Skocz do zawartości

Dwa wzmacniacze a zasilanie...


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

 

Mam wzmak klasy D, który obecnie spięty jest w 1Ohm i daje na głośnik ok. 500w

 

Planowałem kupić wzmak 4kanalowy + jakiś sub ale w sumie chyba wyjdzie lepiej, gdy kupie po prostu jakąś porządną 2 kanałowke na przód.

 

Zastanawia mnie czy jeśli zepne głośnik w 4Ohm, gdzie powinien teoretycznie przyjąć ok 300w + przód ok. 80rms, będzie potrzebne jakieś mocniejsze zasilanie? Na moje rozumowanie to nie, tylko nie wiem jak to jest z 2 wzmacniaczami? Kable mam grube, nie mam teraz spadków.

 

Alternator 90a, Aku 75 nowy. Kable 35mm2 spawarka.

 

Kolejne pytanie, czy muszę ciągnąć jeszcze jeden kabel plusowy z Aku? Czy wystarczy jakiś rozdzielacz? Czy caly system nie straci na zasilaniu?

 

Pozdro :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moce RMS lub ustawiona wedle potrzeb Gain'em jest mocą netto.

Faktycznie trzeba brać pod uwagę sprawność danego wzmaka i faktyczny pobór prądu z instalacji.

W punktach mocowania kabla możesz uwzględnić spadki napięcia w granicach od ok. 0.1V do 0.15V na punkt.

Ale to przy prądzie min. 100A wzwyż.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego a jaki to jest dupowóz? 35mm2 powinno wystarczyć ale czy nie lepiej było by wsadzić jakiś większy alternator bo niby 90A ale z 70% tego zeżre sam samochód podczas użytkowania w dzisiejszym dniu zostaję nie wiele

 

Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większego altka właśnie nie chce dawać, auto to leciwa skoda, planuje ja w tym roku zmienić.

 

Ale masz rację, 90a to trochę mało, po odpaleniu wszystkich "udogodnień" jak grzane siedzenia itp, są spadki. Ale na codzien tego nie używam, ewentualnie na kilka minut...

 

Dobra, dzięki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...