Skocz do zawartości

Astra J- rozbudowa car audio


Rekomendowane odpowiedzi

To może warto zmienić głośnik na taki który zagra w obecnej skrzyni i nie generować sobie kolejnych kosztów?

Obecna skrzynia jest z bass reflexem i 30cm glosnik (sprawny głośnik). Posiadam rownież zamkniętą na 25cm glosnik, ale bez głośnika. Chce przejść na tą mniejszą nie tylko ze względu na szybszy, punktowy bas, ale rowniez na mniejsze gabaryty. Dlatego też moglibyście polecić jakiś głosnik, gdyż kompletnie nie mam wiedzy na temat takich głośników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem choć przeróbka z br na closed to tylko zmiana frontu. Co do głośnika ... zdecyduj się bo raz piszesz że jest popsuty a raz że sprawny

ehhh... obecny to 30cm w skrzyni bass refleks, który gra w samochodzie, ale mam tez drugą skrzynie zamknieta na 25cm głosnik, ktory jest popsuty, stad tez pytam co byście polecili aby go zastąpić. Teraz chyba powinno być jasne o co mi chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Cześć :) widzę, że apetyt rośnie w miarę jedzenia :)

Gratki za motywację i zawzięcie w dążeniu do celu.

Zadowolony jesteś ze wzmacniacza? Też poluje na 80.4 albo 90.4.

Pozdro Karol

Zadowolony. Mały, prostota montażu, regulacji, dzwięk też spoko mimo słabego radia. Jedyne co zuważyłem, to że się grzeje przy słuchaniu na połowie mocy przez ok 30min (trasa od rodziców do siebie). Grzeje do tego stopnia, ze włącza się wentylator. Ale to raczej normalne zważywszy na moc vs wielkość.

Ogolnie polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj JL audio 10w0v3, ja też przesiadłem się z 12cali w BR i jest mega różnica brzmieniowa, nie zamula, bass jest miękki, nie rozlewa się jak to miało miejsce w poprzednim subie. Nie telepie autem i nie latają szyby ale jakość>moc jak dla mnie po usłyszeniu tego jl... Nie mam dużego doświadczenia ale polecam ci ten głośnik.

 

Ja mam w skrzyni od bassera, chyba 17L.

 

 

Teraz bass pojawił się w numerach na których wcześniej go prawie nie było, bo po prostu wszystko się zlewało.. ja słucham rapu, popu, czasem jakieś bootlegi itp, więc muza różnorodna ale jest fajnie

 

Tylko szukaj używki... Za te 500zl co jest to trochę dużo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj JL audio 10w0v3, ja też przesiadłem się z 12cali w BR i jest mega różnica brzmieniowa, nie zamula, bass jest miękki, nie rozlewa się jak to miało miejsce w poprzednim subie. Nie telepie autem i nie latają szyby ale jakość>moc jak dla mnie po usłyszeniu tego jl... Nie mam dużego doświadczenia ale polecam ci ten głośnik.

 

Ja mam w skrzyni od bassera, chyba 17L.

 

 

Teraz bass pojawił się w numerach na których wcześniej go prawie nie było, bo po prostu wszystko się zlewało.. ja słucham rapu, popu, czasem jakieś bootlegi itp, więc muza różnorodna ale jest fajnie

 

Tylko szukaj używki... Za te 500zl co jest to trochę dużo

 

 

Dzieki za odpowiedź.

Słucham podobnej muzyki wiec skoro rekomendujesz, to wezme to pod uwagę. Co do obecnej skrzyni, to mam podobne odczucia jak u Ciebie. Ciagłe buczenie i strasznie rezonuje.

Cena faktycznie troche wysoka, ale jak ma to polepszyc jakość dzwięku, to da się przełknąć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Temat jest jeszcze w miarę świeży, pozwolę sobie podpiąć się z małym pytaniem.

 

Również mam Astrę J, przymierzam się do poprawy audio. Od początku drażni mnie wrażenie dudnienia w tym samochodzie (obojętnie czy źródłem jest radio, CD czy aux). Korektor ustawiony z podbiciem sopranów +8, średnicy +4 i basu +2 - takie ustawienia spisują się najlepiej. Radio CD300 i głośniki są oryginalne, nie spodziewam się cudów z tego sprzętu.

Czy wygłuszenie matami bitumicznymi to dobry kierunek dla niwelacji dudnienia tj. mało przyjemnego dla ucha basu? W poprzednim samochodzie audio miałem o wiele słabsze i również podstawowe, ale brzmiało naturalniej, nie ogłuszało przy cichym słuchaniu. Tutaj nawet głos lektora radiowego brzmi nieprzyjemnie. Nie wiem czy to sprawa wygłuszenia, głośników czy jakichś właściwości radia, które podbija dźwięk w ten a nie inny sposób.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obniż wszystko o 2 na początek i zrób głośniej .

Zerując podbicie basu albo dając je na minus dźwięk jest mniej dudniący, ale objętościowo jest wtedy mało basu.

 

Drzwi do Astry wyglądają tak: https://img.shrot.pl/a/parts/25/ab/25abca8b3e7d1810f3ed0be6489e605ddde772b2.jpg

są dwa duże otwory do zalepienia i kilka mniejszych25abca8b3e7d1810f3ed0be6489e605ddde772b2, chyba coś by dało takie wygłuszenie taśmą dekarską?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pełna profeska widzę ;). Tę wnękę wypełnioną na czerwono wykleiłeś specjalnie w ten sposób żeby zmniejszyć objętość komory, w której gra głośnik? Myślałem żeby zalepić to na płasko, byle było szczelnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pełna profeska widzę ;). Tę wnękę wypełnioną na czerwono wykleiłeś specjalnie w ten sposób żeby zmniejszyć objętość komory, w której gra głośnik? Myślałem żeby zalepić to na płasko, byle było szczelnie.

Jesli dasz wneke na plasko nie zalozysz tapicerki. Kieszen jest bardzo wsunieta do srodka chyba ponad 5 cm jesli dobrze pamietam. Tasma to tylko forma pod zywice i siatke alu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zerując podbicie basu albo dając je na minus dźwięk jest mniej dudniący, ale objętościowo jest wtedy mało basu.

 

Drzwi do Astry wyglądają tak: https://img.shrot.pl/a/parts/25/ab/25abca8b3e7d1810f3ed0be6489e605ddde772b2.jpg

są dwa duże otwory do zalepienia i kilka mniejszych25abca8b3e7d1810f3ed0be6489e605ddde772b2, chyba coś by dało takie wygłuszenie taśmą dekarską?

TO JEST TO SAMO TYLKO NIŻSZY POZIOM GŁOŚNOŚCI 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TO JEST TO SAMO TYLKO NIŻSZY POZIOM GŁOŚNOŚCI 

Tak, wiem o tym, chodziło mi tylko o to, że przez niewiele mniejsze podbicie pasma na skali, basu ubywa. No ale, to pewnie "magia" skali logarytmicznej :wink:,

 

Otrzymałem szczegółowe instrukcje dotyczące wygłuszania drzwi w Astrze od kol. Lukaszb2021 za co bardzo dziękuję, więcej wątpliwości na ten moment nie mam ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...