Jump to content

Pianki i maty wygłuszające


Recommended Posts

Cześć,

 

przymierzam się do poprawienia nowego auta pod kątem hałasu. Poprzednie auto wygłuszałem produktami od Bitmat. Teraz zastanawiam się nad produktami Gladen albo Stp. Czy jest duża różnica w jakości oraz tłumieniu pomiędzy tymi produktami względem tańszych mat i pianek od Bitmat?

 

Myślałem o stosowaniu maty STP Gold/Black do tego Gladen Neoprene na plastikowe nadkola, Gladen Foam na wewnetrzne powierzchnie. Czy stosował ktoś Gladen Aero-Multi?

 

Maciek

Link to comment
Share on other sites

Ja bym nie oceniał produktu po cenie, argument, że ja miałem "Firma 1" i byłem zadowolony to żadny argument. 
Najobiektywniej byłoby w jednym samochodzie zmierzyć decybele na zmiane zakładając jedną firmę, później drugią, ale nikt tego nie zrobi :)
Najlepiej już w ogóle jakby firmy dostarczały badania w labolatoryjnych warunkach pokazujące poziom wytłumienia, z tego co widzę, to bitmat dostarcza takie badania ale już np. STP mało co pokazuje.

Link to comment
Share on other sites

No właśnie Bitmat to budżetowa liga, jednak zastanawiam się jak duża jest różnica pomiędzy produktami markowymi, np pianka Gladen Neoprene vs Bitmat K6S. Cenowo jest przepaść między tymi produktami, pytanie czy cena idzie z jakością.

Link to comment
Share on other sites

Niestety ale odpowiedź na Twoje pytanie jest tylko jedna : kup, użyj i zdaj relacje. Ewentualnie czekaj aż ktoś kto montował obydwa produkty w tym samym modelu auta i z tym samym systemem. Tylko taka osoba wypowie sie o ewentualnej różnicy w odsłuchu. Ja mam porównanie między stp Silver a aero Gold i różnica w cenie przekłada się na efekt końcowy. Pierwszym robiłem vectre w liftbacku a drugim w kombi
Link to comment
Share on other sites

To by było najlepsze porównanie, dokonać prac na tym samym aucie z użyciem innych materiałów. Zamówiłem kilka kawałków pianki Gladen Neoprene.

Piszesz, że masz porównanie między Silver i Gold oraz, że różnica w cenie przeklada się na efekt końcowy. Opiszesz coś więcej? W jakich aspekach dostrzegasz wyższość Gold nad Silver? A może odwrotnie?

Link to comment
Share on other sites

W aspekcie ciszy po wygłuszenie i wagi. Aero Gold jest lżejszy. Wyklejałem te same elementy karoserii i przy odsłuchu na tym samym systemie (najzwyczajniej przełożyłem swój system z jednego auta do drugiego)
Link to comment
Share on other sites

Ja też mogę potwierdzić różnicę, co prawda nie Silver do aero, tylko do gold. Kupiłem taki sam samochód i przekładałem system, różnica to maty. Na Silver potrafiło coś tam się odezwać czasami w drzwiach, na goldzie jest dużo lepiej.

 

P.s. nie pytajcie dlaczego taki sam samochód ;D

Link to comment
Share on other sites

Dlaczego taki sam samochód ? xD

Po prostu trafił się klient, potem trafił się taki sam samochód w limitowanej wersji, 3 lata młodszy z mniejszym przebiegiem, więc dlaczego nie ;)

Link to comment
Share on other sites

A ja zapytam się czy warto zainwestować w STP Aero czy lepszy będzie Gold? Aero niewątpliwie jest lżejsze przy tej samej grubości 2,3mm ale czy współczynnik tłumienia pozostaje na tym samym poziomie?

 

Drugie pytanie, czy przy wygłuszeniu drzwi pod car audio stosujemy od wewnętrznej strony drzwi równiez piankę, którą naklejamy na matę butylową, np stp aeroflex? (załącznik)

post-15030-0-63179300-1651039368_thumb.png

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Hej, chciałbym dołączyć się do tematu ponieważ zastanawiam się nad dodaniem wygłuszenia dachu samochód i30cw. Jaką piankę zastosować na dach? Coś z zaproponowanych przez autora Gladen, czy może StP: Bitmat K6S, Aeroflex, Biplast, Black Ton, chciałbym zamowic materiały w przyszłym tyg, tak, żeby pod koniec tygodnia już coś działać. A może w dach nie opłaca się "zbytnio" inwestować? - chociaż to combi...

Link to comment
Share on other sites

Daj biplast, nie będzie Ci tak mocno prężyć pod podsufitką. Ale samej pianki mam nadzieję nie masz zamiaru montować bo efekt będzie mierny.

Link to comment
Share on other sites

Dzięki za odpowiedź.

Daj biplast, nie będzie Ci tak mocno prężyć pod podsufitką.

Dokładnie taką też odpowiedź uzyskałem od autoryzowanego sklepu Standartplast: Biplast 10mm.

 

Ale samej pianki mam nadzieję nie masz zamiaru montować bo efekt będzie mierny.

Może nie mam zbytniego doświadczenia w branży, ale tego akurat jestem świadomy;) Zastanawiam się nad butylem: Black Gold albo Aero Gold, oczywiscie sklep polecił Aero Gold $$ ;)) Ale zakupiłbym w większej ilości sztuk bo jeszcze na przednie drzwi wiec może by coś urwał z ceny... 
A w takim razie za jaką pianką się rozglądać do wygłuszenia drzwi na plastikowy boczek i na matę butylową?

Link to comment
Share on other sites

Rozważ bitmat AB25 premium, absolutnie nie ma czego się wstydzić przy goldzie.

 

Co do pianki, wielokrotnie stosowałem kauczuki bitmat i byłem zadowolony. Użyłem raz biplast i do kauczuku już raczej nie wrócę

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share

×
×
  • Create New...