Skocz do zawartości

Astra J- rozbudowa car audio


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Na wstępie przepraszam jeżeli był gdzieś podobny temat, ale nie znalazłem.

Pacjent to astra j z seryjną stacją DVD800. Dźwięk jaki się z tego wydobywa ciężko nazwać muzyka, to jakiś dramat w związku z tym czas to zmienić. Spotyfi poprzez AUX jeszcze jakos gra, MP3 z pendrive juz... a szkoda nawet pisać :/

Panowie, co byście polecili aby to zaczęło przyzwoicie grać? Zaznaczam, ze nie chce zmieniać radia na żadne tesla stajl itp, bo mi się to nie podoba. Dodatkowe radio też nie wchodzi w grę. Muzyka jakiej słucham to praktycznie każda. Najwięcej leci rocka i hip hopu.

Co by było lepsze: (wygłuszenie drzwi wiadomo-podstawa)

1. wymiana głośników+ konwerter RCA+ wzmacniacz+ subwoofer

2. wymiana głośników+ procesor dźwięku z wbudowanym wzmacniaczem+ subwoofer

3. wymiana radia np. Teyes CC3 (aczkolwiek nie chce tego robić)wymiana głośników+ wzmacniacz+ sub

 

Co do głośników, to myślałem nad  Excursion SX6C lub u-dimension EL Comp 6.

Posiadam też wzmacniacz Magnat The Rock 600 ze starego auta, ale to leciwy sprzęt, duży i pewnie nie ma sensu go pakować.

 

Zanim udam się do ESSA w Rzeszowie na rozeznanie, to chce zapytać o Wasze opinie i nabrać trochę wiedzy w tym zakresie. Totalnie zielony nie jestem, ale też nie chce żeby mi ktoś coś wcisnął z czego nie będę zadowolony.

 

Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro głośniki mają być budżetowe to i reszta pewnie też. Twój Magnat może i stary i nie najwyższych lotów ale jeśli działa to powinien wystarczyć do napędzenia zestawu i subwoofera. Nie wiem czy ma wejścia wysokonapięciowe czy trzeba podpiąć go przez konwerter do radia.

Ewentualnie po prostu jedź do Essa, niech coś zaproponują.

Ps. jaki budżet?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro głośniki mają być budżetowe to i reszta pewnie też. Twój Magnat może i stary i nie najwyższych lotów ale jeśli działa to powinien wystarczyć do napędzenia zestawu i subwoofera. Nie wiem czy ma wejścia wysokonapięciowe czy trzeba podpiąć go przez konwerter do radia.

Ewentualnie po prostu jedź do Essa, niech coś zaproponują.

Ps. jaki budżet?

Dzieki wielki za odpowiedź ;)

Nie wiem czy ten wzmacniacz na takie wyjście (nie ma mnie w domu i nie mam jak sprawdzić). Myślę, że bez konwertera się nie obejdzie.

Co do budżetu, to chciałbym się zmieścić w 1.5-1,8k pln. Licze tylko sam zestaw głośników na przód+ wzmacniacz, ew. glosniki+DSP, a do tego użyłbym mojego starego Magnata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po zdjęciach nie da się określić czy wzmacniacz jest ok. Sponiewierany jakoś nie jest, trochę rdzy ale to normalne przy leciwym sprzęcie.

Nie wiem ile kosztuje ten mniejszy Awave ale mógł by się nadać. Patrząc po cenach w DE to nie powinien kosztować więcej niż 1300 PLN. Wtedy jak by ze wbudowane 4 x 35 W @4Ohm było by mało to można dla wooferow zapiąć dwa kanały z Magnata, ten ma niby 4 x 65 W @4Ohm lub 2 x 170 W @4Ohm w mostku.

Pytanie kto by miał to ustawić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Racja, troche styrany, ale to tylko wygląd. Poza tym jest w 100% sprawny. Jak bym go dobrze ukrył, to by było najlepiej, ale to szczegół.
Do montażu mam osobe, która się tym zajmuję, ale poki co nie ma czasu. Ew. droższa opcja (pewniejsza) to ESSA w Rzeszowie. Kwestia tylko ile biorą za montaż...
Przeglądałem tego Awave i gdzies taka sama cena jest w PL. Myślę, ze dobrze by było podpiąc wzmaka tak jak sugerujesz pod przód.
Pytanie zasadnicze: poprawi to znacznie jakość dzwięku?
Zaznaczam, że we wcześniejszym samochodzie miałem radio Pioneer DEH5200HD, ww wzmiacniacz, głośniki u-dimension El Coax 5 oraz sub MACA. Z dzwieku byłem zadowolony (drzwi nie wygłuszone, głośniki przykręcone do boczków, auto Audi A3)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie czytałem wszystkich postów, ale wydaje się, że może być dla Ciebie pomocne:

http://www.opel-insignia.com.pl/viewtopic.php?f=13&t=13761

Poszperaj w necie, na pewno znajdziesz konkretne rozwiązanie... ja ten wątek znalazłem szukając info z zapytaniem po angielsku... dobre, co? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie czytałem wszystkich postów, ale wydaje się, że może być dla Ciebie pomocne:

http://www.opel-insignia.com.pl/viewtopic.php?f=13&t=13761

Poszperaj w necie, na pewno znajdziesz konkretne rozwiązanie... ja ten wątek znalazłem szukając info z zapytaniem po angielsku... dobre, co? :)

Hehhe... no ciekawe zjawisko :D

Dzieki, poczytam, może to mi coś rozjaśni sprawe :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, jest troche sprzętu, nie powiem. Fajnie to wygląda ;)
Ja aż takich zmian nie chce wprowadzać. Bagażnika nie chce ruszać, boczków też, ma zostać oryginalnie jak jest. Na pewo sie odezwę jak będe potrzebował szczegółowych info.

A powiedz mi jeszcze jedną rzecz, radio zostawiałeś seryjne ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygladalo to tak:

 

Radio seria + Konwenter RCA + wzmacniacze

Radio seria + proc plug&play + wzmacniacze

Kenwood DDX + proc + wzmacniacze (nikogo nie zdziwi jesli powiem ze ten set gral najlepiej)

 

Wszystkie powyzej skwituje tak: NIE WARTO

 

Gdybym mial robic jeszcze raz od poczatku to tylko flac player (fioo czy inny) prosto do proca i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnie rozwiązanie wiadomo, że było by najlepsze, ale ja hi-endu nie chce w samochodzie robić :) Po prostu żeby grało czyściej, głośniej i wyraziściej od tego co jest teraz.
Może zadam jeszcze dwa pytania zanim przestanę Was męczyć :)
- jaki zestaw 2-drożny wybrać w pieniądzach 500-700 pln ? (muzyka, rock, rap)
- jaki wzmacniacz 4 kanałowy do 1k pln? Myślałem nad u-Dimension Jr 4.300(używka) lub Excursion HXA-45

Swój leciwy Magnat chyba sobie odpuszczę i zmiennie na coś zdrowszego, nawet i ze względu na gabaryty.

Zrobię chyba tak, ze wygłuszę drzwi, założę nowe głośnika, suba, konwerter i podepnę to pod wzmacniacz. Jak mi się nie będzie podobało, to dołożę procka.

 

Z góry dzięki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw wygłusz i posłuchaj tego co masz a potem jak bedzie źle to zacznij od konwerterów i podepnij piec ten co masz, jak dalej bedzie źle to wtedy bedzie czas na zakupy

Masz rację. Nie ma póki co pchać sie w ciemno w koszty. Zrobi sie ciepło, to zaczne od wygłuszenia, a poźniej tak jak napisałeś. 

Może wrzucę pozniej jakieś foty (o ile bedzie to kogoś interesowało:) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Masz rację. Nie ma póki co pchać sie w ciemno w koszty. Zrobi sie ciepło, to zaczne od wygłuszenia, a poźniej tak jak napisałeś. 

Może wrzucę pozniej jakieś foty (o ile bedzie to kogoś interesowało:) )

Cześć,

 

też się przymierzam w swojej J z 2010 w HB. 

 

Jak coś zmienisz/zrobisz daj znać jak wyszło i czy czujesz różniecę :)

 

Zastanawiam na razie na samym wygłuszeniem i wymianą głośników, jakimś freakiem muzycznym nie jestem, zależy mi na razie na małym polepszeniu, bo niestety kwestie techniczno/mechaniczne mocną stroną u mnie nie są.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Finalnie złozyłem całość.

Głośniki: Audio System x165Em EVO 2

Wzmacniacz: Audio System M90.4

Subwoofer- 30cm MAC 150W RMS (stary głośnik, ze starego auta)

Drzwi wygłuszone plus pianka na tapicerke.
Przewody z zestawu: HOLLYWOD CCA- 24, 21mm2

Przewody głosnikowe 3,5mm2

Radio seryjne DVD800

 

Odczucia mimo jeszcze nie wyregulowanego do końca wzmacniacza- dźwięk jest bez porównania do tego co było na seryjnych głośnikach! Doszły tony wysokie, średnie, niskie, więcej dynamiki itp. Mimo słabego przetwornika w gnieździe USB, MP3-ki również na duży plus (wcześniej była porażka).

Najcześciej używam złącza AUX pod ktory podpinam Iphona. Dopiero wtedy dźwięk jest najlepszy.

Robiłem to pierwszy raz, wyszło ok 19h pracy. Pewnie nie jest idealnie, niektorym by sie nie podobało i mnie zlinczowali, ale satysfakcja ogromna. No i zaoszczędzone ok 1700 zł, na firmie, która pierwotnie miała to instalować :)

 

Reasumując: jestem zadowolony i nie żałuje każdej wydanej złotówki ;)

Więcej zdjęc nie robiłem, gdyż nie miałem czasu.

 

PS. w drzwiach na wygłuszeniu, finalnie musialem wyciąc otwór gdyż nie przewidzialem, że tapicerka się nie zmieści...
 

post-31506-0-14917400-1650566126_thumb.jpeg

post-31506-0-24581100-1650566138_thumb.jpeg

post-31506-0-60867000-1650566161_thumb.jpeg

post-31506-0-15613600-1650566173_thumb.jpeg

post-31506-0-12828500-1650566199_thumb.jpeg

post-31506-0-34309300-1650566208_thumb.jpeg

post-31506-0-39184900-1650566223_thumb.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki!

Oczywiście, że można. Nie powiem, bo troche czytania, oglądania yt było, ale warto. Dodam, że zakwasy to miałem nawet na palcach u dłoni :D

 

Mam jeszcze pytanie. Obecną skrzynie mam z bass refleksem, glośnik 30cm. Dziś znalazłem w czeluściach strychu skrzynie zamkniętą na glośnik 25cm.

Czy zamknięta skrzynia zagra lepszym, krótkim bassem? Obecna niekiedy buczy, rezonuje, a mi by zależało na szybkim, kopiącym bassie. Jeżeli tak, to jaki głośnik byście polecili? Litraż skrzyni tak na oko, to cos pomiędzy 15-20l ( wymiarów niestety nie spisałem, a skrzynia została u rodziców). Muzyka wszelaka, od hip hopu po metal, rock. Moc wzmacniacza w mostku to 280W przy 4 Ohm. Cena 200-300zł. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...