Skocz do zawartości

Helix DSP czasówki "na ucho"


kamul
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W trakcie grania zestawu, tak żeby móc słyszeć wprowadzane zmiany w trakcie ich wprowadzania. Na chwilę obecną jak rozumiem używanie tego DSP, to wprowadzam zmiany na PC i robię upload do DSP. Zakładając, że do dyspozycji mam jedynie PC i DPS-Tool czy jest taka opcja?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopiero teraz przeczytałem ze chodzi o PC stacjonarny.

Jeśli masz możliwość podłączenia PC z procesorem to mysz i klawiatura bezprzewodowa powinny wystarczyć żeby ustawić czasy na ucho siedząc w samochodzie.

Łatwiej by było jak byś miał laptopa ze sprawną baterią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopiero teraz przeczytałem ze chodzi o PC stacjonarny.

Jeśli masz możliwość podłączenia PC z procesorem to mysz i klawiatura bezprzewodowa powinny wystarczyć żeby ustawić czasy na ucho siedząc w samochodzie.

Łatwiej by było jak byś miał laptopa ze sprawną baterią.

A nie, nie aż tak :wink: Chodzi o laptopa. Na razie ustawiałem dsp robiąc setup na lapku, zapisując i wrzucając przez podłączenie laptopa do dsp. Natomiast zmiany jak rozumiem zachodzą po uploadzie zapisanego pliku przez zrobienie Save & Store.

To o co pytam, to czy jak wejdę w Time Alignment to suwak będzie na bieżąco wysyłał dane do procesora czy za każdym przesunięciem muszę robić Save and Store?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

;)

W takim razie tak, jak wejdziesz w TA to zmiany są dokonywane w czasie rzeczywistym jak każde inne ale zachowanie ich trzeba wymusić zaznaczając pole nad Save i klikając Save.

Nie używam DSP-Tool po Angielsku wiec nie wiem jak podpisane są niektóre opcje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

;)

W takim razie tak, jak wejdziesz w TA to zmiany są dokonywane w czasie rzeczywistym jak każde inne ale zachowanie ich trzeba wymusić zaznaczając pole nad Save i klikając Save.

Nie używam DSP-Tool po Angielsku wiec nie wiem jak podpisane są niektóre opcje.

Chodzi o overwrite/ nadpisz? I jak to zaznaczę to zmiany są "na żywca" bez klikania w save?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Testujecie na ucho przy jednej piosence ? Czy jest jakiś inny sposób ? Ja np. ustawie na jakieś tam piosence ale zmieniając źródło dźwięku a nawet inna piosenkę to ma się ochotę znowu zmieniać cięcia itd. Bynajmniej ja tak mam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TA a równowaga tonalna to dwie inne sprawy. Oczywiście są nagrania wybaczające więcej lub mniej niedociągnięć równowagi tonalnej (wynikającej np. z cięć). Osobiście mam wrażenie, że najszybciej wyłapuję to na wszelkiego rodzaju muzyce rock/metal, ale też najdłużej mam do czynienia z takową. Z drugiej strony na prostym zestawie gitarka + wokal wszelkie nawet poważne podbicia mogą po prostu dodać uroku, gdzie rocka z przesterowanymi gitarami będzie się już ciężko słuchało.

 

TA tylko szum różowy a potem fine-tune już na żywej muzyce :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko jasne ....

Akurat cięcia to w bardzo ograniczonym zakresie na słuch , techniczna poprawność , obciążalność , użyteczny i względnie liniowy przebieg wyznaczonego pasma .  Natomiast wysokość sceny czy przestrzenność nie poddaje się technicznej ( pomiarowej ) weryfikacji .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...