Skocz do zawartości

Średniaki które pokocham :)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam znowu szanowne grono forumowiczów.

 

Jedno, proste pytanie :)

 

Proszę Was o polecenie mi, ale tylko według własnego doświadczenia odsłuchu, głośników średniotonowych.

Powiedzcie jaki Waszym zdaniem midrange jest najlepszym, jakiego mieliście/macie okazję odsłuchiwać w 3way. ?

 

Moje wymagania ?

Ma być to przetwornik wydający z siebie dźwięki które pokryją me uszy i duszę MIODEM. Na pewno ma być to granie bliżej ,,ciepłego, miękkiego” idealnej barwy do Wokalu.

Ostatnio mam straszną fazę na kawałki Sanah, Karwan, Sobel, KAŚKA SOCHACKA (❤️Wymiata ta kobieta) itp utwory.

Mile widziane niskie pasmo i częstotliwość rezonansowa, bo ze względu na to jak grają w mym aucie woofery, jak i na moje osobiste preferencje, lubię jak sredniak gra dość nisko. ale nie kierujcie się tym jakoś przewodnio przy poleceniu czegoś. Chętnie poczytam, przemyślę każdą Waszą propozycje.

 

System puszczony na optyku przez h800 więc o jakość źródła jak i zwrotnice się nie martwimy i nie szukamy nigdzie powodu mego nie zadowolenia z teraźniejszych midrange.

Wzmacniacz na średniaczki mam przyzwoity, i tutaj zmiany nie przewiduję. A jest to SoundStream Class A 10.2 - jest wykurwi*cie detaliczny, ciepły. Spełnia oczekiwania.

 

Obecne średniaki które mi nie pasują to Eton Mass 80.

Złego słowa o nich nie powiem, są naprawdę fenomenalnymi głośnikami i myślę że do 1k to naprawdę chyba nie możliwe kupić lepsze średniaki grające złoto w wielu, wielu rodzajach muzyki. Ale jak dla mnie, do takich ,,wokalowych” ,Elektr-Gitarowych” utworów są zbyt ,,ostre, natarczywe..

Za to fenomenalne do głośnego i mocnego grania - trance, techno, house itp.

 

Budżet jaki mogę przeznaczyć na głośniki ?

Nie wiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Infinity Beta Four próbował?

Nie próbował :) Nic po za tym Etonem nie odsłuchiwałem. Dlatego Was o pomoc proszę :)

 

Mam na półce w garażu Beta Six, które wyleciały z drzwi na rzecz Steg MSS6. :)

Wiem ze beta four grają napewno pięknie, bo dużo spędziłem czasu na ,,naukach” online u ,,forumowego Cober’a”

Miał taki setup w momencie kiedy był moim nauczycielem i najlepszym bezinteresownym, doradcą CA :) więc te midrange miałem ciągle na uwadze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tylko mida szukasz czy całego setu na górę? Czyli tw i mida.

Z doświadczenia oczywiście swojego wiem że lepiej jak góra jest z jednej bandy i przeważnie do tego dążę.

Jak mid ma grać niską średnica to szukaj 4'.

 

 

Wysłane z mojego moto g(8) przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tylko mida szukasz czy całego setu na górę? Czyli tw i mida.

Z doświadczenia oczywiście swojego wiem że lepiej jak góra jest z jednej bandy i przeważnie do tego dążę.

Jak mid ma grać niską średnica to szukaj 4'.

 

 

Wysłane z mojego moto g(8) przy użyciu Tapatalka

Na ten moment chcę zmienić tylko Midrange.

Na Tweeterze cyka Morel MT230.

Gra fajniutko, cieplutko, o ile jest wysoko cięty…. Jak po iżej 6kilo schodzę cięciem, to sypie strasznie poachem w uszy….

 

Temat dotyczy midrange. I tylko tego tematu sie trzymajmy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dopiero od roku ćwiczę 3waya. I co zaobserwowałem to to, że u mnie (magnezowe etony) są bardzo wrażliwe pod jakim wzmakiem grają. One są bardzo szczegółowe i idą tak wysoko, że można obejść się bez tweeterów. Jednak pod wieloma bardzo uznanymi wzmakami nie grają ładnie chociaż pasmo jest "od linijki". Wystarczyło dopasować wzmak, żeby dźwięk zaczął oczarowywać. Pewnie inne średniaki mogą być dużo mniej wymagające i czułe na inny wzmak czy źródło ale z tego co widzę to polecenie Ci danego sredniaka w stylu bież tego bo jest kosa to nie do końca może zdać egzamin. I chociaż ten magnezowy eton w prasie jest bardzo wysoko oceniany to musiałem się naćwiczyć żeby pięknie zagrał i to dużo bardziej niż ćwiczenie tweeterów czy wooferow.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dopiero od roku ćwiczę 3waya. I co zaobserwowałem to to, że u mnie (magnezowe etony) są bardzo wrażliwe pod jakim wzmakiem grają. One są bardzo szczegółowe i idą tak wysoko, że można obejść się bez tweeterów. Jednak pod wieloma bardzo uznanymi wzmakami nie grają ładnie chociaż pasmo jest "od linijki". Wystarczyło dopasować wzmak, żeby dźwięk zaczął oczarowywać. Pewnie inne średniaki mogą być dużo mniej wymagające i czułe na inny wzmak czy źródło ale z tego co widzę to polecenie Ci danego sredniaka w stylu bież tego bo jest kosa to nie do końca może zdać egzamin. I chociaż ten magnezowy eton w prasie jest bardzo wysoko oceniany to musiałem się naćwiczyć żeby pięknie zagrał i to dużo bardziej niż ćwiczenie tweeterów czy wooferow.

A jak je tniesz ?

 

U mnie grały na : PDX 4.150 —. Darły morde strasznie, ale stara klasa D więc nie ma co się dziwić :)

Później grały na Helix A4 i na Helix H400x.

Było niebo lepiej niz na pdx, ale nie to co chcę :)

 

Dlatego poszedłem w wzmacniacz ,,A klas” no i jest znowu dużo lepiej niż na Helixach. Ale dalej nie to czego oczekuje :)

 

A u Cb na jakim wzmaku grają ,,oczarowująco” ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tnę 300Hz/24 i 4kHz/24. Grają w 0,5 litra z wytlumieniem. Darły jape pod Luxmanem, Helixem A4, Gienkiem SA. Natomiast Gienek stereo 60 to już inna gra była. Co do obudowy to planuje zrobić otwarty tył słupka, bez żadnego wytłumieniu i zobaczyć jak wtedy będzie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam tego wzmaka. Z tymi etonami to jest taki paradoks (bynajmniej u mnie), że na piecach które są dla mnie najbardziej jakościowe i najbardziej ich brzmienie mi pasuje to one wcale nie zagrały najlepiej a po prostu nieprzyjemnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tnę 300Hz/24 i 4kHz/24. Grają w 0,5 litra z wytlumieniem. Darły jape pod Luxmanem, Helixem A4, Gienkiem SA. Natomiast Gienek stereo 60 to już inna gra była. Co do obudowy to planuje zrobić otwarty tył słupka, bez żadnego wytłumieniu i zobaczyć jak wtedy będzie.

A z ciekawości jakie masz cięcie wooferow ? Ja 160/6. Z tym trochę wyżej jak i mniejszym zboczem tne etony od dołu i duużo niżej tnę z góry. Przy takim cięciu u mnie tweeter sypie takim piachem w uszy… musze ciąć go wysoko :/

Przy okazji sorki , że się wpakowałem z butami w post autora, to już ostatnie pytanko ;) wielkie dzięki za pomoc

Spoko :) po to jest forum i w podobne tematy jak najbardziej wchodzi się z butami :) tak lepiej niż zakładać bez sensu nowy wątek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołożę i od siebie trzy grosze. Montaż i kierunek ma również znaczenie. U mnie komora została zmieniona z plastikowej (druk 3D) na aluminium i gra również lepiej. Średnik to Scan 10F z małym magnesem, pojemność komory to 450 ml, wytłumiona na luźno, gra pod Alpine pdx v9. Cięty 350 Hz -12 od dołu i coś około 2,5 KHz -12 od góry. Przesłuchałem również parę kawałków od podanych przez Ciebie śpiewaków, nic nie było męczące, powiedział bym ze fajne szczegółowe granie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A z ciekawości jakie masz cięcie wooferow ? Ja 160/6. Z tym trochę wyżej jak i mniejszym zboczem tne etony od dołu i duużo niżej tnę z góry. Przy takim cięciu u mnie tweeter sypie takim piachem w uszy… musze ciąć go wysoko

 

A z ciekawości jakie masz cięcie wooferow ? Ja 160/6. Z tym trochę wyżej jak i mniejszym zboczem tne etony od dołu i duużo niżej tnę z góry. Przy takim cięciu u mnie tweeter sypie takim piachem w uszy… musze ciąć go wysoko

 

Z tego co pamiętam to 160Hz/24 i 75Hz/24. Ale straszna jazda u mnie z woiferami była. Nie szło ustawić 2way. Ze średniakami już pełne pasmo jest cacy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Nie twierdzę że nie, rozumiem że gra cały system a nie pojedyncze elementy toru. 

 

Podmiana głośników w moim przypadku jest najprostszą zmianą która przynosi pozytywne efekty.

Po przegooglowaniu kilku wątków zdecydowałem się na scanspeak 10f 4424g00. 

Zobaczymy czy był to dobry strzał...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi o to, że „gra cały system a nie pojedyncze elementy toru”, tylko o to, że ten pojedynczy element toru może grać na różne sposoby w zależności od jego użycia, czyli sposobu montażu, ukierunkowania, strojenia i wielu innych. Ten sam przetwornik może być ciepły, zimny, sypać piachem lub nie, drzeć ryja lub nie. A skoro drze ryja to znaczy, że jest daleko od poprawnego użycia, czyli też daleko od pokazania swojego charakteru. Zmiana na coś innego to takie losowanie, jak to coś inne zabrzmi w tym systemie, na tych ustawieniach. I nadal może to być daleko od prawdziwego grania tego przetwornika. 

 

Ja akurat mam 10f u siebie i darcia ryja nie ma. Ale to dlatego, że cały system zrobiony przez kogoś, kto wiedział co robi. Co nie zmienia faktu, że to najsłabszy punkt mojego systemu. 
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro każdy przetwornik może zagrać dowolnie w zależności od adaptacji to jaki jest sens kupowania drogich przeworników?😄 To dlaczego twierdzisz , że Twoj 10f jest najslabszym ogniwem? Przecież wystarczy odpowiednia kalibracja żeby wskoczył na level reszty torui po sprawie😄

 

Tak na luzie oczywiście😄

 

 

Siedzę w home audio ponad 25 lat i na 100% jestem pewien, że glosniki graja różnie i pewnych ich cech nie przeskoczysz ani elementami pozostalego toru, ani elementami zwrotnicy ani jakością/objętościa obudowy. 

Każdy ma swój zafarb i pewnych rzeczy nie przesloczysz i tyle. Potrzebne jest pełne zgranie całości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...