Skocz do zawartości

Radia dedykowane, jak to z nimi jest?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam kochani. Od czasu kiedy ostatni raz pisałem posta na forum troche minęło i w tym czasie zdążyłem zmienić furke. Okazuje się jednak, że zmienić audio w astrze H nie jest takie proste i po długim research'u stwierdziłem, że najlepsze było by radio dedykowane ze względu na zachowanie funkcjonalności samochodu. Przeszukałem forum w tym zakresie ale mało bylo tematów na temat dedyków, po krótkim poszukiwaniu znalazłem takie radyjko od firmy marsdev "Radio 2din Android 10 OPEL VECTRA C ASTRA PX6 4/64GB DSP CARPLAY" pytanie moje następujące: Czy to jest warte swojej ceny? Czy to zagra wogóle jakoś sensownie, nie oczekuje, że będzie grało jak moja stara alpinka 178bt ale chciałbym, żeby chociaż podobnie dobrze zagrała. Macie jakieś inne dedyki do polecenia? Ktoś bawił się kiedyś w takie kombinatorstwo? Aha i ostatnie pytanie. Czy ten android działa w miare płynnie? Licze na tematyczne odpowiedzi, pozdrowionka kochani.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Dedyk"  :rotfl: Może dyduk od razu? 
Dla mnie takie radio różni się od uniwersalnego tym czym łopata z zieloną rączką od zwykłej -zielona jest "dedykowana" kolekcji, a kopie się nią tak samo... tylko bardziej zielono  :hyhy: 
Sporo osób mi już z dumą prezentowało systemy "wleciało radyjko na androidzie..." i potem, że jakaś Tesla, że ma opcję klimy, że ma tuner łapiący fale(no no, niezły diwajs), że procek jakiś wybitny(a i tak pupa przy tym z telefonu jakiego mój syn nie chce używać, bo muli ), że EQ ma taki cudny i DSP ma. 
A jak to gra... No cóż -kogo to obchodzi, ważne, że na ekranie tapeta z "moją bawarką", YT napiernicza i patchowana AutoMapa chodzi. Dźwiękowo tradycja -o ja chrzanię przez dwa dni, a potem po znalezieniu porównania czy tam wykładni i po przegrzebaniu wszelkich zazwyczaj zbędnych opcji nadchodzi era "ja pi..., tyle kasy na to poszło". A niekiedy takie kwoty, że oczy przecierałem. Np. 2300 za coś co gra gorzej niż niektóre zapchajdziury leżące w garażu z kolekcji "a weź se ale sam sobie podłączasz".
Na innym forum czy na grupie motoryzacyjnej można pisać "gra naprawdę sztos"(modne słówko ostatnio) i że w kolejnym autku też takie "siądzie/wleci"(kolejny tekst na czasie). Ale tutaj? Tu się wymaga coś więcej.
Jakbym był mądrzejszy to bym napisał krótko -nie zawracaj sobie dupy tym.
Miałem 178bt ze dwa czy trzy razy. Nie do końca mnie przekonuje ale przy tych tabletograjkach jest jak Pink Floyd przy Boysach czy jakimś Zenku. Niby robią to samo ale...  :wink: 
A samo radio to pewnie kolejne z palety "te same bebechy, inna oprawa i ma lub nie tuner Philipsa".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie radyjka są wygodne, kamera cofania, bt, ładny ekran ale na tym ich atuty się kończą. Do muzyki to jest przeciętnie, mamy takie cudo u narzeczonej w accordzie i szczerze to gra gorzej niż fabryczne premium sound system, chociaż i tak gra to z fabrycznym wzmacniaczem, nawet nie chce wiedzieć jak to gra na wbudowanych końcówkach. Moja np narzeka że u mnie trzeba włączać przyciskiem moduł bluetooth który znajduje się w schowku ale to jest normalny dac z wyjściem optycznym do procesora i chociaż gra sensownie, odpowiedź sobie na pytanie czy chcesz wygodę, czy posłuchać dobrej muzyki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co prawda nie miałem podłączonych głośników pod Chińskie radio ale sygnał z RCA był ok. Wcześniejsza Aplina grała lepiej ale żeby powiedzieć że Chińczyk taki zły to tez bym nie powiedział. Może żeby porównać to z jakimś innym radiem, bardziej neutralnym to by była mniejsza lub żadna różnica.

Jest ktoś jeszcze z takim dedykowanym radiem do BMW, wyciągnięty cyfrowy sygnał przez konwerter i człowiek zadowolony wiec nie skreślał bym od razu takiego radia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi, najwyżej spróbuje pokombinować z orginalnym radiem opla i będe to sterować wzmakiem, zobaczymy co z tego wyjdzie, najwyżej jak będzie lipa to wsadze tam tą alpinke albo może jakieś 2 din co polecają u nas na forum.

Przykre to takie, że coraz ciężej ingerować w radia samochodowe bo im nowszy model to lepiej zabezpieczony, chcesz zmienić radio? Tracisz na funkcjonalności samochodu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

No skończyło się na tym, że wróciłem do swojej kochanej alpinki w 1 din i podpiąłem moduł connects. Brakuje mi tylko ukrytych funkcji a reszta działa jak należy i odrazu lepiej gra nawet jak na fabryczny zestaw. Za jakiś czas zabiore się do wrzucenia tam swojego starego CA, ciekaw jestem efektu końcowego bo w mojej hani to ciężko z dobrym dźwiękiem było :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...