Skocz do zawartości

Wytłumienie drzwi mazda 3


przemas1988
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

29 minut temu, maniek860824 napisał:

 

Mam u siebie ale nie mam porównania - "z" i "bez" 😛 Wytłumiłem drzwi i od razu zastosowałem STP Crystal 😉

 

Jesli nie boisz sie spróbować (latwo sie zrywa) polecam sprawdzić accent 6mm gwarantuje ze wrócisz i podziękujesz;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, mamusa napisał:

Ale cały czas mówisz o accencie który nie jest "tylko pianką". Na podstawie tego nie można mówić że każda pianka zda super egzamin dlatego powiedziałem żebyś wykleił kauczukiem i wrócił z odpowiedzią 😉

Tak caly czas o accent;) pianką typowo kauczuk nie kleilem drzwi sam osobiście;) lecz jakby nie patrzeć na słowo pianka to accent tez jest pianką tylko jsko całość zbudowana z 3 różnych materiałów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jak już robisz gównoburze to chociaż trzymaj się detali na które zwracamy uwagę. Napisałem jasno o samej piance a ty marketing uskuteczniasz i zapominasz ze to całkiem inny produkt, o innej specyfice i innych właściwościach a docelowo i innych zupełnie efektach końcowych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, 4diwr0c napisał:

To jak już robisz gównoburze

Dokładnie!  Kolega zakładający temat napisał że dał piankę ....taką kurde zwykłą piankę która powoduję bułę na kicku , a ten tu wyskakuje z jakąś cudowną, w milionach zakładów CA zakładaną piankę akcent ...tu chodzi o drzwi w mazdzie z naklejoną zwykłą pianką .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca rozumiem , ta warstwówka ma zastępowac mate butylowa ? Czy ma służyć jako dodatek do wytlumionych drzwi butylem ? Jak już się wypowiadacie na temat takich wynalazków , to opowiedzcie coś na temat różnic , zalet , jak się zmienia gra woofera po takim zabiegu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Lukaszb2020 napisał:

Nie do końca rozumiem , ta warstwówka ma zastępowac mate butylowa ? Czy ma służyć jako dodatek do wytlumionych drzwi butylem ? Jak już się wypowiadacie na temat takich wynalazków , to opowiedzcie coś na temat różnic , zalet , jak się zmienia gra woofera po takim zabiegu ?

Ogólnie pianka (mowa o samej piance) wewnątrz drzwi zabija kicka i bas jak dobrze pamiętam. Mowa o tym była lata temu. Pianka jest jak najbardziej mile widziana pod tapicerką 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Jankus napisał:

Ogólnie pianka (mowa o samej piance) wewnątrz drzwi zabija kicka i bas jak dobrze pamiętam. Mowa o tym była lata temu. Pianka jest jak najbardziej mile widziana pod tapicerką 

To ja chyba nakleiłem zbyt mały kawałek pianki by ubił kicka i bas albo po prostu fabrycznym głośnikom w mazdzie wszystko jedno co jest naklejone za nimi.

9 godzin temu, Lukaszb2020 napisał:

Nie do końca rozumiem , ta warstwówka ma zastępowac mate butylowa ? Czy ma służyć jako dodatek do wytlumionych drzwi butylem ? Jak już się wypowiadacie na temat takich wynalazków , to opowiedzcie coś na temat różnic , zalet , jak się zmienia gra woofera po takim zabiegu ?

Tą warstwową matę daje się na matę butylową a przynajmniej tak pisze w instrukcji. Już na pierwszy rzut oka widać że to całkiem inny materiał niż pianka kauczukowa którą ja użyłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Lukaszb2020 napisał:

Nie do końca rozumiem , ta warstwówka ma zastępowac mate butylowa ? Czy ma służyć jako dodatek do wytlumionych drzwi butylem ? Jak już się wypowiadacie na temat takich wynalazków , to opowiedzcie coś na temat różnic , zalet , jak się zmienia gra woofera po takim zabiegu ?

To się klei na warstwę butylu. Istnieją przypadki że pomogło w grze woofera, ale również krążą opinie, że niekoniecznie.

Kwestia osobną jest to że w czasach gdy na zawody powstawały obiektywnie dobrze grające auta takich patentów raczej nie spotykano a woofery grały. Teraz niektórzy traktują to jako remedium na "nie grające" drzwi.

 

A tak całkiem obiektywnie, ze względu na swoją budowę powinno to ograniczać litraż drzwi co samo w sobie dla większości wooferow będzie pozytywne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiec. Moje drzwi sa wyklejone 2/3 warstwami butylu. Otwory zaślepione kanapką 1mm żywica włókno 1mm alu. Dystans lacznie 26mm w tym 18mm mdf najgestrzego. 8mm pierścień stal wf i na to nakladka z siatka od Mastaha ktora tez trzyma poniekąd wf od czoła. Boczek mata plus pianka. Te drzwi z moim wf mp5.16 byly ok ale czasem lubialy orzeciagnac. Nie bylo zastrzeżeń.  Ale ze lubię testować i słyszałem drzwi z pianką  KAUCZUK. Zaczęliśmy z kolegą grzebać dalej.  Najpierw On potem ja. Wyklejone zostało poszycia wewnątrz drzwi matą/pianką stp accent 6mm ku mojemu zdziwieniu wf w tych warunkach zaczął pracować zupełnie inaczej.  Zdecydowanie poprawil sie kik mniej misiotawosci a zarazem więcej klasowego dolu sie pojawiło.  Wf gra bardziej powietrzem (jego ruchem) wszelkie podbarwienia które gdzieś tam sie pojawiały praktyczie znikły.  To samo stalo sie u Tomka , Kamila,  u kolegi który tez sie tu wypowiedział faktycznie efekt byl taki że stracił wf na swojej grze.  Ale wezmy pod uwagę to zectam sa 2 wf na stronie u nas po jednym. Oprócz nas 4 sa tu jeszcze 3 osoby z tym samym zabiegiem i jednym wf w tych przypadkach wf również zasuwa z tego co wiem. Accent na drzwi to 100/150zl zależy ile dasz radę włożyć.  Zerwać to w razie niepowodzenia jest tak latwo jak papier z maty butylowej. W moim mniemaniu i kolegów.  Warto i to bardzo.  W razie niepowodzenia wiele sie nie traci poza czasem i stówką

received_453587609629169.webp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli do już wyklejonych na grubo / sztywno drzwi dokleiłeś jeszcze jedną warstwę wynalazku który jest miksem maty i pianki (2w1). No nie dziwota że zaczęło grać inaczej skoro zabrałeś głośnikom kolejne litry pojemności tym zabiegiem. Twoje szczęście że dało to efekt na plus. Brawo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, 4diwr0c napisał:

Czyli do już wyklejonych na grubo / sztywno drzwi dokleiłeś jeszcze jedną warstwę wynalazku który jest miksem maty i pianki (2w1). No nie dziwota że zaczęło grać inaczej skoro zabrałeś głośnikom kolejne litry pojemności tym zabiegiem. Twoje szczęście że dało to efekt na plus. Brawo.

Czyli szczęście ma 3 na 4aut testowych;)? W do tego kolejne 3 o których wiem? I mnóstwo innych które sa takim sposobem robione. Eh...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i ostatnie drzwi zrobione. Z każdymi drzwiami mi to coraz szybciej szło.

Wnętrze jak w lewych wyklejone gdzie się dało plus podwójnie za głośnikiem i wzmocnienie za głośnikiem.

20220824_104608.thumb.jpg.f560339a7808618beb6be7f76ad0760c.jpg

Plastik z głośnikiem z obu stron plus podwójnie na zaślepkach plus trochę pianki. Tym razem wiedziałem już gdzie boczek prawie dotyka plastiku i tam nie dałem pianki na drzwi.20220824_105703.thumb.jpg.8deb5c0edd845f5ce5128f9febd60cca.jpg20220824_132921.thumb.jpg.ed7d1e1ca492217e64b4357973789eca.jpg

Odkryłem też chyba dlaczego pianka w tylnich drzwiach nie przeszkadza głośnikom. Połowa membrany od tyłu jest zabudowana plastikiem.

20220824_105735.thumb.jpg.591fe153aa3f7f4023de2390f8bad3f2.jpg

Boczek oklejony trochę matą i w całości pianką.20220824_132840.thumb.jpg.32a454155b7ad92cbaef895b8c6ea35e.jpg

Zostało mi jeszcze pół maty i jakieś 1,5 m2 pianki 6mm. Łącznie na 4 drzwi poszło 13,5 maty i ponad 2 m2 pianki.

 

Zastanawiam się na co wykożystać pozostałą mate i pianke. 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, Jankus napisał:

Mało tobie zostało. Pół maty sobie zostaw, piankę możesz komuś sprzedać albo też sobie zachować. Jeść to nie chce i nie zepsuje się.

Fabryka gra coś lepiej po wygłuszaniu?

 

Jeszcze dach i podłogę mam do wygłuszenie więc się pewnie kiedyś przyda.

Fabryka nie gra dużo lepiej niż przed wygłuszeniem. Na pewno gra lepiej przy głośniejszym słuchaniu muzyki i czyściej niż wcześniej ale nie jest to jakaś drastyczna różnica. W aucie powinno być ciszej bo seryjne wyciszenie mazdy jest niemal zerowe. W sobotę będę miał wyjazd w góry autostradą więc sprawdzę ile wygłuszenie drzwi, podłogi w bagażniku, tylnych nadkoli i klapy bagażnika dało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.08.2022 o 22:43, powalla napisał:

Dokładnie!  Kolega zakładający temat napisał że dał piankę ....taką kurde zwykłą piankę która powoduję bułę na kicku , a ten tu wyskakuje z jakąś cudowną, w milionach zakładów CA zakładaną piankę akcent ...tu chodzi o drzwi w mazdzie z naklejoną zwykłą pianką .

 

W dniu 22.08.2022 o 22:29, 4diwr0c napisał:

To jak już robisz gównoburze to chociaż trzymaj się detali na które zwracamy uwagę. Napisałem jasno o samej piance a ty marketing uskuteczniasz i zapominasz ze to całkiem inny produkt, o innej specyfice i innych właściwościach a docelowo i innych zupełnie efektach końcowych

 

W dniu 21.08.2022 o 12:30, Chudy972 napisał:

Ale moje myślenie o piance w drzwiach zaczęło sie 3/4lata temu jak chlopaczek przyjechal po wzmacniacz i miał wyklejone drzwi właśnie kauczukiem 2cm gr . Jego focal ps 165 v1 nie przyponinal tego głośnika który słuchałem w innych autach;) 

Jak wyżej.... i mówicie, ze ja nie czytam ze zrozumieniem....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Montowanie półotwartych pianek może sprawić kłopoty, jeżeli robimy to po mokrej stronie drzwi - wilgoć.

 

Te woofery są montowane pod tapicerką?

 

Co do klejenia dwóch i więcej warstw maty to chyba lepiej nakleić jedną warstwę ale za to lepszego produktu - tak zauważyłem u tych bardziej uznanych i znanych na forum różnych zakładach car audio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, khazar napisał:

Montowanie półotwartych pianek może sprawić kłopoty, jeżeli robimy to po mokrej stronie drzwi - wilgoć.

 

Te woofery są montowane pod tapicerką?

 

Co do klejenia dwóch i więcej warstw maty to chyba lepiej nakleić jedną warstwę ale za to lepszego produktu - tak zauważyłem u tych bardziej uznanych i znanych na forum różnych zakładach car audio.

Pianka w tylnych drzwiach jest naklejona pod wzmocnieniem więc teoretycznie woda powinna mieć tam gorszy dostęp.

Woofery przykręcone są do plastikowego poszycia przykręcanego do drzwi i dopiero na to przychodzi tapicerka.

Podwójna mata jest dana tylko za głośnik. Jest to tylko dodatkowe wzmocnienie tego miejsca bo blacha w mazdzie jest cieńka i dodatkowo nie zgrzewana z wzmocnieniami a przyklejana. Ogólnie w porównaniu z poprzednim seatem ibizą drzwi są o wiele bardziej delikatne. Przed wygłuszeniem w zasadzie poszycie drzwi robiło za membranę pasywną przy głośnym słuchaniu. Nie wyobrażam sobie co by się działo z tymi drzwiami jakby tam wstawić jakieś mocne woofery.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...