Skocz do zawartości

Jaki subwoofer pod moje oczekiwania


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, zabieram się za kompletowanie mojego audio do A4 B6 1.9TDI avant, mam już przewody 25mm2 spawalnicze, radio jakiegoś starego kenwood (nie pamiętam nazwy, ale sporo osób go polecało, że to stary porządny sprzęt). Głośniki z przodu jakieś hertz 50rms, grają całkiem przyjemnie a jak wygłuszę drzwi będzie lepiej więc na obecną chwilę nie myślałem specjalnie nad zmianą głośników z przodu, ale nie mówię nie. 

 

1. Otóż zastanawiam się nad wyborem subwoofera i wzmacniacza, myślałem nad zainstalowaniem 2 głośników 10 calowych typu np: Hertz ES 250 lub dwie sztuki jakiegoś Rockforda z serii Punch/ JL Audio w zakresie mocy 200/250rms na sztukę lub coś innego co się fajnego znajdzie po drodze. Ale koncepcja jest 2x10 cali 200/250w. 

2. Drugą opcją jest 12 calowy głośnik o mocy ok 600w a przód pod samo radio. 

3. Trzecią opcją jest: głośnik 12 cali lub 10 w bagażniku + reszta kanałów pod przednie głośniki, ale to by oznaczało, że subwoofer raczej musi się zamknąć w 300w mocy.

4. Czwarta opcja to zainstalowanie jakiegoś średniego głośnika 12 cali + drugi wzmacniacz pod przednie głośniki aby ten przewód 25mm2 i alternator seryjny wystarczył, myślałem nad Hertz ES 300 jako subwoofer + drugi wzmacniacz pod te moje hertzy w drzwiach. 

 

 

Którą z tych opcji byście wybrali będąc na moim miejscu i która z nich byłaby najtańsza a dawała najlepszy późniejszy efekt i też nie zrobiłaby mi elektrowni w bagażniku. Słucham głównie wolnego, niskiego basu, większość to Hip Hop oraz dużo utworów typu: Bassotronics - 90 Days Without Bass i jej podobne, więc raczej same niskie tony i nie kręcę wysoko potencjometrów w radiu, rzadko gram głośno a bardziej lubię mocny niski bas w sumie nawet tweetów mógłbym nie mieć bo mi 16stki w drzwiach + subwoofer do słuchania wystarcza. Ogólnie najbardziej mnie kusi opcja ES 300 + mały wzmacniacz pod przód bo mam kilka schowanych w garażu i pewnie coś bym znalazł odpowiedniego, ale czytałem sporo opinii, że ten ES 300 jest słabą opcją bo jest wolny i prądożerny, ale mocny a ja jakoś szczególnie audiofilem nie jestem lubię jak w miarę czysto coś gra i mocno, jeśli chodzi o jakiś odpowiednik np Rockforda to podobno ładniej gra niż Hertz, ale jest słabszy a dokładając trochę można dopaść jakiegoś JL, który ma chyba i moc i jakość w miarę uśrednioną między Hertzem a RF (dobrze myślę?).

 

Pozdrawiam i liczę na wskazówki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepszą opcją było by kupno wzmacniacza pod glosniki przednie i mono na suba lub jakie trzy/ pięć kanałów żeby jednym wzmacniaczem opędzić cały system. Jeśli nie zamierzasz montować subwoofera gdzie wypadkowa impedancja będzie niższa niż 4 Ohmy to i czterokanałówka wystarczy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybór padł na PowerBass M12, mam takie odnośnie tego głośnika bo producent zaleca moc wzmacniacza 300/350 rms do niego, ale czy jeśli kupię wzmacniacz o mocy np 700/800W aby w przyszłości sobie dołożyć drugiego powerbassa m12 to czy będzie się to dobrze sprawowało czy mogę zepsuć niechcący głośnik. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co ci 2 kanalowka na suba? Dwa głośniki możesz spiąć jednym monoblokiem. Z tego co wiem to one biorą mniej prądu, mają lepszą "efektywność". Uzyskasz więcej mocy. Ja na twoim miejscu kupiłbym jakiegoś monobloka 500w, ale nie sugeruj się tylko mną, możliwe że sie mylę, jeśli tak to niech ktoś mnie poprawi :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Cześć, jeśli nie chcesz elektrowni i słaby alternator to najlepiej wzmacniacz na suba w klasie d jakiś monoblok. One mają lepszą wydajność niż klasa AB. Co do subow to ja na twoim miejscu kupiłbym jednego suba w skrzynce bass refleks jakieś 600 watt. Ogólnie z tego co czytałem w necie mniejsze suby np. dwie ósemki to bardziej do szybkiej muzyki a jak ty słuchasz murzynów to myślę że jakiś jl audio. Sam mam suba od jl audio 12 w6v2 który ma 600 watt a wzmacniacz to Steg k2. 02 Subwoofer spięty w 2 Ohm a Steg ma około 1100 watt Staram się nie pałować ale wolałbym wzmacniacz bardziej dopasowany. U mnie jest w skrzynce zamkniętej. Nigdy bass refleksu nie miałem więc nie napiszę jedynie z tego co pisano w necie że jl audio to amerykańskie granie, hip hop, rap. Najważniejsze żebyś ogarnął wygłuszenie drzwi, dystanse, bo przecież gra nie tylko sub i to do przodu dopasować tył. Ja bym zrobił przód pod wzmacniacz i tył pod monoblok, najwyżej etapami najpierw wygluszenie drzwi, głośniki, wzmaka i wtedy sub. Oczywiście tak się wydaje najlepiej jeśli ma być dobre granie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem okazję właśnie kupić tego Power bass m12 oraz ATM 440.2. Ogólnie gra to przyzwoicie i myślę teraz nad założeniem głośników na przód, ale nie wiem czy tweety również podłączyć pod wzmacniacz czy same woofery w drzwiach a tweetery pod samo radio. Druga sprawa to mam problem bo odłączyłem tylną półkę i teraz pasażerowie z tyłu narzekają, że słabo słychać np wokal i na przejażdżki z pasażerami podpinam głośniki przełącznikiem w bagażniku. Lecz na dłuższą metę jest to uciążliwe. Ale jak podłączę drugi wzmacniacz pod tył i przód to zabraknie mi mocy na tweetery.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...