Skocz do zawartości

Pianki i maty wygłuszające


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

przymierzam się do poprawienia nowego auta pod kątem hałasu. Poprzednie auto wygłuszałem produktami od Bitmat. Teraz zastanawiam się nad produktami Gladen albo Stp. Czy jest duża różnica w jakości oraz tłumieniu pomiędzy tymi produktami względem tańszych mat i pianek od Bitmat?

 

Myślałem o stosowaniu maty STP Gold/Black do tego Gladen Neoprene na plastikowe nadkola, Gladen Foam na wewnetrzne powierzchnie. Czy stosował ktoś Gladen Aero-Multi?

 

Maciek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym nie oceniał produktu po cenie, argument, że ja miałem "Firma 1" i byłem zadowolony to żadny argument. 
Najobiektywniej byłoby w jednym samochodzie zmierzyć decybele na zmiane zakładając jedną firmę, później drugią, ale nikt tego nie zrobi :)
Najlepiej już w ogóle jakby firmy dostarczały badania w labolatoryjnych warunkach pokazujące poziom wytłumienia, z tego co widzę, to bitmat dostarcza takie badania ale już np. STP mało co pokazuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety ale odpowiedź na Twoje pytanie jest tylko jedna : kup, użyj i zdaj relacje. Ewentualnie czekaj aż ktoś kto montował obydwa produkty w tym samym modelu auta i z tym samym systemem. Tylko taka osoba wypowie sie o ewentualnej różnicy w odsłuchu. Ja mam porównanie między stp Silver a aero Gold i różnica w cenie przekłada się na efekt końcowy. Pierwszym robiłem vectre w liftbacku a drugim w kombi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To by było najlepsze porównanie, dokonać prac na tym samym aucie z użyciem innych materiałów. Zamówiłem kilka kawałków pianki Gladen Neoprene.

Piszesz, że masz porównanie między Silver i Gold oraz, że różnica w cenie przeklada się na efekt końcowy. Opiszesz coś więcej? W jakich aspekach dostrzegasz wyższość Gold nad Silver? A może odwrotnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też mogę potwierdzić różnicę, co prawda nie Silver do aero, tylko do gold. Kupiłem taki sam samochód i przekładałem system, różnica to maty. Na Silver potrafiło coś tam się odezwać czasami w drzwiach, na goldzie jest dużo lepiej.

 

P.s. nie pytajcie dlaczego taki sam samochód ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja zapytam się czy warto zainwestować w STP Aero czy lepszy będzie Gold? Aero niewątpliwie jest lżejsze przy tej samej grubości 2,3mm ale czy współczynnik tłumienia pozostaje na tym samym poziomie?

 

Drugie pytanie, czy przy wygłuszeniu drzwi pod car audio stosujemy od wewnętrznej strony drzwi równiez piankę, którą naklejamy na matę butylową, np stp aeroflex? (załącznik)

post-15030-0-63179300-1651039368_thumb.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Hej, chciałbym dołączyć się do tematu ponieważ zastanawiam się nad dodaniem wygłuszenia dachu samochód i30cw. Jaką piankę zastosować na dach? Coś z zaproponowanych przez autora Gladen, czy może StP: Bitmat K6S, Aeroflex, Biplast, Black Ton, chciałbym zamowic materiały w przyszłym tyg, tak, żeby pod koniec tygodnia już coś działać. A może w dach nie opłaca się "zbytnio" inwestować? - chociaż to combi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź.

Daj biplast, nie będzie Ci tak mocno prężyć pod podsufitką.

Dokładnie taką też odpowiedź uzyskałem od autoryzowanego sklepu Standartplast: Biplast 10mm.

 

Ale samej pianki mam nadzieję nie masz zamiaru montować bo efekt będzie mierny.

Może nie mam zbytniego doświadczenia w branży, ale tego akurat jestem świadomy;) Zastanawiam się nad butylem: Black Gold albo Aero Gold, oczywiscie sklep polecił Aero Gold $$ ;)) Ale zakupiłbym w większej ilości sztuk bo jeszcze na przednie drzwi wiec może by coś urwał z ceny... 
A w takim razie za jaką pianką się rozglądać do wygłuszenia drzwi na plastikowy boczek i na matę butylową?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Odświeżę trochę temat.

Kolega wyżej wspomniał o AB-25 Premium. Faktycznie jest ona lżejsza od zwykłego AB-25 i lepiej się układa? Pracowałem na zwykłej AB-25, potem na STP Gold i z tą zdecydowanie lepiej się pracuje. 

Z pianka mam podobnie, Biplast jest bardzo fajny, bardzo dobrze się układa, przez co nie ma problemów z zakładaniem tapicerki.

 

Dodatkowe pytanie czy używał Ktoś STP Crystal za wooferami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...