Skocz do zawartości

Helix dsp mini,brak dzwięku przez optyka


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,posiadam procesor helix dsp mini i nie ma dzwięku przez spdif.Do tej pory korzystałem z bluetooth i wszystko działa,widocznie coś w ustawieniach.

Helix mini mma dodatkową kartę bluetooth więc wejście spdif jest wolne.

Wchodzę w IO w procesorze do digital routing i przypisuje wejście digital lewe, prawe,odpowiednio dla każdego głośnika w aucie.

Potem ustawiam żeby sygnał był wykrywany automatycznie i tyle.

Czy trzeba coś aktywować dla wejścia spdif w procesorze?1238657571_Zrzutekranu(25).thumb.png.555cad9326a0a816f226b49ca66d9cc8.png

 

Sam sygnał z coaxial z odtwarzacza fiio przez konwerter do spdif i do procesora.

W domu podłączałem wszystko do dac pioneera i wszystko działa,więc kabel,konwerter i fiio wszystko gra i jest sprawne.

 

Wklejam ustawienia dla procesora, to jest wersja demo na pc ,tylko aby pokazać jakie ustawienia mam w aucie.

Proszę o podpowiedz co nie tak

Zrzut ekranu (28).png

Zrzut ekranu (26).png

Zrzut ekranu (27).png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też patrzałem na światełko i się cieszyłem że niby sygnal idzie i kabel sprawny :) Podłączyłem teraz do wejścia i za pierwszym razem muzyczka zagrała.Dziękuję raz jeszcze.Bo przy takiej ilości różnych kabli i żródeł łatwo się pogubić ,jedna rzecz nie działa i już wszystko się sypię. 

 

Obejrze se z ciekawości ten wzmacniacz Helix P One,rozumiem że pozbywamy się w całości kabli rca,wszystko cyfrowo?

 

Jedyna rzecz która mnie teraz irytuje to to że fiio nie może grać Tidala a po  to go kupiłem.Żeby cyfrowo muzyka szła.Zamiast tego mam plyty pozgrywane we flaci ale ile można sluchać w kólko tego samego.Jakość i sposób kreowania dzwięku z fiio jest super alle brak obsługi Tidal...Spotify mnie nie urządza.

 

Dziękuję raz jeszcze, bo wszystko działa.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma za co.

 

Ja używam Spotify bo mi bardziej odpowiada a moje drewniane uszy nie wychwytują różnicy między Tidal i Spotify podczas jazdy i głośnością przewyższającą poziom ,normalny’.

Fiio obsługuje może Deezer? Podobno mają lepszą jakość niż Spotify.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musiałbym się zagłebić w temat.Mam FIIO V MK3 (chyba ,muszę się z tym ogarnąć) i ztego co patrzyłem na forum to chyba wyższe i nowsze modele mają obsługę Tidal,mój niestety nie.

Deezer nie jest mi znany.Pasuje mi Tidal bo w domu też używam ,a do tej pory gram z telefonu który ma obsługę bluetooth z aptx który obsługuje helix.Co do porównania telefon a FIIO to na słuchawkach w domu słychać duża róznicę ale w aucie to w sumie fakt że się jedzie i  nie można skupić się wyłącznie na muzyce,to dużo się traci ze szczegółow.

 

Jak sobie posłuchałem teraz na spokojnie w aucie to optyk jak mi się wydaje daje lepiej poukładaną scenę i wszystko jest bardziej wyrazne w porównaniu do bluetooth.Niestety nie mam zestrojone tego jeśli chodzi o czasy,czy gain,scene,sam tego nie ogarne tak aby wydobyć jak najwięcej z systemu i tak se jeżdże z tym co mam.Chciałem zobaczyć jak będzie z optykiem ,bo to najlepsze co mogę z mojego systemu mieć,tylko muszę to wystroić u kogoś kto ma doświadczenie.Mam jedna osobę z forum,no ale musze napisać i dogadać się.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie działa FIIO mk3 z fidelizer taki soft,przy próbie instalacji TidaL był problem.Dokładnie już nie pamiętam ,chyba że urządzenie może nie działlać prawidłowo po instalacji Tidal,lub że nie jest wspierany przez soft.

 

Muszę więcej danych sprawdzić ,jaki soft dokładnie.Przy uruchomieniu włlącza się logo fidelizer,dodatkowo muli i potrafi się zwiesić wyświetlając stop working please wait or close.Coś takiego.Teraz czytałem trochę wątek o FIIO v Mk3 i wyszło trochę softów ,może trzeba uaktualnić soft,lub też wolne karty pamięci micro sd,u mnie chyba samsung

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie uda się z oryginalną, spróbuje z tych co podałeś. Poradzisz coś w kwestii prędkości działania? Posiadam fidelizer na ten moment, dźwięk bardzo fajny, co prawda nie mam porównania do innych ale gra super. Tylko uruchamia się około minuty, a potem każde kliknięcie jakiejś komendy to kolejne sekundy. Chodzi o soft ,niekoniecznie oryginalny, ważne aby szybki. Fiio V mk3 Dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fidelizera nie używałem, ale używam USB Audio Player PRO na telefonie w parze z USB DAC i jest dużo lepiej niż na "gołym" Androidzie. USB Audio Player PRO ma tę zaletę, że omija sterowniki audio i miksery Androida i uzyskuje bezpośredni dostęp do DAC'a (czy to na USB czy to wbudowanego w urządzenie) uzyskując w ten sposób magiczny i pożądany "bit perfect" :) Nie wiem jak jest w Fiio czy oni ze swojej strony jakieś ingerencję w Androida poczynili żeby było lepiej czy leci po standardowych sterownikach. Wygląda na to, że ten model Fiio jest na liście kompatybilności programu i obsługuje wbudowany w niego układ https://www.extreamsd.com/index.php/hires-audio-driver, więc jest szansa, że na wyjściu cyfrowym również pojawią się dobrej jakości cyferki. Jedyna wada programu to taka, że nie jest darmowy, ale według mnie warto zapłacić, jest często aktualizowany, dodawane są stale nowe urządzenia, można grać z plików lokalnych, z sieci i z serwisów streamingowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...