Skocz do zawartości

Skoda Octavia 3FL Kombi z ambicjami ;)


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Na początku chciałem się przywitać :)

Przygody z CA już kiedyś jakieś większe bądź mniejsze miałem później czas i $$ nie zawsze pozwalały ;)

Teraz wracam do zajawki z racji ilości spędzanego czasu w aucie około 50kkm/rok doszedłem do wniosku, że poprawił bym trochę fabrykę.

Oczekiwań jakiś wygórowanych nie mam, po prostu chcę poprawić trochę fabrykę ;)

 

Plan na tą chwilę to wygłuszenie drzwi przód + 2-way i dla uzupełnienia sub do bagażnika.

 

W tej chwili jestem w trakcie kompletowania sprzętu.

 

Raczej skłaniam się ku nowym komponentom.

Może pomożecie wybrać, a przynajmniej zawęzić wybór z poniższych propozycji:

 

a) głośniki przód:

    1. u-Dimension EL Comp 6

    lub

    2. Audio System M165EVO2

    lub

    3. Focal RSE-165

    lub

    4. Focal KIT-165AS (tutaj póki co trochę powyżej planowanego budżetu)

 

b) wzmacniacz: (zależy mi na wejściu hi-input + regulacji remot dla sub'a)

    1. Audio System M80.4 (tutaj raczej używka)

    lub

    2. Audio System M90.4 (trochę ponad planowany budżet)

    lub

    3. Audio System R105.4 / R100.4 kilka opcji jest na portalach w używce za rozsądne pieniądze

 

c) subwoofer:

    1. Rockford Fosgate P2D2-8

    lub

    2. u-Dimension ProX-208

 

Radio zostaje seryjne spięte z wzmakiem po hi-input.

Wzmacniacz ma wlecieć pod fotel pasażera.

Sub do wnęki w bagażniku.

Wygłuszenie Stp/bitmata.

Tweetery to jeszcze do ustalenia słupek, albo obudowa lusterka.

 

Chętnie posłucham opinii lub jakiś propozycji wymiany powyższych elementów na inne w rozsądnych pieniądzach ;)

 

Z góry dzięki za pomoc i mam nadzieję, że szybko pojawią się wiadomości z realizacji :)

 

Pozdrawiam Karol

    

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to w takim razie ku RF będę się skłaniał.

RF jaką muzę będzie obsługiwał?

Ma być w miarę nisko w stylu rap, trance czy bardziej rock'owo?

Bo od tego zależy jaka skrzynia B-R.

W zamkniętej może się Tobie nie spodobać.

 

Oględnie mówiąc RF najlepiej czuje się w B-R 15 litrów netto, strojonej pomiędzy 40 a 45Hz.

Powinien być dobrze w każdej muzyce.

 

Fizycznie taka skrzynia, z portem szczelinowym typu "L" ze względu na długość, będzie miała 30 litrów (40Hz) licząc po wymiarach zewnętrznych obudowy przy formatkach 18mm.

 

Filtracja LPF nie powinna przekraczać 60Hz ze względu na rosnącą impedancję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie tylko zastanawia po co BR i 8 cali jak zamknięta (fitbox) i 10 cali wysrarczy w 99% przypadków, żadnego strojenia portu i innych problemów z BR.

Co do przewodów to w tym wypadku bym zastosował coś co nie będzie ingerowało w instalację czy złącza. Do VAG są fajne przewody „reperaturki”, co prawda najtańsze nie są ale dostępne w każdym możliwym rozmiarze. Wspinasz w złącze i gotowe, bez wiercenia, paprania się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Fizycznie taka skrzynia, z portem szczelinowym typu "L" ze względu na długość, będzie miała 30 litrów (40Hz) licząc po wymiarach zewnętrznych obudowy przy formatkach 18mm.

Poprawka :)

Będzie miała oczywiście ok. 20 litrów licząc po zewnętrznej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki panowie za sugestie :)

Instalacje chciał bym jak najmniej naruszać żeby po skończonym leasingu wyciągnąć wszystko i ewentualnie później do nowego zaaplikować także wiercenie nowych przelotek odpada, rozwiercania wolnych przejść w kostce prędzej. Najbardziej bardziej przekonuje mnie opcja podana przez szymin89.

Muzę jaką słucham to rap, hip-hop, house i co tam akurat wpadnie w ucho, raczej nie rock i te sprawy.

Uderzenie nie musi być duże z basu, ale żeby coś tam się działo.

Skrzynie do wnęki chce zrobić na wzór tego:

https://allegro.pl/oferta/skoda-octavia-3-kombi-obudowa-subwoofera-25cm-9266606738

Niestety nie mogę poświecić przestrzeni bagażowej ze względu na przeznaczenie auta - wożę sporo gratów często pełny bagażnik.

 

Co do średnicy suba to jeszcze się zastanawiam pomiędzy 8”, a 10”.

Mniejszy powinien być szybszy i bardziej precyzyjny, a większy będzie mocniej pompował.

 

Może macie jakieś propozycje suba w okolicach +/- 500-600 pln w średnicy 8-10”?

Chętnie rozważę.

 

Pozdro Karol

A w temacie przodu ten u-Dimension spoko czy rącze celować w coś innego?

Kiedyś miałem Focal access A165 ale tylko pod radiem i o ile góra była spoko to basu trochę brakowało - pewnie pod wzmacniaczem było by lepiej. Wtedy udało mi się wyrwać za 400 nowy komplet teraz trochę ponad mój założony budżet wychodzą.

Niestety, ale jak tego nie liczę to za każdym razem drożej wychodzi chyba będę musiał nowy plan finansowy do żony złożyć :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Witam Panowie przez weekend planuje zamówić kolejne klocki układanki.

Mam pytanie który subik ma najwiecej głosów za:

1. Rockford Fosgate P2D2-10

2. JL Audio 10w0v3-4

3. Focal SUB25A4

 

Zasadniczo skłaniam się ku RF choć do kompletu przedniego żeby mieć jedną markę mógł by być ten Focal.

JL ma spore grono miłośników pytanie czy macie jakieś porównanie do pozostałej dwójki?

 

Z góry dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...