Skocz do zawartości

Tweetery w Morel Hybrid Integra 402


ProstokątnyKebab
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jest pewna sprawa dotycząca głośników Morel Hybrid Integra 402 która mnie zastanawia. Otóż konkretnie - chodzi mi o tweetery które się tam znajdują. Przeszukując informacje dotyczące tych głośników w instrukcji padła tam informacja o tweeterze MT230. Generalnie tweeter jak wiadomo jest odseparowany, ale zaczęło mnie ciekawić, czy nie jest on wsadzony w hybrid Integra 4 razem z średniotonowym. Technicznie parametry się zgadzają, rozmiar kopułki czy cewki. Bo jeśli tak jest, to zmieniałoby to dużo w moim systemie.

 

Na chwilę obecną mam głośniki podłączone razem z tweeterami pod zwrotnice i ustawione pod 40w, bo tyle max według morela ciągną woofery. Ale gdyby się okazało, że te tweetery to MT230,a nie tylko coś co je przypomina to to by zmieniało sporo. Chociażby dlatego, że mógłbym podpiąć je osobno i dowalić im do pieca więcej prądu, co powiem szczerze, przydałoby się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, jest to jakas wariacja na temat mt230, ale nie wiem co to miałoby Ci dać. Dasz wiecej mocy na sam tweeter, ominiesz ori zwrotkę? Przecież totalnie zabijesz to co te Hybridy maja najlepsze, czyli równowagę tonalną i spójność brzmienia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak szczerze powiedziawszy, to nie wiem czy nie poświęciłbym troszkę tej równowagi tonalnej dla głośności. W sensie no, na tych 40W to te głośniki mimo ze grają bardzo fajnie to jednak dość cicho, nie sądzę, abym był w stanie wyciągnąć z nich więcej jak 110dB na takich ustawieniach. Wiadomo, najlepiej by bylo dać im więcej prądu, ale producent wyraźnie napisał - 80w, czyli 40w na sztukę jak dobrze rozumuję. Więc nie wiem, czy one dałyby radę przyjąć więcej na klatę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zagadaj do użytkownika 'malutki', ma je w systemie trzy drożnym i chyba testował różne wariacje podłączenia tego zestawu i o ile się nie mylę to pozostał przy fabrycznej zwrotnicy bo tak brzmiało najlepiej.

Ano używam tych Integr i bardzo sobie chwalę. Początkowo miałem je pół aktywnie z fabryczną zwrotką dla coax ów i 700ka dla cięcia średniaka od dołu i reszty. Potem założyłem fabryczną zwrotkę 3 drożną od morela i tak sobie jeżdżę z tym zestawem już od kilku lat.

Może nie jest idealnie z pozycjami czy tonalnie ale mi odpowiada.

 

 

Wysłane z mojego M2101K7BNY przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak szczerze powiedziawszy, to nie wiem czy nie poświęciłbym troszkę tej równowagi tonalnej dla głośności. W sensie no, na tych 40W to te głośniki mimo ze grają bardzo fajnie to jednak dość cicho, nie sądzę, abym był w stanie wyciągnąć z nich więcej jak 110dB na takich ustawieniach. Wiadomo, najlepiej by bylo dać im więcej prądu, ale producent wyraźnie napisał - 80w, czyli 40w na sztukę jak dobrze rozumuję. Więc nie wiem, czy one dałyby radę przyjąć więcej na klatę.

Kiedyś też patrzyłem na tę cyferki i w zasadzie nadal patrzę ale tylko w przypadku wf i suba.

Teraz mam etony czyli tw jak i midy mają 20w a dostają 100w z hakiem z Tru i chodzą jak ta lala. Mniej teorii, więcej słuchania - tak to widzę. Nie trzeba się tak kurczowo trzymać ram.

 

Wysłane z mojego moto g(8) przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy zapoznać sie z tym jak rozkłada sie moc w paśmie akustycznym i wszystko bedzie jasne. Nie ma fizycznej możliwości żeby tweeter pobrał 100w niezależnie od tego jaki piec mu podepniecie. Moc nie jest generowana zero jedynkowo. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do ciebie @malutki - masz jakieś zalecenia co do ustawiania tych integr? Chodzi mi konkretnie o moc, w jakich wartościach w ogole powinienem się poruszać? Mówię o mocy na pojedynczy woofer ofc.

 

Tak ogólnie to ja wiem, że jakbym chciał coś co urwie głowę głośnością to że lepiej iść w głośniki pod SPL. Mimo wszystko, mi zdecydowanie bardziej zależy na SQ niż na SPL, stąd ten wybór. Ale mimo tego nie ukrywam, chciałbym, żeby te głośniki zagrały GŁOŚNIEJ NIŻ NP FABRYCZNY ZESTAW ŻE SKODY FABII 1 GEN, bo na tą chwilę przy obecnych ustawieniach gra to co najwyżej podobnie głośno. A nie oszukujmy się, morele to są głośniki lata świetlne lepsze od tego co jest w skodzie, nieporównywalnie droższe, lepiej wykonane, lata świetlne lepiej grające. I z tego tytułu powinny być też chociaż trochę głośniejsze, a przy obecnych ustawieniach niestety nie są.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie grają te integry w Fabii 6y5. Napędzam je phoenix gold ti 800.4 - czyli teoretycznie dostają 200w na kanał poprzez fabryczną zwrotkę. Mi starcza. Jak trzeba potrafią dość głośno. A jak ci brakuje spl-u musisz iść drogą mastaha [emoji16] czyli równoległy drugi system na głośnikach do SPL - u

 

Skąd jesteś?

 

Wysłane z mojego M2101K7BNY przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja je pędzę z fioleta XM-1002hx. Gain ustawiony mam na minimum. Moc zmierzyłem podpinajac tweetery przez fabryczną zwrotnicę a woofery bezpośrednio, pod 1 kanał na wzmaku, puszczając generatorem tonów 50hz. Na radiu volume na 90%, a na fonie gdzie był odpalony generator na 100%. W takiej konfiguracji multimetr wypluł mi 45-46w na kanał i tyle właśnie idzie na głośniki w chwili obecnej. 200w to jednak jest sporo wiecej, ale nie wiem czy chciałbym ryzykować wstawianie im aż takich ilości prądu. Chociaż nie ukrywam, że wtedy pewnie głośność by mi starczyla.

 

A jestem z zachodnipomorskiego, z południowej części.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy czasem dawanie im 50hz nie jest zbyt szkodliwe? Fabryczna zwrotnica odcina przecież już od 55hz, a ja mam na radiu ustawione dodatkowo 63hz/24dB. Poniżej to raczej subwooferowa robota.

 

Tak czy inaczej planuje testowo podbić im zwrotnice na 80hz/24dB i spróbować puścić je na 80w zamiast 40. Jestem ciekaw, czy wytrzymają.

 

Zastanawia mnie też jaki wpływ na głośność ma ukierunkowanie głośnika, co do tweetera to wiem, to jest oczywiste ale czy jakkolwiek to wpłynie na średniaka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ogóle mam wrażenie że mówimy o innych głośnikach, serio chcecie dawać temu coaxowi 50Hz?

Te pomiary mocy nie mówią nic, podrzuciłem temat z czym warto się zapoznać, ten głośnik poprawnie ucięty nie pobierze więcej niż kilkadziesiąt Wat przy absolutnie maksymalnym obciążeniu.

 

Co do kierunków,dla stożkowego średniaka kierunek ma mniejsze znaczenie, a już na pewno nie ma żadnego wpływu na odczuwalną głośność.

 

Jestem z Myśliborza w zachpom, powinieneś mieć blisko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...