Skocz do zawartości

Wzmacniacz mono czy dwukanałowy


Rekomendowane odpowiedzi

No chodzi mi o podłączenie do subwoofera

A mógł byś mi wytłumaczyć różnice jaka jest?

 

 

Wysłane z mojego Redmi Note 9 Pro przy użyciu Tapatalka

Bo z tego co wiem w niektórych wzmacniaczach można mostkowac kanały

 

Wysłane z mojego Redmi Note 9 Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z reguły monobloki są poprostu bardziej stabilne niż 2 kanałówka, którą mostkujesz. Zależy też czego potrzebujesz, jak głośnik ma mieć 1-2 ohm i dużą moc to lepiej monoblocka tak jak mówiłem, jeśli 3-4 ohm to lepiej 2 kanałowy, który zwykle pracuje w klasie A-B a monoblok w D. Klasa A-B ma troche lepszy wydźwięk niż D, jeśli potrzebujesz jeszcze więcej się dowiedzieć to polecam poszukać na forum o wzmacniaczach i poczytać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zawsze wygłuszam matą bitumiczną 2 mm grubości i jak do tej pory zawsze wystarczyło. Jeśli chcesz wygłuszyć całe auto to prosze bardzo, napewno komfort jazdy się poprawi ale jeśli nie potrzebujesz to nie zmieni to aż tak wiele co do grania, cena też nie jest zbyt ważna nie musisz kupywać pozłacanej maty :D

 

I jeszcze raz, poszukaj na forum, znajdziesz tu większość odpowiedzi na swoje pytania jak np to: "I jakim materiałem i czy cena ma duże znaczenie?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Z reguły monobloki są poprostu bardziej stabilne niż 2 kanałówka, którą mostkujesz. Zależy też czego potrzebujesz, jak głośnik ma mieć 1-2 ohm i dużą moc to lepiej monoblocka tak jak mówiłem, jeśli 3-4 ohm to lepiej 2 kanałowy, który zwykle pracuje w klasie A-B a monoblok w D. Klasa A-B ma troche lepszy wydźwięk niż D, jeśli potrzebujesz jeszcze więcej się dowiedzieć to polecam poszukać na forum o wzmacniaczach i poczytać.

Ale kompilacja złotych myśli :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...