Skocz do zawartości

Jak to ustawić na 50-60hz? (LPF,Gain)


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć mam sprzęt Crunch 1000.1D i 2x Lanzar spięte rownolegle na 2ohm.

Ktoś mi powie czy LPF jest dobrze ustawiony? Chce tak koło 60hz ale tu jest taki zakres (22-160) ze kit wie gdzie tu jest 60. Tak na słuch to się chyba nie da. Gain wydaje mi się ze dobrze jest. Nie mam pojęcia o jakie zniekształcenia chodzi jak się skręci go za mocno. Wydaje mi się ze gra po prostu mocniej bo skręceniu gaina. Może głupi post ale liczę na pomoc.

Gaina mam na 3/4 jak widać na zdjęciu.

post-31156-0-15640400-1644766150_thumb.jpeg

post-31156-0-22520600-1644766162_thumb.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie. W odpowiednim temacie masz rozpisane jak to zrobić krok po kroku

Użyje multimetra i wzór do wzmocnienia. Już wszystko mam tylko mam pytanko gdzie mam miernikiem mierzyć? Wsadzić plus i minus w wejścia tam gdzie mam głośniki wpięte czy w zasilanie 12v i GND?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zwykle poświęcam swój czas na tłumaczenie "prostych" rzeczy dla początkujących @Strefacaraudio'maniaków.

1a1c7b2acb8fb75d.png

Dziękuje ci bardzo za poświęcenie czasu. :) Ostatnie pytanko. Mam tylko odłączyć głośniki od wzmacniacza? Mam dwa tweetery pod radio podłączone. Je tez odłączyć?

Edit: co z drugim wzmakiem 4x70w 4ohm. 4 głośniki pod niego jaki voltarz? Na dwóch kanałach wyszło mi 23,6v. 2x70=140x4ohm =560 pierwiastek 23,6v

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odłączasz suby.

Puszczając 50Hz na mono z radia (USB,CD czy AUX) nie wchodzisz w zakres wysoko tonowy.

One nie będą brały udziału w ustawianiu.

 

Poziom podawany z radia ma być przynajmniej taki, jaki będziesz podawał podczas słuchania po ustawieniu mocy.

 

Upewnij się, że filtr LPF jest ustawiony na okolice 100Hz.

Potem wracasz na okolice Trzeciej kropki od lewej.

 

Pamiętaj o początkowym, przed dokonywaniem pomiaru, ustawieniu Gain'a na min. nie na max.

Dopiero wtedy powolnym kręceniem potencjometru Gain'a w stronę max. ustawiasz odpowiednie napięcie.


 

 


Edit: co z drugim wzmakiem 4x70w 4ohm. 4 głośniki pod niego jaki voltarz? Na dwóch kanałach wyszło mi 23,6v. 2x70=140x4ohm =560 pierwiastek 23,6v

Rozjaśnij, co chcesz ustawiać:

- czy każdy kanał po 70W/4 ohm,

- mostek 2 x 140W/4ohm.

 

Jak na każdym z 4 kanałów po 70W, to ustawiasz 70W x 4ohm = 280 i z tego wyniku wyciągasz pierwiastek. Daje to 16,73V na każdym kanale.

Jak mostek i 2 x 140W, to w punktach mostka (bridge) mierzysz 140W x 4ohm =  23,67V.

 

Możesz mieć w wersji 4 x70W nieco nierówne napięcie na każdym z kanałów. Podobnie przy dwóch mostkach. Przymykasz oko na ten fakt... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...]Pora na multimetr, ustawiamy na pomiar prądu zmiennego AC wpinamy w miejsce w które chcemy podłączyć głośnik.[...]

 

Autor @ZoHaN.

 

 

 

Dla uściślenia: ... ustawiamy na pomiar NAPIĘCIA AC ... ( przy ustawieniu pomiaru prądu AC były by fajerwerki ;) ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...]Pora na multimetr, ustawiamy na pomiar prądu zmiennego AC wpinamy w miejsce w które chcemy podłączyć głośnik.[...]

 

Autor @ZoHaN.

 

 

 

Dla uściślenia: ... ustawiamy na pomiar NAPIĘCIA AC ... ( przy ustawieniu pomiaru prądu AC były by fajerwerki ;) ).

Tak wiem. Mam taki multimetr.

Zrobione! Finalnie wyglada tak jak ma foto. Jest bardzo spoko. Bardziej się martwię o wzmacniacz sonego bo cały wibruje haha. Dzięki za pomoc! 31.8v sub 16.4v przednie głośniki.

Pozdroooo!!!

post-31156-0-92266600-1644845130_thumb.png

post-31156-0-50814900-1644850556_thumb.jpeg

post-31156-0-95937600-1644850566_thumb.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odłączasz suby.

Puszczając 50Hz na mono z radia (USB,CD czy AUX) nie wchodzisz w zakres wysoko tonowy.

One nie będą brały udziału w ustawianiu.

 

Poziom podawany z radia ma być przynajmniej taki, jaki będziesz podawał podczas słuchania po ustawieniu mocy.

 

Upewnij się, że filtr LPF jest ustawiony na okolice 100Hz.

Potem wracasz na okolice Trzeciej kropki od lewej.

 

Pamiętaj o początkowym, przed dokonywaniem pomiaru, ustawieniu Gain'a na min. nie na max.

Dopiero wtedy powolnym kręceniem potencjometru Gain'a w stronę max. ustawiasz odpowiednie napięcie.

 

 

 

Rozjaśnij, co chcesz ustawiać:

- czy każdy kanał po 70W/4 ohm,

- mostek 2 x 140W/4ohm.

 

Jak na każdym z 4 kanałów po 70W, to ustawiasz 70W x 4ohm = 280 i z tego wyniku wyciągasz pierwiastek. Daje to 16,73V na każdym kanale.

Jak mostek i 2 x 140W, to w punktach mostka (bridge) mierzysz 140W x 4ohm = 23,67V.

 

Możesz mieć w wersji 4 x70W nieco nierówne napięcie na każdym z kanałów. Podobnie przy dwóch mostkach. Przymykasz oko na ten fakt... :)

Grzeczny_52 nie wiem czy ktoś Ci już to pisał ale powinieneś zmienić swoją nazwę na „super cierpliwy” czy coś w tym stylu

Jestem pełen podziwu dla Twojej cierpliwości i za Twoje udzielanie się tutaj.

 

Mam nadzieje tylko ze jesteś jakimś nauczycielem, bo od Ciebie dzieci czy młodzież mogą bardzo dużo wiedzy posiąść i to w przystępnym wydaniu :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...