Skocz do zawartości

Problem BMW F10 Match


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, zamontowałem w BMW F10 wzmacniacz Match PP-86DSP pod zwykły system Stereo. Do tego zmienione zostały głośniki w drzwiach i pod fotelami na dedykowane.

 

Wszystko spięte pod radio oryginalną, dedykowaną wiązką. Niestety borykam się z problemem, którym są straszne zniekształcenia jeśli głośność ustawię na ponad +/- 70%.

 

Wiecie czym może to być spowodowane? Wzmacniacz posiada jedynie pokrętło GAIN, reszta sterowana jest poprzez DSP PC Tool.

 

Z góry dziękuję!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej.

Gram w mojej e90 na Match pp52dsp(starszy i mniejszy brat twojego). Problem leży w radiu i jego "soft-cie". W podstawowej wersji ma zakodowane podbicia niektórych częstotliwości dla "zamaskowania niedoskonałości "systemu jeśli można to tak nazwać. Częściowym rozwiązaniem twojego problemu było by dokupienie pilota URC.3 który pozwoli na bezpośrednie sterowanie głośnością Dsp(posiada też inne funkcje)wtedy będziesz mógł sygnał z radia skręcić na akceptowalne minimum co będzie skutkowało dużo mniejszymi zniekształceniami. Dobrze byłoby przekodować radio na Hifi wtedy uzyskasz orginaly sygnał bez żadnych podbić. Osobiście tego nie robiłem, gram z telefonu i sygnał wysyłam bezpośrednio do dsp pomijając radio i jego "przerobiony" sygnał.

 

Jakie głośniki wsadziłeś? Ktoś Ci to ustawiał czy sam się bawisz?

Dedykowane programy są tworzone pod orginalne głośniki i w przypadku customowych raczej się nie sprawdzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, dorzuciłem skrzynie dedykowaną Matcha 12", a przód zastąpiłem zestawem od Vibe Audio. Generalnie robi robote, ale nie da rady głośniej posłuchać bo tak zniekształca. Ja rzucam audio przez BT do radia i tak musi zostać. Pozostaje mi przekodowanie na próbę system pod HiFi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wstawiłeś DSP i gra to na ustawieniach fabrycznych to daleko jest od robienia roboty :-) Na stronie producenta zakładka Tools / Sound setups, nie ma tam ustawień dla Twojego samochodu, ale możesz tego typu ustawienia podebrać z innego DSP dedykowanego dla BMW (niestety będziesz musiał je ręcznie przenieść). Ale generalnie jak nie wiesz o co chodzi, to lepiej podjedź do kogoś na strojenie, wtedy zobaczysz dopiero jak Twój system gra. No i nie zaszkodzi przekodować te radio, żeby nie zniekształcało. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do dsp też możesz dokupić moduł BT pomijasz wtedy końcówki mocy radia co napewno wpłynie pozytywnie na jakość dźwięku.

Woofery z pod foteli też wymieniłeś czy tylko w drzwiach? Zostały osobno podpięte czy grają razem z przodem?

 

Ps. Sorki umknęło mi że te pod fotelami też wymienione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znacie może kogoś kto to ogarnie w Zachodniopomorskim lub okolicach Gorzowa Wlkp? :D

Zadzwoń do Everpolu , dystrybutora tego sprzętu i zapytaj o wykaz autoryzowanych punktów w swoim rejonie .

 

To musi być ktoś kto "ogarnia" te klocki w locie , a nie poszukujący gawędziarz , czy znajomy z forum.

Jedno nie wyklucza drugiego , ale w tej kolejności ;-))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To musi być ktoś kto "ogarnia" te klocki w locie , a nie poszukujący gawędziarz , czy znajomy z forum.

Jedno nie wyklucza drugiego , ale w tej kolejności ;-))

Samo ogarnięcie DSP na pewno trochę pomoże ale i tak nie wykorzysta nawet 20% potencjału setupu.

Kolega ma 8 kanałów plus preout a z fabrycznej instalacji wykorzystuje 4+subwoofer. Na domiar złego tweeter wooferek i sub z pod fotela grają na jednym kanale. Jeśli chcesz wykorzystać w pełni swój zestaw potrzebujesz kogoś kto przerobi instalacje podepnie wszystko aktywnie a w kolejnym kroku wszystko to wystroi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samo ogarnięcie DSP na pewno trochę pomoże ale i tak nie wykorzysta nawet 20% potencjału setupu.

Kolega ma 8 kanałów plus preout a z fabrycznej instalacji wykorzystuje 4+subwoofer. Na domiar złego tweeter wooferek i sub z pod fotela grają na jednym kanale. Jeśli chcesz wykorzystać w pełni swój zestaw potrzebujesz kogoś kto przerobi instalacje podepnie wszystko aktywnie a w kolejnym kroku wszystko to wystroi.

Czyli kto ?

 

Zadzwoń do Everpolu , dystrybutora tego sprzętu i zapytaj o wykaz autoryzowanych punktów w swoim rejonie .

 

 

 

To musi być ktoś kto "ogarnia" te klocki w locie , a nie poszukujący gawędziarz , czy znajomy z forum.

 

Jedno nie wyklucza drugiego , ale w tej kolejności ;-))

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli kto ?

Z całym szacunkiem nie miałem na celu podważania słuszności pańskiej rady a jedynie uświadomienie kolegi że problem nie leży w samym strojeniu dsp.

Być może instalację chciałby położyć sobie sam (skoro sam montował przetworniki i wzmacniacz) unikając dodatkowych kosztów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...