Skocz do zawartości

Poprawa nagłośnienia Mercedes w203


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jestem nowy na tym forum i chciałbym zaczerpnąć wiedzę na temat nagłośnienia w moim mercedesie w203 poliftowym z mega słabym jak na ten akurat egzemplarz zestawem.

 

Ogólnie problem tkwi w zniekształceniach. Przekraczając ten próg 70/80 % vol tracę wysokie tony i nie wiem czy to problem radia (jest w planie wymiana na duża navi aps command) na chwile obecna jest aps 50.

Oczywiście bez hurgoczących tylnich głośników basowych w drzwiach też się nie obyło, także chciałbym również zainwestować w basowe w drzwiach, aczykolwiek poprzedni właściciel autka musiał coś kombinować z naglośnieniem z racji poprowadzenia do bagażnika dość grubych kabli zasilania plus minus oraz dwoma parami cinchy do bagażnika auta (zasilanie jest jak i sygnał dzwięku). Rozważałem zamontowanie w tylnia półkę jakiś głośników basowych ale chciałbym na samym początku ogarnąć zniekształcenia oraz harczenie głośników basowych w drzwiach.

 

Pozro :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzmacniacz o mocy około 50 W na kanał zasili głośniki czystym sygnałem bez przesteru co będzie skutkowało brakiem zniekształceń- jeśli głośniki są sprawne. To że wysokie tony znikają może być właśnie problemem przesterowanego sygnału z radia, możliwe że w zwrotnicy jest zabezpieczenie PTC i ono odcina sygnał dla głośnika wysokotonowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...