Skocz do zawartości

Skrzynka BR dla ES200.5


dBomega
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Jestem na etapie poszukiwania  budki dla ES200.5. Budka raczej, a nawet zdecydowanie BR.

Producent sugeruje paczkę 18l z portem 62x182mm i strojeniem 38Hz.

Pytanie czy iść od razu w tym kierunku, czy może ktoś poleci coś innego?

Sub jako uzupełnienie przodu.

 

Do tej pory przez kilka ładnych lat korzystałem z osławionego 8' STX'a w standardowej, forumowej aplikacji 23l - 35Hz. I ten profil grania mi nawet odpowiadał - może dlatego też, że nie mam porównania i innymi przetwornikami. Starego STX'a nie idzie teraz dostać - wybrałem ES200. Zobaczymy  co przyniesie zmiana.

 

Pozdrawiam

Damian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Próbowałem się "pobawić" na speakerboxlite z jakimś wykresem, ale nie jestem w stanie tego ogarnąć. Port BR na poziomie 50cm chyba nie jest poprawnie wyliczony... 

Pójdęchyba od razu w stronę tego co "zaleca" producent jak tylko znajde ten BR z fi62 bo już widzę, że to będzie misja...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Miałem trochę czasu wczoraj więc się za to trochę wziąłem. Zrobiłem budkę 16l netto z szczeliną 25x100 (w trakcie składania doszedłem do wniosku, że chyba zbyt niski port - ale mniejsza o to). 

Port zrobiłem wg wyliczeń WinISD 25x100 dł. 270mm.

I teraz pytanie czy to się zgadza? Jak zmienię wymiar szczeliny na 32x100mm, tak aby uzyskać pole powierzchni takie jak do zaleconego tunelu BR przez producenta (fi62mm co daje pole przekroju 32cm2) to długość tego portu, ISD wylicza mi na 35cm. Producent natomiast podaje 18cm. Ja coś robię źle, czy te wyliczenia z programu są o kant tyłka potłuc? Może zrobić szczelinę 32mmx100mm i dł 180mm i nie kombinować? Chciałbym jednak wiedzieć, która wersja jest poprawna?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...