Skocz do zawartości

HiFonics ZRX10d2 sub pod SQ?


lastyh
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Czy ktoś posiada te wooferek i może coś o nim powiedzieć?? Pytam bo według magazynu car hifi otrzymał w teście odsłuchowym zaznaczam odsłuchowym nie laboratoryjnym perfekcyjne oceny. W internetach cisza o tej serii......Wklejam link do testu. 

 

https://www.hifitest.de/test/in-car-subwoofer-chassis/hifonics-zrx10d2-hifonics-zrx12d2-hifonics-zrx15d2-19128

Ps. czy testy z tego magazynu są coś warte? To chyba to czasopismo co oceniło swego czasu Aliante jako najlepszy sub ever? 
 

Dziękuję i pozadrawiam

post-15512-0-98409400-1648396039_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co jak co ale pod sq taki sub? Nie słyszałem bo to dosyć nowa seria w Polsce ale budowa wskazuję na to, że ma wiele wspólnego z subami Kicx serii HS czyli budżetowe pompki które dźwiękowo nawet w spl są przeciętne. Wątpię, że ten wynalazek nada się pod poprawne granie w sq mimo, że to dziesiątka :) Karuzel ma je w ofercie to być może słyszał i coś się wypowie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co jak co ale pod sq taki sub? Nie słyszałem bo to dosyć nowa seria w Polsce ale budowa wskazuję na to, że ma wiele wspólnego z subami Kicx serii HS czyli budżetowe pompki które dźwiękowo nawet w spl są przeciętne. Wątpię, że ten wynalazek nada się pod poprawne granie w sq mimo, że to dziesiątka :) Karuzel ma je w ofercie to być może słyszał i coś się wypowie.

Tak wiem tak samo sądzę ale sugeruje się tutaj tym testem z tej strony... To ta sama strona co oceniła tak dobrze aliante i braxa ml.... Hmmm nie wiem co sadzic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest strona czasopisma. Co mi się udało ustalić to wersja 6 calowa tego głośnika otrzymała nagrodę EISA. Ciekawe jak teraz patrzę to podobny głośnik do tego head shota właśnie. Gdzie jest haczyk?

Zerknalem jeszcze na szybko na parametry jego i kicxa i różnią się znacznie. Kosz i magnes wygląda identycznie. Reszta jakby inna. Tak czy siak zamówiłem. Zobaczymy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tja, a jednak.

 

Na Twoim miejscu pogadał bym najpierw z kimś kto to sprzedaje. Ewentualnie z którymś z montażystów co by poradził do SQ/SQPL. Oni jednak przerzucają trochę sprzętu z lawa na prawo.

 

Jaki plan obierasz CL czy BR?

Ja miałem wiele subów z najwyższe półki BRAX adire audio aliante IDMAX gladen zero itp. zauważyłem, też że czasami są fajne grajki za mniejsze pieniądze i dobrze sobie radzą. Tego hifona zamówiłem jak będzie klapa to ten niemiecki portal może pakować manatki. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem w ten sposób, że ten Hifon ma całkiem dobrą charakterystykę, przyzwoite opóźnienie, Fs elastyczne w tym sensie, że nawet przy strojeniu 45Hz jego F3 oscyluje pomiędzy 30Hz a 40Hz.

Przy 350W SPL jest porównywalny z AS10SQ. A on ma chyba 350W RMS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Także wszystko się wyjaśni czy można go zastosować do sq czy to jednak zwykła pompka spl i tylko ładnie wychodzi po parametrach w programie bo jak wiadomo czasem te suche dane są jednak mało wiarygodne :)

Oczywiście. Na pewno nie przebije aliante w Closed ale może będzie takim półśrodkiem bo niestety u mnie aliante 10 w sedanie nie jest w stanie się przebić mimo otworu na narty>>Auto LEXUS LS 460. 

Aliante został w domu a że w aucie woziłem Adire Audio Brahma  ale niestety się uszkodził to muszę czymś go zastąpić.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

A więc tak po odsłuchach kilkunastodniowych stwierdzam, iż owy przetwornik gra inaczej niż wygląda :wink:

 

Sub jest szybki i nie zamula w bass reflexie. Niestety do closed się nie nadaje jest taki nijaki bez wyrazu. Producent stworzył go typowo z myślą o obudowie wentylowanej. Bardzo zaskoczyła mnie jedna rzecz. Często wybierając suba typowo SQ brakowało najniższego basu a w subach SQL nie podobało mi się przejście z najniższego basu do tego średniego tutaj zachowana jest taka równowaga. Bas nie idzie w kierunku ani twardości ani miękkości nawet bym się pokusił o stwierdzenie że jak ma być twardy to jest a jak ma być miękki to też jest :hyhy: Nie ma czegoś takiego, że w rapie jest super a w muzyce stawiającej na wyższy bas jest gorzej. Tutaj i tutaj jest bardzo dobrze.

Najbardziej spodobała mi się w nim w pewien sposób równowaga spójność i tutaj na myśl przychodzi mi sub który kiedyś miałem a mianowicie IDMAX 10. 

Mocy jest pod dostatkiem i przy szybszych bitach nie zamula (jak na 10 w bass reflexie oczywiście)

Nazwałbym tego hifonicsa w ten sposób: nie zrobi nic najlepiej ale zagra wszystko bardzo dobrze. 

Pokusił bym się o stwierdzenie, że w roli suba uniwersalnego który zagra i jakościowo i względnie mocno może być ciężko znaleźć konkurenta do 1000 zł a może i nawet w większej kwocie. 

Wersja 6,5 calowa nie bez powodu dostała nagrodę EISA a wersje 8,10,12,15 calowe zebrały prawie najwyższe noty w tym magazynie o którym pisałem kilka postów wcześniej.

 

Jak widać głośnik nie zawsze zagra tak jak wygląda cokolwiek miało by to znaczyć. Łukasz z Sound Audio System powiedział, że po wyglądzie to by go nie kupił i ja twierdziłem tak samo do czasu odsłuchu.

Jeśli bym miał określić czy to jest sub SQL czy SQ to chyba by trzeba pomiędzy zrobić jeszcze jedną klasę SUBA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...