Skocz do zawartości

Audio System M165 EVO 2 a litraż ?


DraBal
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Posiadam sprzęt i się kurzy w domu. Więc postanowiłem by zrobić kolumny pod ten zestaw w wolnych chwilach w piwnicy.

I tu pytanie ? Ile dać litrów w zamkniętej kolumnie bez bassreflex (bo łatwiej) na jeden woofer z twerem.

 

Drzwi w aucie mają plus minus 7 litrów ? (octavia 1). Aczkolwiek przy większym litrażu,może lepiej by brzmiał ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie kombinuj. Jak nie potrzebujesz to sprzedaj i kup kolumny. Będzie na pewno lepiej grało niż zestaw samochodowy.

Jak byś się jednak uparł to obudowa może być w okolicach 50 L. Trzeba by wrzucić parametry w program i zobaczyć czy ten głośnik nadaje się do obudowy zamkniętej i jakie F3 będzie miał przy akceptowalnym litrażu jak na kolumnę domową.

Jeśli zdecydujesz się na sprzedaż i kupno czegoś gotowego to polecam Heco Victa 300. Z racji bezpieczeństwa dziecka musiałem zrezygnować z podłogowej i kupiłem właśnie te głośniki. To jak grają w tym rozmiarze jest aż zaskakujące. W przeliczeniu kosztowały mnie około 120 zł, używane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie zacznę chyba skupować i sprzedawać z małym zarobkiem bo obecnie w De jest parka za dwie dychy…

Znalazłem parametry tego zestawu, woofer nadaje się do obudowy zamkniętej ale żeby dokładniej coś powiedzieć trzeba by zasymulować obudowę w WinISD.

Za jakąś godzinkę będę miał chwile czasu to dam Ci znać czy jest sens zaczynać strugać budki czy lepiej odpuścić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie zacznę chyba skupować i sprzedawać z małym zarobkiem bo obecnie w De jest parka za dwie dychy…

Znalazłem parametry tego zestawu, woofer nadaje się do obudowy zamkniętej ale żeby dokładniej coś powiedzieć trzeba by zasymulować obudowę w WinISD.

Za jakąś godzinkę będę miał chwile czasu to dam Ci znać czy jest sens zaczynać strugać budki czy lepiej odpuścić.

Dziękuję,poczekam co napiszesz. Ja w WinISD nie ogarniam ani kropelki,więc...

 

 

Nie będzie niskiego zakresu czy to w b-r, bo da radę taką zrobić, ale z dość wysokim podbiciem, czy w clozecie.

Trza by uzupełnić jakimś subem.

Taka wersja 2.1 systemu.

W domu nie chcę suba,chcę stereo. Piszę tak,bo sumienie mi nie pozwala męczyć sąsiadów i siebie (tak tak,dziwny gość) . Suba mam w aucie i mi styka.

Nie szukam zejścia ani grama tu,bo i AS i tak schodzi ładnie,skromnie tu. Chcę tylko wykorzystać cały potencjał AS w kolumnie,nic więcej. Może to łatwo piszę,może bez sens robię,ale granie mi odpowiada jak dla filmów,więc zrobić jakieś retro kolumny do tego zestawu było by fajne. Tak tylko piszę,a czy tak będzie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety ale muszę podzielić zdanie grzecznego. Obudowa zamknięta 50 L to F3 80 Hz co jest jakąś abstrakcją w zestawie domowym, BR nie wygląda lepiej, strojenie na 75 Hz ma podbicie ponad 10 dB przy obudowie 60 L więc również odpada.

Tak jak pisałem na początku, to głośnik samochodowy, niech jego zastosowanie zostanie w samochodzie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...