Skocz do zawartości

Dobór głośników w przedziale 1000 - 1300zł.


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

przymierzam się do zakupu głośników...ale tym razem czegoś z trochę wyższej półki, bo jak do tej pory miałem styczność wyłącznie z głośnikami z niższej półki cenowej, głównie marki Audio System, do której ostatnio straciłem zaufanie. Budżet powiedzmy 1000zł – 1300zł. W tym przedziale znalazłem kilka ciekawych dla mnie propozycji.

 

- AUDISON AV K6

- Focal PS-165FE

- MOREL TEMPO ULTRA 602

- Gladen RS-X165

 

Co do moich preferencji, to słucham raczej wszystkiego i to jest największy problem, bo zdaję sobie sprawę, że nie ma głośników uniwersalnych do każdego rodzaju muzyki. Choć jak się zastanowię to raczej częściej słucham Rocka, rzadziej muzykę elektroniczną, typu Disco, Techno, Trance. Jestem fanem czystego, naturalnego dźwięku, dlatego nie do końca przekonują mnie membrany inne, niż papier, lub w przypadku tweetera jedwab. Na mojej liście mimo to znalazł się Focal ze swoim aluminiowym tweeterem. Mimo zapewnień producenta, zestaw gra bardzo czysto i „naturalnie” choć nie do końca jestem przekonany właśnie ze względu na ten aluminiowy tweeter. Mam obawę, że może brzmieć metalicznie. Zestaw znalazł się na liście ze względu na moc RMS. Jako jedyny w tym przedziale cenowym oferuję moc nie przekraczającą mocy mojego wzmacniacza, a mój wzmacniacz to ESX QM400.4 o mocy 75W RMS na kanał i raczej prędko go nie zmienię.

Proszę o opinie o podanych przeze mnie zestawach głośnikowych. Przede wszystkim powiedzcie, czy jest w ogóle sens kupować głośniki powyżej 100W RMS przy takim wzmacniaczu i czy będzie to jakoś grało. Gdzieś czytałem, że moc wzmacniacza powinna być o połowę mniejsza od mocy głośników ale nie do końca się z tym zgadzam. Powiedzcie co o tym sądzicie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie kwestią jak brzmi ten piec. Przerabiałem focale fxe pod stegami k2, mosconi as100.4 i aktualnie steg qmos 105.4. Pomimo metalowego tweetera pod mosconi tweetery grały jakby z pod koca i nie podobało mi się to, za to na wooferach było fajnie, dobrze wyciągął średnicę mosconi. Steg k2 pod wooferem ok, na tweeterze dziwnie sztucznie. Na chwilę obecną jest steg qmos 105.4, kiedyś miałem ten pięć pod k2 i mi się podobało, jak się okazało to był strzał w 10, dynamika, szczegóły jest naprawdę okey.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zerknij jeszcze na Etony .

Czemu piszesz że piec na bank zostaje? Może okazać się że nie będzie się kleił z zestawem który wybierzesz. Ja bym się tak nie upierał chyba że podepniesz i będzie dla ciebie ok.

 

Wysłane z mojego moto g(8) przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wykluczam całkowicie wymiany wzmacniacza, jednak raczej nie wymienię go w najbliższym czasie. Główny powód – jego rozmiar. Bardzo zależało mi na tym, aby nie montować wzmacniacza w bagażniku. Chciałem by był on schowany, niewidoczny a jego montaż maksymalnie uproszczony. Szukałem więc wzmacniacza który mógłbym podłączyć z przodu auta, za radiem. Mam Volvo V70 i z tyłu między radiem a kierownicą jest dosyć duża wnęka, w którą idealnie mieści się wzmacniacz. Pociągnąłem więc tam kabel prądowy od akumulatora a masę podłączyłem do śrubki umiejscowionej przy progu od drzwi kierowcy. Do tego kabelki RCA dobrej jakości o długości 1m, aby nie było zakłóceń. Podłączenie głośników ułatwiła mi dołączona do wzmacniacza przejściówka z gniazdem ISO także wpiąłem się w oryginalną instalację. Żeby nie było, próbowałem, poprowadzić kable głośnikowe bezpośrednio do drzwi, jednak było to na tyle trudne, że się poddałem i postanowiłem podłączyć się pod kostkę ISO. Wracając do wymiany wzmacniacza. Mógłbym go wymienić bo takich wzmacniaczy jest coraz więcej, jednak nie są one tanie. Jak wiadomo, za mniejszy rozmiar płaci się dużo więcej. Za tego dałem prawie 1000zł a jakbym chciał mocniejszy to musiałbym dać z 1500zł. Także na razie musi być ten co jest. Jakby udało mi się go sprzedać za dobre pieniądze, tak, że nie musiałbym dokładać drugie tyle do nowego wzmacniacza to rozważę taką opcję.

 

 

Zerknij jeszcze na Etony

Widziałem ich sporo przeglądając oferty głośników, jednak pomijałem, gdyż nazwa tej marki nic nie mówi. Ale skoro proponujesz Etony, to zakładam, że możesz je polecić i że są dobre. Przyjrzę się im więc dokładnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze polecam Etony.

Nawet najniższa seria gra już na dobrym poziomie.

Sam mam w jednym aucie midy Etona a w drugie tweetery i midy, wcześniej miałem cały set Etona i zawsze byłem zadowolony.

Apropo wzmaka, są też inne konstrukcje spełniające twoje wymogi np. Braun PQ20 który aktualnie wisi na olx, przy okazji ma wszystkie terminale na jedbej ściance. Granie na wysokim poziomie za śmieszne pieniądze.

 

Wysłane z mojego moto g(8) przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze polecam Etony.

Nawet najniższa seria gra już na dobrym poziomie.

 

Waham się obecnie, między Eton Pro 16+, a polecanymi przez kolegę wyżej STEG MT650C. Obydwa zestawy wydają się bardzo ciekawe, jednak o Etonach można znaleźć więcej opinii, testów, recenzji. W zagranicznych testach wypadają bardzo ciekawie. No i ich moc nie przekracza mocy mojego wzmacniacza, więc piecyk wykorzystałby w 100% ich moc. O tych Stegach poza recenzją jednego użytkownika na polskim forum, który bardzo je zachwala, nie znalazłem więcej konkretnych opinii. STEGi są trochę tańsze...o jakieś 30€, jednak nie gra to wielkiej roli, gdyż zamierzam zakupić je w Niemczech na raty PayPal 0% i różnica ok. 1€ miesięcznie nie będzie dla mnie zauważalna. Poszukam trochę więcej informacji oraz opinii o obydwu zestawach i podejmę decyzję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...