będziesz cieszył się z całkiem przyjemnego grania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, czarnyturek napisał:

Czemu odrzucasz PUZU? Wpasowuje się on wprost idealnie w Twoje oczekiwania. Wpięcie w system jest dziecinnie proste dostarczoną przez producenta wiązką, którą wpinasz za radiem. Masz sterowanie zarówno przez komputer jak i appkę na telefonie. Masz BT, który ponoć jest bezstratny jak i możliwość wpięcia się bezpośrednio do DSP z pominięciem fabrycznych klocków. Do tego wzmacniacz z 45W na kanał. I jak dobrze wszystko wysterujesz to będziesz cieszył się z całkiem przyjemnego grania.

Ale kupić go można chyba tylko bezpośrednio z Chin.

 

Ostatecznie może dołożę do audiosystem x80.4 dsp bt. Też ma te wszystkie bajery plus jakościowo powinien być lepszy. Okablowanie jakoś sam zrobie bo w sumie to z radia tylko 8-9 przewodów trzeba póścić bo zasilanie i tak idzie osobno. Kusi mnie też r110.4 dsp bt ale to już spory wydatek jak na mnie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, przemas1988 napisał:

Okablowanie jakoś sam zrobie

Nie jakoś tam, tylko porządnie. Żeby nie było za miesiąc że szumi mi w głośnikach i inne takie akcji. Ogólnie wzmaki z DSP czołowych marek zawsze swoje kosztują, dopiero GMS DDA był przystępny cenowo. Aktualnie nie do kupienia, chyba że używany. Ale szukałbym konstrukcji podobnej właśnie do GMSa, a ten miał pozytywne recenzje na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, Jankus napisał:

Nie jakoś tam, tylko porządnie. Żeby nie było za miesiąc że szumi mi w głośnikach i inne takie akcji. Ogólnie wzmaki z DSP czołowych marek zawsze swoje kosztują, dopiero GMS DDA był przystępny cenowo. Aktualnie nie do kupienia, chyba że używany. Ale szukałbym konstrukcji podobnej właśnie do GMSa, a ten miał pozytywne recenzje na forum.

Planuje dać spaware 35 lub 50 mm na zasilanie plus i minus bezpośrednio z akumulatora plus do tego sygnał z radia do high imput na przewodach ofc. Do głośników pójdzie pewnie 2×2,5 mm na woofery i 2×1,5 na tweetery możliwe że klotza. Tweetery pewnie zasile z hifonics hawk a woofery i sub z dsp. Sub to re audio re10s4 więc wzmacniacz w dsp musi mieć co najmniej te 200 W rms w mostku.

 

Co do awave to też rozważam ale na chwile obecną albo model 4.1 albo 6. 4.1 ma 200 W rms na 5 kanale więc suba zasili. Nie wiem czy model 6 można mostkować bo danych technicznych jest raczej mało na ich temat. Głównie podawane są moce na kanał przy 4 ohm. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w swojej Mazdzie 6 gj używam dsp od puzu. Z rok jeździłem na ich 4x45 W i  grało to w miarę znośnie i napewno lepiej niż na samym radiu. Można pobawić się suwakami po odłączeniu do laptopa i po wygłuszeniu pojawi się nawet bass. Ja poszedłem już w zmianę głośników na przód oraz dołożeniem sub w bagażniku. Obecnie dsp zasila tylko tylne głośniki. Jednakże biorę się za poprawę zasilania/remote dsp bo zanim radio mazdowskie się wyłączy to sieje w głośnikach. Za taką cena i na moje wymagania i setup w aucie zdaję rezultat.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W mojej mazdzie 3 radio się w zasadzie nie wyłącza. Wiem to po tym że jest na stałe połączone przez bt z telefonem nawet jak jest wyłączone przyciskiem. Radio łączy się z telefonem zaraz po przekręceniu kluczyka w acc a wyłącza dopiero po przekręceniu w pozycje lock.

Seryjne głośniki wylecą razem z montażem dsp. Jak dam radę to upchne w drzwi kicx pro 6020 bo leżą mi na półce w domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...